Preview: Rayman Raving Rabbids 2 – návrat šílených králíků

Na konzoli Wii je sice různých kolekcí miniher dost, jenže těch skutečně nápaditých a hlavně bránice namáhajících může být vždy víc. Pokračování taškařice Rayman Raving Rabbids vypadá v tomto ohledu velice nadějně. Čím si chystají ztřeštění ušatci podmanit hráče?
Preview: Rayman Raving Rabbids 2 – návrat šílených králíků

Platforma: Wii, NDS
Žánr: kolekce miniher
Výrobce: Ubisoft Montpellier
Vydavatel: Ubisoft (
http://www.ubi.com)
Homepage:
http://www.rabbids.com
Datum vydání: listopad 2007

Můžete hrozit pěstí francouzskému vydavateli Ubisoft, že z Rayman Raving Rabbids udělali pouhou kolekci miniher a stejně tak můžete být emo-člověk a mít na ruce vyřezanou depresivní básničku, přesto si dovolím pochybovat o existenci podivína, u kterého bláznivé kousky ještě bláznivějších, uječených, totálně hloupých a naprosto fascinujícně bílých králíků nevyvolaly alespoň lehké cukání koutků úst. Právě proto dostanou v Rayman Raving Rabbids 2 (RRR2) ušáci ještě více prostoru a mají nakročeno k zastínění původního hrdiny Raymana. Však také v mnoha minihrách nebudete ovládat panáčka bez kloubů, nýbrž právě charismatické králíky, jež si můžete vyparádit dle svých nejzvrhlejších úchylek pomocí solidního množství oblečků a pokrývek hlavy – na výběr bude kolem padesátky modních doplňků.

  
To se zas někdo inspiroval pracovním nasazením herního pisálka, ehm * Schválně kdo zplodí ještě větší šílenost * Závislost na mobilu není jen výsadou lidí

Další zajímavou novinkou je, že tentokráte se má veškeré dění odehrávat na naší planetě. Jakkoliv vypadají králíci nevinně, takové mají navzdory své kolosální hlouposti dobyvačné plány podobné těm jistého zhrzeného kníratého malíře. Pro splnění svého cíle, ovládnutí Země, se tak musí poctivě připravovat podle hesla „poznej svého nepřítele”, a proto některé vcelku běžné lidské výdobytky a činnosti dostanou nový, ušatý rozměr.

Chovej se jako člověk

V RRR2 se objeví spousta nových miniher, které humorným způsobem zobrazují různé větší či menší lidské nectnosti, jako například oblíbené flákání se v pracovní době (není nad to být externistou). Princip hříčky není složitý, horší je to s jeho precizním zvládnutím. Králíčci sedí v kanceláři, a jakmile nadřízený (jenž mimochodem silně připomíná králičí verzi Dona Corleona) na chvíli zmizí, naši malí hrdinové mají za úkol co nejdéle provádět všechny ty fajn činnosti, které však zaměstnavatel za tak zábavné nepovažuje. A na vás už je, abyste co nejtěsněji předtím, než na pracoviště vtrhne otravný dohled, vydali pokyn k zastavení toho točení na židli a pronikavého ječení. Kdo zaváhá, ztratí body. Kdo nebude riskovat, získá jich málo. Jednoduché.

  
Oakland Raiders zřejmě změnili majitele * Rock Band v králičím podání * Stylovost všude kam oko dohlédne

Oproti tomu minihra se zaříkáváním hadů vyžaduje především šikovné prsty, jelikož autoři vymysleli poměrně zajímavé využití ovladače. Uchopíte wiimote jako flétnu a pak střídavě mačkáte tlačítka 1,2 nebo A podle pokynů na obrazovce, přičemž na mávání ovladačem taky dojde. RRR2 nabídne i sportovnější kratochvíle jako třeba baseball – nejprve zběsilým kmitáním rukou popoženete nebohého králíka, aby vyvinul co největší rychlost, rozeběhnutý objekt následně vyskočí a na závěr nebožáka pořádně odpálíte pálkou (respektive máchnutím ruky). Roztomilé.

  
To se zas sešla sestava * Wiimote si přijde na své * Za prádlo bělejší

Abyste si však nemysleli, králíci nedělají pořád jenom roztomilé věci. Králíci totiž také krkají. Dokonce tak majestátně, že jsou schopni jedním mohutným říhnutím srovnat se zemí půlku města. Předtím je ale třeba pořádně napěnit limonádu, opět pomocí pohybu ovladače. Precizní práci rukou upotřebíte rovněž při neméně estetické kratochvíli v podobě plivání do piva. To se takhle chlupatí, uječení kamarádi usadí na galerii rovnou nad barovým pultem a při vší své dobrotě se rozhodli, že trochu vylepší dole popíjejícímu osazenstvu složení nápojů. K pořádné slině jim dopomůže rychlé rozžvýkání mrkve (svižně šviháte rukama) a zbývá poslední věc – dobře trefit. Vzhledem k ukazateli dopadu sliny by to neměl být frustrující zážitek, nicméně i tak je třeba ovladačem naklánět citlivě. Na zdraví!

Zajímavě vypadá králičí variace na připravovanou hudební hru Rock Band. Nenabídne tak autentický zážitek, přece jenom si vystačíte se starým dobrým Wiimotem a správně načasovaným pohybem pravé či levé ruky (podobně jako v předchozí hře při taneční minihře, ta však v RRR2 absentuje), přesto nelze nečekat velkou porci zábavy. Hlavně pokud se sejdou až čtyři lidi a společně si zanotují králíky upravené verze známých hitů, například Smoke on Water od Deep Purple. To se pak může naskytnout legrační pohled, kdy francouzský četník bubnuje záchodovým zvonem, superbunny zpívá a nindža-králík hraje na kytaru. A hnedle je na party veselo.

Světlé stránky hry
  • Králíci dostanou větší prostor
  • Rozšířené možnosti hry více hráčů
  • Bláznivý humor
  • Rozmanité hříčky
Temné stránky hry
  • Krátká herní doba
  • Absence online multiplayeru
  • Nevýrazný příběh

Víc lidí, víc zábavy

Poměrně omezený počet miniher, které šly hrát najednou více hráči, byl jedním z velkých minusů prvního dílu. Vypadá to, že tvůrci si to uvědomili, a v pokračování by tak mělo být již jen minimum hříček bez možnosti současného zápolení až čtyř kamarádů. Krom toho za vcelku příjemnou novinku se dá označit tvorba vlastní kampaně, kdy si vyberete, v jakých minihrách chcete soutěžit s ostatními. Nechť následně rozhodne závěrečný součet skóre.

Tohle všechno lze jen pochválit. I tak ale zamrzí absence online multiplayeru. Minimální počet her (a přesně nula third-party titulů) s touto vymožeností rozhodně není nic, co by majitele Wii těšilo. Alespoň že zůstala možnost porovnávat své výsledky s ostatními hráči pomocí zadávání vygenerovaných kódů na internet.

Každopádně nezbývá než se těšit na listopad, protože ztřeštěného humoru přece nikdy dost, co myslíte?

Jak se těšíme: 80%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |