Preview: The Darkness – když temnota zavolá

Hra Chronicles of Riddick ukázala možnosti studia Starbreeze na poli stealth-akcí, The Darkness by zase měla předvést více krve a střílení. Pojďme se podívat, co vývojáři chystají a jak zvládají přechod k rychlejší akci.
Preview: The Darkness – když temnota zavolá

Platforma: PS3, Xbox 360
Žánr: Akční
Výrobce: Starbreeze (
http://www.starbreeze.com/)
Vydavatel: 2K Games (
http://www.2kgames.com/)
Homepage:
http://www.2kgames.com/thedarkness/
Předpokládané datum vydání: Q2 2007

Chronicles of Riddick: Escape from Butcher’s Bay je akční hra, Darkness jí bude taky. To je však pouze jedna z mála společných vlastností, ač se jedná o dála jednoho studia. Tam, kde Riddick nabízel nenápadné plížení, budeme v Darkness divoce řádit. Namíso budoucnosti, kde lidstvo cestuje mezi hvězdami, se přesuneme na začátek minulého století, případně pak do doby současné. V obou případech však hlavní hrdina nepatří k hodným hochům a policie má na něj pěkně spadeno.

Alien versus Mafien

Jackie Estacado je mafián každým coulem, nejdřív střílí a pak se ptá. A střílí zatraceně dobře, pokud se ptáte, jen nechtějte, aby se ptal on. To byste si nejdříve vyslechli střelbu a pak už se jen propadli do temného spánku. V den svých jednadvacátých narozenin však má s Temnotou problém Jackie, když se tato démonická podstata projeví přímo na něm. Od té chvíle už nesvádí bitvy jen s ostatními mafiány, ale také s vetřelcem v sobě, jež má rád červenou. A pokud rozeznáváte dobře i jednotlivé odstíny, tak je to krvavě rudá, spíš krvavá, než rudá.

  
Letecký den v New Yorku * Policie se potkala se záchranáři * Synchronizované létání

Pokud vám toto pojetí světa něco říká, a nemyslím tím že pracujete jako řezníci, pak zřejmě patříte mezi milovníky komiksů. Starbreeze si tentokráte vzali za předlohu sérii Darkness od vydavatelství Top Cow, dokonce se jim podařilo přesvědčit i Paula Jenkinse, aby napsal příběh speciálně pro hru. Ten by měl být povědomý znalcům komiksů, ale přitom pouze přibližně s nečekanými zvraty a překvapeními.

  
Všimněte si darklinga v pozadí * Natřískaná grafika v akci * Jak romantické místo

První část hry prožijete v těle Jackieho ještě před jeho napadením Temnotou, v době mafiánů za první světové války. Vyzkoušíte si boje na ulicích i při jízdě automobily, pěkně člověk proti člověku. Pak se však situace změní a vy se průběžně přesouváte do paralelního světa, kde bojuje Temnota o nadvládu nad vaším tělem. Získáváte však nové schopnosti a dovednosti, které viditelně do tohoto světa nepatří. Přitom se ale velká část děje odehraje právě v současnosti v New Yorku. Jen těch pár démonů jsou vypuštění američtí politici.

Temnota se blíží

Když už jsme u těch démonů, Jackie s nimi umí docela slušně zacházet, vždyť je z části jedním z nich. Naučí se manipulovat na dálku s různými předměty, nebo přímo vyvolat některého ze svých zpropadených kamarádů a poštvat jej na nepřátele. Sice jen na chvíli, ale i tak vám právě takováto akce může často zachránit život. Navíc můžete být oproti obyčejným smrtelníkům lépe vidět ve tmě, takže stačí dobrý zásah do světla a ze siláka odnaproti jsou za chvíli jen kostičky do polévky.

  
Trochu jiný pohled na svět * Hoch nemá moc šancí * Jdi po něm, Šestko

Právě kombinace reálného prostředí a démonických schopností by měla být podle autorů asi největším lákadlem jejich hry. Ale jakmile ji zapnete, měli byste objevit chytlavou hratelnost, kdy občas ani nevíte, že jste prostříleli celou noc. Pokud vám přišlo, že třeba Serios Sam, nebo Black, patří ke hrám s vysokou spotřebou munice, počkejte si na Darkness. I když můžete využívat Jackieho démonických spárů, častěji mu je zaplníte dvojicí zbraní a vyrážíte na smrtící rock’n’roll. Každou ze zbraní přitom můžete prý ovládat zvlášť a je jen na vás, zda je obě budete směřovat ke společnému cíli, nebo se pokusíte postarat o více nepřátel najednou.

  
Je čas udělat autu pápá * Zastávka pohřebiště, příští zastávka peklo * Pustil jsem si žilou jenom ruční pilou

Když může být více nepřátel, může být i více přátel, řekli si zřejmě ve Starbreeze. Dalším z velkých lákadel tak bude hra více hráčů, která se sice neprosadí mezi soutěžními hrami, nabídne však šílenou porci zábavy. K dispozici bude samozřejmě několik možností, jak se s kamarády utkat, stejně však nakonec převládne klasický týmový deathmatch. Ať už se postavíte na stranu lidí, kteří mohou používat zbraně a sbírat si různá vylepšení, nebo se z vás stane jeden z darklingů, měli byste se prý skvěle bavit.

Darkling už je tu

Ostatně takový darkling by měl v některých svých schopnostech z oka vypadnout vetřelci z Alien versus Predator, jak naznačují i sami tvůrci. Různé druhy vidění, pohyb po zdech, šílené skoky a dravá síla, toť jsou základní vlastnosti darklinga. Je už jen na vás, zda se proti těmto zákeřným stvořením postavíte se zbraní v ruce, nebo raději přejdete na jejich stranu a vrhnete se do šíleného masakru.

Možná si ještě pamatujete engine z Riddicka, který byl přizpůsoben hře. Nyní k tomu dojde také, takže se můžeme těšit na různé vychytávky, jakými jsou například motion blur a žhavé stopy ve vzduchu, jímž právě proletěla kulka. To však zdaleka není všechno, autoři se rozhodli naplno využít kapacity disků Blu-Ray pro PS3 a tato verze bude doslova nacpána různými filmečky, které by měly hráče připoutat k zajímavému příběhu. Uvidíme, jak tomu bude ve verzi pro Xbox 360, zda bude pouze ochuzena o tyto možnosti, nebo ještě více osekána.

Na co se těšíme
  • Komikosvý děj
  • Propracovaná grafika
  • Nadpřirozené schopnosti
  • Zábavný multiplayer
Čeho se bojíme
  • Přehršel akce
  • Umělá inteligence

Podle všeho tvůrci plánují hru vydat do letošních prázdnin, v současné době už dodělávají hlavně detaily, jako je odstraňování technických chyb a učení umělé inteligence. Asi nemusím vykládat obvyklé reklamní řeči o její kvalitě, úžasné spolupráci a učenlivosti. Každopádně se máme na co těšit a to jak na PS3, tak i, v lehce menší verzi, i na Xbox 360.

Jak se těšíme: 80%

Dostupné pro: X360, PS3
Žánr: Akce
Výrobce: Starbreeze | Webové stránky hry

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |