Preview: Silverfall – kouzla a věda

Síly temnot, vedené temnými trpaslíky, povstaly a zaútočily na domovskou říši Nelwë. Útok to byl zdrcující a hlavní město utrpělo velké šrámy, přičemž zahojit je nyní nebude lehké. Titul Silverfall má být pokořitelem legendy Diablo 2, kterou si z části bere za svůj vzor. Pokusili jsme se zhodnotit šance na úspěch.
Preview: Silverfall – kouzla a věda

Platforma: PC
Typ hry: RPG
Výrobce: Kyiv`s Games (
http://www.kg.com.ua/)
Vydavatel: Monte Cristo Games (
http://www.montecristogames.com)
Distributor v ČR: HyperMax (
http://www.hypermax.cz/)
Homepage:
http://www.kg.com.ua/
Datum vydání: Únor 2007 

Vynalezli parní stroj a rozvrátili svět, který doposud oplýval magií, čistou přírodní sílou a rovnováhou. Všichni lidé, elfové, trollové a goblini se díky tomu rozdělili na dva tábory, bojující mezi sebou v bitvě, jež dlouho nebude znát vítěze. Jedni magií opovrhují a uctívají techniku, druzí zavrhují moderní stroje a berou je jako kacířství vůči přírodě. Ovšem na první pohled vážný problém naruší ještě něco horšího. Temnota se probudila a v zástupu nemrtvých, vedených odvrženými trpaslíky, zaútočila na zemi Nelwë.

Začátek konce nebo konec začátku?

Silverfall je vskutku ambiciózní dílo, beroucí si za svůj vzor – jak v bylo řečeno – samotné Diablo 2. V jádru obyčejné RPG s sebou ale přinese řadu změn, a to zejména netradiční prostředí, ve kterém se asi nikdo nebude zprvu cítit jako doma. Na začátku se ocitnete přímo v hrůzyplném útoku nemrtvých, kde se zmocníte kouzelníka pomáhajícího odvracet zlo. Posléze vás hra přepne do role vlastní nezkušené osůbky, kterou si zezačátku navolíte z oněch čtyř nabízených ras - lidí, elfů, trollů a goblinů. Nikdo z nich však nebude limitován, takže každý bude mít stejná práva na ovládání různých technologií a kouzel.

  
Tak na takové ženské... tak na takové bych ulítl * Něco ti teče * Prase, mucha a houpací křeslo – tomu se říká magie a technologie v jednom!

Chcete vidět Silverfall na vlastní oči? V tom případě se podívejte na dvě doposud uveřejněná videa.

Silverfall - trailer 1 (63 MB)

Silverfall - trailer 2 (78 MB)

Základní kámen Silverfall je přitom položen ve dvou zmíněných frakcích, které mezi sebou stále bojují. Hra za každou z nich má přinést odlišný zážitek s odlišnými zbraněmi, a dokonce se podle toho bude odvíjet podoba celého města a věcí potřebných pro boj a přežití v přírodě. A to počínaje zbraněmi, přes různé léčivé lektvary a konče kouzly.

Co se týče rekonstrukce města, ta má být jakýmsi způsobem rozdělena do mnohých questů držících se hlavní dějové linie. Úkoly vám zadají kupříkladu patřičné osoby a jejich splnění bude posléze záviset jenom na vašem odhodlání, chuti do boje a schopnostech. V tom všem bude zamíchán zmatek mezi útoky nemrtvých a šarvátkami mezi dvěmi frakcemi. Nicméně nikdo vás nebude hnát vstříc svému, autory předem určenému, osudu. Nikdo neříká, že nesmíte pomoci té nebo oné osobě, která má svůj život a své problémy.

  
Kde mám to Subaru? Chci vyjet ten kopec. * Dohlednost? Je vidět až k hospodě! * To je móda...

Spolubojovníci, jichž má být ve hře celkem osm, mohou povětšinou potřebovat s něčím pomoci a budete-li chtít, nemusíte je nechat ve štychu. Autoři sami, jak hovoří, chtějí v Silverfall nabídnout pocit volnosti a několik cest, kudy a kam jít. Samozřejmě se hra drží tradic uctívaného a na souboj vyzvaného Diabla 2, ale nelinearita nám alespoň zaručí jistou znovuhratelnost, kterou bohové z Blizzardu svého druhého ďáblíka obdarovali.

Drž hubu a poslouchej!

V Kyiv`s Games se však nechtějí zahanbit a netradiční zážitek nám zpestří také vzájemnými vztahy mezi lidmi, elfy, gobliny či troly v družině. Po této stránce sice není známo mnoho, nicméně v závislosti na dobrých vztazích se má odvíjet i efektivita v bojích, schopnost spolupráce a úměrně se zvyšující naděje na přežití. Samozřejmě že každá mince má dvě strany. Je proto docela možné, že při hádkách a neshodách dojde v lepším případě k odchodu nepřizpůsobivého občana, v horším i k útoku na vás. Nicméně zanechme prozatím polemizování, uvidíme, do jaké hloubky autoři tento systém propracují.

  
Drak s kolem? Odbornej název je... eee.. drak s kolem * A výtah by nebyl? * Hoši, hlavně se neperte!

Z celkového hlediska však není nejjednodušší přežít v sofistikovaném a nadmíru zvláštní světě, skoro jako vystřiženém z Dooma pocházejícího z ranného středověku. Proto vám mohou pomoci zvláštní stvoření, jež půjde za pomoci rozmanitých kouzel vyvolat, případně se za ně rovnou proměnit. Variabilita magie dosáhne podle slov tvůrců Silverfall úrovně srovnatelné, ne-li převyšující Diabla 2. Slibováno je více jak sto druhů kouzel. A to od nejjednodušších, kdy jen vyšlete malé kouzlo na protivníka, až po nejsložitější, v nichž se za někoho poměníte či ukážete jinou děsuplnou podívanou.

  
Hurá do Normandie * Že by vlaštovka? * Zase ze mě něco teče

Samozřejmě musíte brát v potaz fakt, že půjde hrát i za technickou a neméně zajímavou frakci, jež přinese silné zbraně (nechci sem už raději plést Terminátora). Nicméně zážitek slibovaný hráči má být po všech stránkách vyvážený a zábavný. Tedy, alespoň v to doufám.

Nic není nemožné

Silverfall mimo jiné nabídne multiplayer, v němž najdete například PvP arénu a podobně. Hra má vynikat také ve své osobité atmosféře okořeněné parádní grafikou, neboť již z okolních screenshotů je vidno, že prostředí působí propracovaným dojmem. Mix technologického rysu ruku v ruce s magii, kouzly a čáry zanechává v duši prazvláštní pocit, skoro tak nemožný, jako pokus o smícháni oleje a vody. Do všeho přitom zasáhne fyzikální model od společnosti AGEIA, zaručují nevídaný zážitek.

Těšíme se
  • Netradiční svět
  • Spousta kouzel
  • Technologický rys hry
  • Grafika
  • Fyzikální model
Bojíme se
  • Sliby chyby
  • Další „pokořitel“ Diabla2?
  • Nevyváženost mezi technikou a magií

Zatím však nemá cenu soudit a dělat předčasné závěry. Potenciálních konkurentů Diabla 2 zde bylo mnoho a za ta léta ohraná básnička „Pokořitel Diabla 2“ nezní tak zvučně, jako v dobách dávno minulých. Ale zase... kdo ví? Co když opravdu Silverfall nabídne zážitek větší, hutnější, zábavnější? Z pohledu realisty mi nicméně zatím nezbývá, než sledovat a doufat v nemožné.

Jak se těšíme: 89%


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A