Preview: No More Heroes – Japonci se zase zbláznili

Chystaná hra pro Wii od tvůrce netradičního titulu Killer7 opět zaujme především svým zpracováním, zvláštnímí postavami a otevřeným násilím. Že od No More Heroes můžeme očekávat zážitek jak neobvyklý, tak kvalitní, o tom vám poví preview.
Preview: No More Heroes – Japonci se zase zbláznili
Platforma: Wii
Žánr: third-person akce
Výrobce: Grasshopper Manufacture (
http://www.grasshopper.co.jp/)
Vydavatel: Spike Co. (
http://www.spike.co.jp/)
Předpokládané datum vydání: podzim 2007

Killer7 se dočkal příznivého hodnocení kritiky především díky své dobře zvládnuté unikátnosti. Rozhodně nepřichází na trh každý měsíc adventurní střílečka se spoustou kreslené krve, hlavním hrdinou s rozsedminovou osobností a příběhem, který pořádně pochopili snad jen zkušení konzumenti omamných látek. Jenže co se dá dělat, komerčně o žádný pronikavý úspěch nešlo. Nová hra společnosti Grasshopper tak nabídne odlišný herní systém, avšak se stejně výrazným kořením, jakým byl obdařen poslední titul těchto tvůrců.

  
Travis Touchdown, hlavní hrdina* Hráčovo přibližovadlo vypadá zajímavě * „Světelný meč“ rozhodně nebude zahálet

Hlavní hrdina sice žádnou schizofrenií trpět nebude, ale i tak by mělo jít o zapamatováníhodnou figurku. Osobnost v chudobě žijícího Travise Touchdowna se dá charakterizovat jako kombinace Johnyho Knoxvilla (herec ze známé taškařice Jackass) s fanouškem Star Wars a japonských bojových umění zároveň. Tento výplod scénáristické mysli získá v internetové aukci cennou relikvii – zbraň velmi podobnou světelnému meči. Následně je mu organizací sdružující nájemné zabijáky učiněna nabídka, která se nedá odmítnout, a to porazit desítku výstředních konkurentů (kupříkladu chlápka v převleku komiksového superhrdiny) a stát se tak vrahounem číslo jedna ve fiktivním americkém městě Santa Destroy. Poměrně zajímavá kratochvíle pro volné odpoledne, že?

  
Tuším blížící se malér * Férovka 1 na 1, tak to má být * Nepřipomíná vám to GTA?

Není nad svobodu pohybu

S úplně novým příběhem také souvisí jiný herní systém oproti Killer7. Zapomeňte na předem striktně nalajnované trasy vašeho pohybu po úrovních, teď budete mít k dispozici volně přístupné město a vskutku zajímavě vypadající dvoustopé vozidlo zvané “Schpel Tiger”. Příklon k pro hráče přístupnějšímu hernímu schematu na způsob GTA je zřejmý, proto nesmí chybět ani různorodé vedlejší mise sloužící mimo jiné také k získání peněz. Nudit byste se však neměli ani u na první pohled zvláštních herních činností typu vynesení smetí či lidské kuželky. Není důvod nevěřit, že tvůrce scén s mluvící ženskou hlavou v pračce (jak bylo možno zažít v Killer7) nevymyslí opravdu netradiční vedlejší úkoly.

  
Ještě tak vědět k čemu ty ukazatele slouží * Po městě se budete moci normálně procházet * Barevnost nade vše

Co ale rozhodně zůstane podobné předchozímu počinu Grasshopper Manufacture, to jsou litry krve a nadsazeně působící brutální výjevy. Tvůrce No More Heroes slíbil, že se pokusí vytvořit hru minimálně stejně brutální jakou má být chystaný Manhunt 2. Jeho snažení dostane podobu usekávaných hlav, létajících končetin a půlení těl protivníků. Přesto asi nemá cenu ve spojitosti s No More Heroes čekat výstupy všelijakých mravokárců typu Jack Thompson. Sebenásilnější činnosti ve hře totiž zjemňuje styl grafiky. Ačkoliv vizuální zpracování bude podobné tomu v Killer7 (díky komiksovému nádechu), hra pobězí na novém enginu kvůli vykreslování rozlehlých lokací.

Se stylovostí nejdál dojdeš

Grafika, ačkoliv nemůže co se týče technologické stránky konkurovat vzhledu her pro zbylé dvě konzole, zcela jistě má šanci svou zvláštností zaujmout rozmazlené hráčovo oko. Barevnost, stylizované postavičky – vše působí dojmem oživlého komiksu, který se ale trochu liší třeba od XIII, hlavně kvůli ne tak výraznému použití technologie cel-shading. Originální vizuální zpracování zkrátka často dokáže “přehlušit” technologickou zastaralost obrazové složky hry a No More Heroes se podle všeho nestane výjimkou. Vzezření postav bude mít na starosti ilustrátor anime Yusuke Kozaki, o zbraně a jinou Travisovu výbavu se postará Shigeto Koyama (pracoval na vzhledu anime Eureka Seven).

Na co se těšíme
  • Neobvyklý herní zážitek
  • Souboje s bossy
  • Volně přístupné město
  • Zajímavé postavy
  • Stylovost hry
Čeho se bojíme
  • Ne pro všechny stravitelný titul
  • Nevyužití funkcí ovladače

Jako zklámání se však může jevit menší využití pohybovým senzorů v ovladači. Oddělování hlav od těla světelnou katanou není podmíněno odpovídajícím pohybem wiimotu, nýbrž tlačítkem “A”. Na máchání rukama tak dojde jen občas, například při “doražení” protivníka nebo speciálních zápasnických chvatech. Nicméně hlavní je obsah hry. Snad bude podobně dobrý, strhující a příjemně zvláštní jako v Killer7, ale zároveň malinko přístupnější či “uchopitelnější”. Hráč by se bavil již od začátku, No More Heroes by se mohlo prodat nad milion kusů (což je vysněná meta vývojářů), ale hlavně – nekonvečních a zároveň dobrých her není nikdy dost.

Jak se těšíme: 90 %

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

včera | | 36 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |