Preview: Silverfall – kouzla a věda

Síly temnot, vedené temnými trpaslíky, povstaly a zaútočily na domovskou říši Nelwë. Útok to byl zdrcující a hlavní město utrpělo velké šrámy, přičemž zahojit je nyní nebude lehké. Titul Silverfall má být pokořitelem legendy Diablo 2, kterou si z části bere za svůj vzor. Pokusili jsme se zhodnotit šance na úspěch.
Preview: Silverfall – kouzla a věda

Platforma: PC
Typ hry: RPG
Výrobce: Kyiv`s Games (
http://www.kg.com.ua/)
Vydavatel: Monte Cristo Games (
http://www.montecristogames.com)
Distributor v ČR: HyperMax (
http://www.hypermax.cz/)
Homepage:
http://www.kg.com.ua/
Datum vydání: Únor 2007 

Vynalezli parní stroj a rozvrátili svět, který doposud oplýval magií, čistou přírodní sílou a rovnováhou. Všichni lidé, elfové, trollové a goblini se díky tomu rozdělili na dva tábory, bojující mezi sebou v bitvě, jež dlouho nebude znát vítěze. Jedni magií opovrhují a uctívají techniku, druzí zavrhují moderní stroje a berou je jako kacířství vůči přírodě. Ovšem na první pohled vážný problém naruší ještě něco horšího. Temnota se probudila a v zástupu nemrtvých, vedených odvrženými trpaslíky, zaútočila na zemi Nelwë.

Začátek konce nebo konec začátku?

Silverfall je vskutku ambiciózní dílo, beroucí si za svůj vzor – jak v bylo řečeno – samotné Diablo 2. V jádru obyčejné RPG s sebou ale přinese řadu změn, a to zejména netradiční prostředí, ve kterém se asi nikdo nebude zprvu cítit jako doma. Na začátku se ocitnete přímo v hrůzyplném útoku nemrtvých, kde se zmocníte kouzelníka pomáhajícího odvracet zlo. Posléze vás hra přepne do role vlastní nezkušené osůbky, kterou si zezačátku navolíte z oněch čtyř nabízených ras - lidí, elfů, trollů a goblinů. Nikdo z nich však nebude limitován, takže každý bude mít stejná práva na ovládání různých technologií a kouzel.

  
Tak na takové ženské... tak na takové bych ulítl * Něco ti teče * Prase, mucha a houpací křeslo – tomu se říká magie a technologie v jednom!

Chcete vidět Silverfall na vlastní oči? V tom případě se podívejte na dvě doposud uveřejněná videa.

Silverfall - trailer 1 (63 MB)

Silverfall - trailer 2 (78 MB)

Základní kámen Silverfall je přitom položen ve dvou zmíněných frakcích, které mezi sebou stále bojují. Hra za každou z nich má přinést odlišný zážitek s odlišnými zbraněmi, a dokonce se podle toho bude odvíjet podoba celého města a věcí potřebných pro boj a přežití v přírodě. A to počínaje zbraněmi, přes různé léčivé lektvary a konče kouzly.

Co se týče rekonstrukce města, ta má být jakýmsi způsobem rozdělena do mnohých questů držících se hlavní dějové linie. Úkoly vám zadají kupříkladu patřičné osoby a jejich splnění bude posléze záviset jenom na vašem odhodlání, chuti do boje a schopnostech. V tom všem bude zamíchán zmatek mezi útoky nemrtvých a šarvátkami mezi dvěmi frakcemi. Nicméně nikdo vás nebude hnát vstříc svému, autory předem určenému, osudu. Nikdo neříká, že nesmíte pomoci té nebo oné osobě, která má svůj život a své problémy.

  
Kde mám to Subaru? Chci vyjet ten kopec. * Dohlednost? Je vidět až k hospodě! * To je móda...

Spolubojovníci, jichž má být ve hře celkem osm, mohou povětšinou potřebovat s něčím pomoci a budete-li chtít, nemusíte je nechat ve štychu. Autoři sami, jak hovoří, chtějí v Silverfall nabídnout pocit volnosti a několik cest, kudy a kam jít. Samozřejmě se hra drží tradic uctívaného a na souboj vyzvaného Diabla 2, ale nelinearita nám alespoň zaručí jistou znovuhratelnost, kterou bohové z Blizzardu svého druhého ďáblíka obdarovali.

Drž hubu a poslouchej!

V Kyiv`s Games se však nechtějí zahanbit a netradiční zážitek nám zpestří také vzájemnými vztahy mezi lidmi, elfy, gobliny či troly v družině. Po této stránce sice není známo mnoho, nicméně v závislosti na dobrých vztazích se má odvíjet i efektivita v bojích, schopnost spolupráce a úměrně se zvyšující naděje na přežití. Samozřejmě že každá mince má dvě strany. Je proto docela možné, že při hádkách a neshodách dojde v lepším případě k odchodu nepřizpůsobivého občana, v horším i k útoku na vás. Nicméně zanechme prozatím polemizování, uvidíme, do jaké hloubky autoři tento systém propracují.

  
Drak s kolem? Odbornej název je... eee.. drak s kolem * A výtah by nebyl? * Hoši, hlavně se neperte!

Z celkového hlediska však není nejjednodušší přežít v sofistikovaném a nadmíru zvláštní světě, skoro jako vystřiženém z Dooma pocházejícího z ranného středověku. Proto vám mohou pomoci zvláštní stvoření, jež půjde za pomoci rozmanitých kouzel vyvolat, případně se za ně rovnou proměnit. Variabilita magie dosáhne podle slov tvůrců Silverfall úrovně srovnatelné, ne-li převyšující Diabla 2. Slibováno je více jak sto druhů kouzel. A to od nejjednodušších, kdy jen vyšlete malé kouzlo na protivníka, až po nejsložitější, v nichž se za někoho poměníte či ukážete jinou děsuplnou podívanou.

  
Hurá do Normandie * Že by vlaštovka? * Zase ze mě něco teče

Samozřejmě musíte brát v potaz fakt, že půjde hrát i za technickou a neméně zajímavou frakci, jež přinese silné zbraně (nechci sem už raději plést Terminátora). Nicméně zážitek slibovaný hráči má být po všech stránkách vyvážený a zábavný. Tedy, alespoň v to doufám.

Nic není nemožné

Silverfall mimo jiné nabídne multiplayer, v němž najdete například PvP arénu a podobně. Hra má vynikat také ve své osobité atmosféře okořeněné parádní grafikou, neboť již z okolních screenshotů je vidno, že prostředí působí propracovaným dojmem. Mix technologického rysu ruku v ruce s magii, kouzly a čáry zanechává v duši prazvláštní pocit, skoro tak nemožný, jako pokus o smícháni oleje a vody. Do všeho přitom zasáhne fyzikální model od společnosti AGEIA, zaručují nevídaný zážitek.

Těšíme se
  • Netradiční svět
  • Spousta kouzel
  • Technologický rys hry
  • Grafika
  • Fyzikální model
Bojíme se
  • Sliby chyby
  • Další „pokořitel“ Diabla2?
  • Nevyváženost mezi technikou a magií

Zatím však nemá cenu soudit a dělat předčasné závěry. Potenciálních konkurentů Diabla 2 zde bylo mnoho a za ta léta ohraná básnička „Pokořitel Diabla 2“ nezní tak zvučně, jako v dobách dávno minulých. Ale zase... kdo ví? Co když opravdu Silverfall nabídne zážitek větší, hutnější, zábavnější? Z pohledu realisty mi nicméně zatím nezbývá, než sledovat a doufat v nemožné.

Jak se těšíme: 89%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

včera |
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A