Preview: Rayman Raving Rabbids 2 – více šílenství

Druhý díl šíleného králičího šílenství s Raymanem v čele se bude zaměřovat hlavně na hru více hráčů. Nepřijdou zkrátka hráči samotáři? Nehrozí nám překráličkování? Stačí šedesátka miniher k zábavě? Připravte se s námi na invazi králíků.
Preview: Rayman Raving Rabbids 2 – více šílenství

Platforma: Nintendo Wii
Žánr: minihry
Výrobce: Ubisoft (
http://www.ubi.com)
Vydavatel: Ubisoft (
http://www.ubi.com)
Homepage:
http://raymanzone.uk.ubi.com/
Předpokládané datum vydání: Q4 2007

I když hra vyšla i na jiných platformách, stal se první díl Rayman Raving Rabbies vlajkovou lodí zejména pro Nintendo Wii. Pro ostatní platformy to byla téměř obyčejná arkáda, ale ovládání a spousta menších hříček z ní udělaly slušný hit. Druhý díl se tak vyskytne pouze na konzoli od Nintenda s tím, že se vlastně bude jednat pouze o sbírku miniher. Sice šedesáti, ale podle všech informací již nebude mezi nimi jako pojítko arkáda. A hlavně, ač by tak název napovídal, nebudete hrát za Raymana, nýbrž za šílené králíky.

Určitě znáte ona stvoření z nejedné ukázky, co se na Doupěti objevily. Malí, bílí, s červenýma očičkama, a hlavně úplně blbí. Šílení králíčci snažící se o ovládnutí světa. A právě k tomuto účelu jim bude sloužit Raving Rabbies 2 – tedy alespoň k výcviku na ovládnutí světa. Protože jim Rayman jejich nekalé plány překazil, musejí si hledat jiné cesty, jak dosáhnout nadvlády nad zemí. Nemeškají a trénují si různé metody, které okoukali od lidí. Bohužel však jejich mozečky nejsou na nejvyšší úrovni a tak občas ne zcela chápou význam lidských choutek.

Malí a blbí

Ostatně, nejlépe to uvidíte na jednom ze čtyř příkladů, které se již dostaly novinářské veřejnosti. Dovolím si předpokládat, že všichni znáte sport zvaný baseball. Naši bílí kolegové, nebo možná nepřátelé, si tuto kratochvíli nastudovali, ale spíše po svém. Stačí drobná chybka a namísto obvyklého pořadí nadhoz-odpal-oběh se nejprve testovací králík rozběhne po metách, až doběhne ke svému kolegovi s pálkou a ten jej pošle na oběžnou dráhu. Nebo alespoň se o to pokusí, přeci jen, balistika má něco do sebe.


Příprava na ovládnutí země není žádný med

A jak toto odpalování bude probíhat v herní praxi? Uchopte klasicky do jedné ruky Wiimote, do druhé nunchak a mávejte rukama jako při běhu. Čím rychleji váš favorit poběží, tím dál jej pak ladným švihem můžete odpálit, což je přesně váš cíl. Hráči se přitom budou v odpalech střídat, snažit se překonat své protivníky a připravit beznadějné šílence na invazi. I když je toto krásná ukázka, není směrodatná, protože většina ostatních prý nebude probíhat takto na kola, nýbrž všichni soutěžící se vrhnou do hraní současně.


Typickým příkladem tak bude spíše rodeo, konkrétně ježdění na rodeovém trenažéru. Posadíte se pěkně na přístroj, tedy ne vy, ale váš bílochlupý přítel, a snažíte se udržet se pokud možno na něm, zatímco trenažér se začne divoce zmítat. Abyste mohli alespoň přibližně vytušit pohyby, bude se vám v dolní části obrazovky občas ukazovat nápověda. Ta ukáže potřebné prostocviky, které je třeba s Wiimote provádět a jakmile zmizí, musíte udržovat stejný postup a rytmus, dokud nepřijde další série. A když se vám to nepodaří, váš králíček už jen zatlačí uši o podlahu.

Představena byla ještě dvojice dalších hříček s názvy Beer a Burger. I když Beer by vlastně mělo být spíš Carrot juice, protože vaším úkolem je vytvořit mrkvovou šťávu. Obě se však vztahují ke klíčové roli při invazi – stravování lidstva. Protože však králíci nemají k dispozici dostatek přístrojů na tvorbu piva, nahrazují je svou vlastní pusou. Ta je také hlavním cílem při hraní Burger, kdy zase musíte nakrmit králičího primarchu, aby mohl takticky z povzdálí vést vaše vojska pro vyšší dobro a více mrkve.

Nakrm svého Raymana

Jak už jsme naznačil, mrkvovou šťávu budete tvořit vlastními ústy, kdy nejprve musíte mrkev pořádně pokousat vhodným kýváním ovladačem, pak ji vyplivnout do skleničky. A pokud chcete získat některé z ocenění, nebo jen porazit vaše kolegy, nezbývá vám, než před vyplivnutím šťávu pořádně naštěrchat. Udržet ji v tlamičce pak sice bude problém, ale odměnou vám bude nebývalý příděl bodů, pokud se tedy do skleničky trefíte.


Vyberte si svého králíčka

V rámci Burgeru zase nosíte jídlo na nestabilním tácu s tím, že jej samozřejmě nesmíte převrhnout. Problém však je, že po stejní cestě se pohybují i ostatní hráči, takže se budete docela slušně motat. Nemusíte se tak snažit jen o udržení rovnováhy vašeho nestabilního nákladu hamburgerů pro primarchu, ale také je nutno se protivníkům vyhýbat, nebo je ve správnou chvíli poslat do horoucích pekel i s jejich krmivem.

Na co se těšíme
  • Spousta miniher
  • Zábava ve více hráčích
  • Šílené nápady a parodie lidí
  • Originální ovládání
Čeho se bojíme
  • Přílišná jednoduchost
  • Hra pro jednoho

Jak je vidět, nesází Rayman Raving Rabbids 2 na nějaký výpravný příběh, nebo překrásnou grafiku. Namísto toho hodlá přinést slušnou dávku zábavy při hraní ve více lidech, nejlépe pak ještě přímo na jedné konzoli. Pokud občas pozvete kamarády za zábavou, bude nejspíš vhodnou formou jak prožít skvělý večer. Stačí odložit mozek, nasadit rudá očička a bílou kůži, počkat na Vánoce, kdy by měla být hra hotová, a pak se jen bavit u některé z hříček. A když vás některá omrzí, budete mít dalších devětapadesát minimálně stejně šílených.

Jak se těšíme: 90 %

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 8 N/A
Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A