Preview: Need For Speed: Carbon – zběsilá jízda kaňony

Zaprášené silnice, vůně benzínu, rozpálené pneumatiky... říká vám to něco? Mezi hrami by se stěží hledala slavnější závodní série než ta, kterou je Need For Speed. Brzy se k nám dostane v pořadí desátý díl s podtitulem Carbon. Jaké novinky přinese?
Preview: Need For Speed: Carbon – zběsilá jízda kaňony

Platforma: PC, PS2, PS3, PSP, Wii, DS, GameBoy Advance, Xbox, Xbox 360
Žánr: Závodní
Výrobce: EA
Vydavatel: EA
Homepage:
http://www.ea.com/nfs/carbon/us/index.jsp
Datum vydání: Listopad 2006
objednat hru na shop.Doupě.cz

Za poslední roky směřuje odvětví herních závodů k „undergroudovému“ stylu. Začalo to dílem NFS nesoucí ono příznačné slovo – Underground. Netrvalo dlouho a všichni zatvrzelí fandové se dočkali druhého dílu. Ovšem ovace sklízené z Underground 2 se už bohužel s jeho starším bratříčkem rovnat nedaly.Až v pořadí devátý díl série, Most Wanted, prolomil ledy a vnesl trochu čerstvého závanu mezi závodní žánr.

  

Prostě nadupané káry

Kdy a kde?

Nápis Need for Speed: Carbon se poprvé objevil ve videoukázce na letošní E3. Od té doby se na světlo světa pomalounku dostávají nové a nové zprávy. Jaké inovace nás čekají? Čeho se dočkáme? Podtitul Carbon se v názvu neobjevuje náhodou, neboť si bere za svůj příklad kaňon v Kalifornii. Přestože se má desáté pokračování NFS nést v podobném duchu jako poslední tři díly, z fádních ulic velkoměsta se hráč dostane do otevřené krajiny. Strmé srázy a cesty, ve kterých se rychlá jízdy rovná smrti, dokáží zvednou adrenalin v těle. 

Herní plocha má být rozdělena do jednotlivých zón, které se postupem času – budete-li dobří – dostanou pod vaši kontrolu. Každá z nich bude čítat celkem sedm okrsků, v nichž vás čeká souboj vůči ostatním závodníkům. Výhody plynoucí z vlastnictví území vedou kupříkladu k možnosti koupě speciálního nádobíčka pro vaše kovové mazlíčky nebo ve slevách náhradních dílů. Jinými slovy - každý pozemek v sobě skrývá bonus, jenž vám nějak pomůže.

  

většina doposud uveřejněných obrázků zobrazuje hru ve městě... zajímavé

Co se týče závodů, lze do jisté míry očekávat návrat starých známých disciplín. Oficiálně potvrzeny jsou zatím dvě. Starý Drift Racing, v němž nepůjde ani tak o rychlost jako o dlouhé smyky, a Canyon Racing – hlavní herní mód. Ten vás posadí do role závodníka, který se postupem času dostane z  města do strmých kaňonů. Byť je v informacích malý zmatek, s největší pravděpodobností se nejprve bude závodit v ulicích a až později v otevřené krajině.

Přestože se autoři netají tím, že honičky s policií nebudou tak zběsilé jako v Hot Pursuit 2, jejich houkání a „blik-sem-blik-tam“ efektů si užijeme dost a dost. Kaňony jsou místem jako stvořeným pro zběsilé jízdy. Potenciál úzkých cest a strmých svahů proto bude využit co možná nejvíce to jen půjde. Rušné křižovatky holt vychází z módy.

Porsche se vrací!

Ovšem, když se řekne „A“, musí se také říci „B“. Ano, jezdit je sice hezké, ale bez aut to nejde. Chci tím navázat na zatím oznámené vozy a jejich značky, které se v NFS: Carbon objeví. Podle dostupných informací se počet automobilů může vyšplhat až k jednomu stu. Ferrari, Lamborghini, Mitsubishi a nově i Porsche... s tím vším si půjde pořádně zařádit. S „Poršákama“ jsme se naposled setkali v pátém díle, jejich následná absence v dalších pokračováních však byla tvůrcům vyčítána. Konečně se tedy (po zhruba šesti letech) dočkáme velkolepého „come backu“.

 

Chcete prudké zatáčky?  Tady je máte!

Samozřejmě nemusíte mí obavy, že tunění vlastní káry zůstane opomenuto. O úpravy pojizdných mazlíčků rozhodně nepřijdeme, ba právě naopak – Carbon má být v tomto směru daleko rozmanitější. Za použití speciální technologie s názvem Autosculpt půjde své vozidlo tunit do nejmenšího detailu. „Fantazii se meze nekladou“, tvrdí odvážně vývojáři. Jak daleko se jim až podaří dojít? Nechme se překvapit.

Hlavní tahák, s nímž na nás hodlá EA zaútočit, jsem ale doposud nezmínil. Oproti předchozím dílům nebudete mít pod kontrolou pouze sebe samého, nýbrž celý tým. Každý člen v něm sehrává jistou roli. Sice toho zatím nebylo příliš prozrazeno, nicméně například při honičkách s policií půjde využít člověka, který má kontakty na správné lidi. Chcete se zbavit otravné pronásledující hlídky? Není problém. Potřebujete pořádně a za levný peníz natunit svoji káru? Řekněte odborníkovi. Jízda v noci prostě není žádná hračka a asistence týmu proto určitě přijde vhod.

   

Pár obrázků z uveřejněného videa

Černočerná tma

Některé z vás možná nepotěší fakt, že závody budou probíhat pouze za tmy. I když je Carbon chystán zejména pro Next-gen konzole, všechny ty dechberoucí efekty asi zase tak dechberoucí nebudou, když bude všude kolem jen tma. Pravda, prostředí za svitu měsíce vypadá do jisté míry lépe... možná atmosfericky, neboť souhra světel a stínů dokáže dělat divy. Jenže vychutnat si plnými doušky grafické orgie zcela nepůjde, když před sebou uvidíte - obrazně řečeno - sotva na pár metrů.

Pokud jste si oblíbili z předchozích vydání všudypřítomné video sekvence, i tentokrát se máte nač těšit. Hlavní roli zaujme herečka Emmanuelle Vaugier, která hrála například ve filmu SAW II. Co se týče vedlejších obsazení, setkáme se s herci jako Dan Rizzuto, Dean McKenzie nebo Tahmoh Penikett. Je dobré, že Carbon nebude němým titulem a příběh dostane své místo.

Těšíme se
  • Adrenalinová jízda

  • Rozmanitá možnost úprav aut

  • Návrat Porsche

  • Nově i týmová spolupráce

Temné stránky hry
  • Závody pouze v noci začínají být stereotypní
  • Bude vůbec nový díl NFS tak „inovativní“?

A kdy že se nového přírůstku do rodiny NFS vůbec dočkáme? Listopad 2006, jak jasně plyne ze slov na domovské stránce EA. Do té doby asi bude lepší oprášit krabici Most Wanted a pořádně se v jízdě procvičit.

Jak se těšíme: 80%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |