Preview: Rayman Raving Rabbids 2 – návrat šílených králíků

Na konzoli Wii je sice různých kolekcí miniher dost, jenže těch skutečně nápaditých a hlavně bránice namáhajících může být vždy víc. Pokračování taškařice Rayman Raving Rabbids vypadá v tomto ohledu velice nadějně. Čím si chystají ztřeštění ušatci podmanit hráče?
Preview: Rayman Raving Rabbids 2 – návrat šílených králíků

Platforma: Wii, NDS
Žánr: kolekce miniher
Výrobce: Ubisoft Montpellier
Vydavatel: Ubisoft (
http://www.ubi.com)
Homepage:
http://www.rabbids.com
Datum vydání: listopad 2007

Můžete hrozit pěstí francouzskému vydavateli Ubisoft, že z Rayman Raving Rabbids udělali pouhou kolekci miniher a stejně tak můžete být emo-člověk a mít na ruce vyřezanou depresivní básničku, přesto si dovolím pochybovat o existenci podivína, u kterého bláznivé kousky ještě bláznivějších, uječených, totálně hloupých a naprosto fascinujícně bílých králíků nevyvolaly alespoň lehké cukání koutků úst. Právě proto dostanou v Rayman Raving Rabbids 2 (RRR2) ušáci ještě více prostoru a mají nakročeno k zastínění původního hrdiny Raymana. Však také v mnoha minihrách nebudete ovládat panáčka bez kloubů, nýbrž právě charismatické králíky, jež si můžete vyparádit dle svých nejzvrhlejších úchylek pomocí solidního množství oblečků a pokrývek hlavy – na výběr bude kolem padesátky modních doplňků.

  
To se zas někdo inspiroval pracovním nasazením herního pisálka, ehm * Schválně kdo zplodí ještě větší šílenost * Závislost na mobilu není jen výsadou lidí

Další zajímavou novinkou je, že tentokráte se má veškeré dění odehrávat na naší planetě. Jakkoliv vypadají králíci nevinně, takové mají navzdory své kolosální hlouposti dobyvačné plány podobné těm jistého zhrzeného kníratého malíře. Pro splnění svého cíle, ovládnutí Země, se tak musí poctivě připravovat podle hesla „poznej svého nepřítele”, a proto některé vcelku běžné lidské výdobytky a činnosti dostanou nový, ušatý rozměr.

Chovej se jako člověk

V RRR2 se objeví spousta nových miniher, které humorným způsobem zobrazují různé větší či menší lidské nectnosti, jako například oblíbené flákání se v pracovní době (není nad to být externistou). Princip hříčky není složitý, horší je to s jeho precizním zvládnutím. Králíčci sedí v kanceláři, a jakmile nadřízený (jenž mimochodem silně připomíná králičí verzi Dona Corleona) na chvíli zmizí, naši malí hrdinové mají za úkol co nejdéle provádět všechny ty fajn činnosti, které však zaměstnavatel za tak zábavné nepovažuje. A na vás už je, abyste co nejtěsněji předtím, než na pracoviště vtrhne otravný dohled, vydali pokyn k zastavení toho točení na židli a pronikavého ječení. Kdo zaváhá, ztratí body. Kdo nebude riskovat, získá jich málo. Jednoduché.

  
Oakland Raiders zřejmě změnili majitele * Rock Band v králičím podání * Stylovost všude kam oko dohlédne

Oproti tomu minihra se zaříkáváním hadů vyžaduje především šikovné prsty, jelikož autoři vymysleli poměrně zajímavé využití ovladače. Uchopíte wiimote jako flétnu a pak střídavě mačkáte tlačítka 1,2 nebo A podle pokynů na obrazovce, přičemž na mávání ovladačem taky dojde. RRR2 nabídne i sportovnější kratochvíle jako třeba baseball – nejprve zběsilým kmitáním rukou popoženete nebohého králíka, aby vyvinul co největší rychlost, rozeběhnutý objekt následně vyskočí a na závěr nebožáka pořádně odpálíte pálkou (respektive máchnutím ruky). Roztomilé.

  
To se zas sešla sestava * Wiimote si přijde na své * Za prádlo bělejší

Abyste si však nemysleli, králíci nedělají pořád jenom roztomilé věci. Králíci totiž také krkají. Dokonce tak majestátně, že jsou schopni jedním mohutným říhnutím srovnat se zemí půlku města. Předtím je ale třeba pořádně napěnit limonádu, opět pomocí pohybu ovladače. Precizní práci rukou upotřebíte rovněž při neméně estetické kratochvíli v podobě plivání do piva. To se takhle chlupatí, uječení kamarádi usadí na galerii rovnou nad barovým pultem a při vší své dobrotě se rozhodli, že trochu vylepší dole popíjejícímu osazenstvu složení nápojů. K pořádné slině jim dopomůže rychlé rozžvýkání mrkve (svižně šviháte rukama) a zbývá poslední věc – dobře trefit. Vzhledem k ukazateli dopadu sliny by to neměl být frustrující zážitek, nicméně i tak je třeba ovladačem naklánět citlivě. Na zdraví!

Zajímavě vypadá králičí variace na připravovanou hudební hru Rock Band. Nenabídne tak autentický zážitek, přece jenom si vystačíte se starým dobrým Wiimotem a správně načasovaným pohybem pravé či levé ruky (podobně jako v předchozí hře při taneční minihře, ta však v RRR2 absentuje), přesto nelze nečekat velkou porci zábavy. Hlavně pokud se sejdou až čtyři lidi a společně si zanotují králíky upravené verze známých hitů, například Smoke on Water od Deep Purple. To se pak může naskytnout legrační pohled, kdy francouzský četník bubnuje záchodovým zvonem, superbunny zpívá a nindža-králík hraje na kytaru. A hnedle je na party veselo.

Světlé stránky hry
  • Králíci dostanou větší prostor
  • Rozšířené možnosti hry více hráčů
  • Bláznivý humor
  • Rozmanité hříčky
Temné stránky hry
  • Krátká herní doba
  • Absence online multiplayeru
  • Nevýrazný příběh

Víc lidí, víc zábavy

Poměrně omezený počet miniher, které šly hrát najednou více hráči, byl jedním z velkých minusů prvního dílu. Vypadá to, že tvůrci si to uvědomili, a v pokračování by tak mělo být již jen minimum hříček bez možnosti současného zápolení až čtyř kamarádů. Krom toho za vcelku příjemnou novinku se dá označit tvorba vlastní kampaně, kdy si vyberete, v jakých minihrách chcete soutěžit s ostatními. Nechť následně rozhodne závěrečný součet skóre.

Tohle všechno lze jen pochválit. I tak ale zamrzí absence online multiplayeru. Minimální počet her (a přesně nula third-party titulů) s touto vymožeností rozhodně není nic, co by majitele Wii těšilo. Alespoň že zůstala možnost porovnávat své výsledky s ostatními hráči pomocí zadávání vygenerovaných kódů na internet.

Každopádně nezbývá než se těšit na listopad, protože ztřeštěného humoru přece nikdy dost, co myslíte?

Jak se těšíme: 80%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A