Preview: Saints Row 2 – takoví normální gangstaz

GTA mají rádi snad úplně všichni. Včetně tvůrců dobře přijaté městské akce Saints Row, pro které je klenot od Rockstar Games něco jako svatý vůdce, jehož chtějí následovat za každou cenu. Druhý díl Saints Row však nechce být jen považován za pouhou sprostou kopií úspěšné hry a zákazníkům nabídne několik zajímavých vylepšení.
Preview: Saints Row 2 – takoví normální gangstaz

Platforma: X360, PS3
Žánr: Akční
Výrobce: Volition (
http://www.volition-inc.com/)
Vydavatel: THQ (
http://www.thq.com/)
Homepage:
http://saintsrow.com
Datum vydání: 26. srpen 2008

Saints Row 1 se ani příliš nesnažil nadělat ve škatulce jménem „městská akce a la GTA“ výraznější změny. Inspirace hrami ze série Grand Theft Auto sice byla v Saints Row patrná prakticky všude, avšak titul to byl rozhodně zábavný – což drtivá většina lidí vyžaduje především. Pokračování úspěšné akce hodlá opět hrát na jistotu. Hráči dostanou vše, co mají rádi na prvním díle Saints Row, ve vylepšené podobě.

  
Výraz intelektuála se do boje nehodí * V klonu GTA nesmí chybět parodie * Plavidla jsou v SR2 novinkou

Příběh SR2 začíná několik let po konci jedničky. Hlavní hrdina se po vážném zranění znovu cítí v plné síle, avšak všechna práce kterou předtím vykonal přišla nazmar. Metropole Stilwater totiž již není ovládána jeho lidmi z gangu 3rd Street Saints. Jak se říká u Ivánka na vsi, pohlavní styk je dopřán jen tomu silnějšímu psovi. 3rd Street Saints tak bez svého vůdce ztratili vliv a aby komplikací nebylo málo, na scénu vstoupila nadnárodní megakorporace Ultor. 

  
Z té gumové muskulatury jde hrůza * Souboje ve vzduchu vypadají zábavně * Chlapci trochu přebrali

Ta má teď ve městě hlavní slovo, tahá za nitky v politice a ráda by metropoli plnou sociálně-patologických jevů přetvořila ve funkční „městskou utopii“ plnou snadno ovladatelných oveček s lidským obličejem. Váš úkol je jednoduchý – získat zpět ztracenou moc. Ačkoliv zápletku SR2 v neotřelosti trumfnou i současné příběhy Čtyřlístku, téma války gangů a boje proti zlé, mocichtivé korporaci zní tak nějak správně rebelsky. A rebelie je zatraceně drsná věc, yo!

Gangsta dle svého gusta

Velkého zlepšení se dočkal editor vytváření postavy. Kromě tradičních parametrů, jako je tvar obličeje, barva kůže, typ oblečení a tak podobně, bude možné postavičce nastavit i velké množství dalších, osobnost dotvářejících rysů. Například styl chůze. Ležérní, houpavý pohyb po ulici doplněný plandavými kalhotami může vypadat sebevíc bizarně, avšak o postavě to vypovídá něco na způsob „jsem frajer, na množství mrtvol nehledím a klidně ti zapálím domácího mazlíčka“. To se vždycky hodí. Neméně důležitá je také volba různých charakteristických gest či hlášek, kterými lze cuchat nervy nevinných občanů města. Jsou to možná všechno detaily, leč vypiplat si herního panáka podle těch zvrácenějších choutek svého ega rozhodně neuškodí.

Až si vytvoříte tvrďáka před kterým se i Chuck Norris běží schovat k mamince, rozhodně nezapomeňte na pořádnou výbavu (nejen) střelných zbraní. Nejen že pořádný kulomet patří k nezbytným doplňkům správného chlapa (nebo správné ženy, pokud si ji v SR2 vytvoříte), ale hlavně proti zlotřilé megakorporaci a ostatním gangům se jaksi nedá bojovat pouhými nadávkami. V Saints Row 2 budou pro tyto účely připraveny hračky jako je efektní plamenomet, raketomet a majestátní rotačák. Dále nesmí chybět tradiční kulomety, zabíjet bude možné i trochu méně obvyklou zbraní v podobě defibrilátoru. Střílení by mělo být zábavnější z důvodu vylepšené kamery. Pohled přes rameno jako v Gears of War nebo Resident Evil 4 může hře jen a jen prospět.

  
Kde se vzalo v domě nové strašidlo? * „Ty už děti mít nebudeš. “ * Krásný pouliční ohňostroj

Nejzábavnější hrátky však mají poskytnout na dálku odpalované nálože. Stačí jen umístit bombu, klidným krokem poodejít a ve správný okamžik odstartovat světelnou šou. Lákavě zní rovněž možnost naložit bombu do auta, rozjet se například proti chumlu nepřátel, z jedoucího vozidla vyskočit a až zásilka doputuje na místo určení, hezky z dálky ji odpálit. Není nad vylepšené kamikaze. A až vás tyto mechanické hračky omrzí, klidně vezměte do ruky starý dobrý odpadkový koš a hoďte ho po své oběti. Nebo snad radši necháte plachtit vzduchem samotné lidi? Je to na vás.

Stilwater City – pískoviště pro dospělé

Vylepšení dozná samozřejmě i herní plocha. Město Stilwater zůstává, avšak postupem času se změnilo. Hlavně kvůli působení společnosti Ultor, jež buduje velké moderní a sterilní čtvrtě. Tvůrci herní plochu nafoukli údajně až o 50% přidáním 4 nových okrsků (včetně jednoho venkovského). Nová plocha však musí být náležitě osazena, proto jsou potvrzeny 4 nové gangy, včetně jamajské party s hezkým anglicko-francouzským názvem „Sons of Samedi“. Po rozsáhlém městském prostředí se samozřejmě nebudete pohybovat pouze pěšky. Nově budete mít kromě aut k dispozici také motorky, letadla, vrtulníky, čluny a vodní skútry. A co je nejzásadnější, budete je moci využívat i ve spolupráci s kamarádem. Ano, Saints Row 2 nabídne hráčům kooperativní multiplayer, přístupný v celé příběhové kampani. Rozhodně příjemná novinka.

Na co se těšíme
 • Rozlehlé a rozmanité městské prostředí
 • Nové dopravní prostředky
 • Piplání si vlastní postavičky
 • Kooperativní multiplayer
Čeho se bojíme
 • Možná až přílišná podobnost s GTA
 • Profláklá zápletka
 • Město Stilwater už známe

Přestože za jasného krále v žánru městských akcí platí hry ze série Grand Theft Auto, lidé z Volition se od lídra trpělivě učí a své dílko obohacují o nové prvky, u konkurence tolik nerozvinuté (kooperativní multiplayer, editor postavy). Učeň svého mistra sice jen tak nepřekoná, avšak koncem srpna budou mít všichni GTA IV už dávno dohrané, tak proč by nezkusili něco podobného a hlavně zábavného? 

Jak se těšíme: 75%

Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: Akce | Pouliční akce
Výrobce: Volition | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 17. října 2008
 • břitký humor
 • spousta aktivit
 • délka hry
 • slabší grafika
 • technické chybky
 • plagiát

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 27 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |