Preview: The Elder Scrolls: Oblivion: Shivering Isles – šílené ostrovy

Konečně se blíží první datadisk pro Oblivion, Knights of the Nine bylo jen na rozehřátí. Podíváme se do nových míst, odhalíme nová tajemství a zabijeme nové příšery, které postaru získávají na síle spolu s vámi. Podívejme se, co se v Oblivionu chystá.
Preview: The Elder Scrolls: Oblivion: Shivering Isles – šílené ostrovy

Platforma: PC, Xbox 360
Žánr: RPG
Výrobce: Bethesda (
http://www.bethsoft.com/)
Vydavatel: 2K Games (
http://www.2kgames.com/)
Homeage:
http://www.elderscrolls.com/games/shiveringisles_overview.htm
Předpokládané datum vydání: 23. březen 2007
Videorecenze Oblivionu:
http://doupe.cz/h/PChry/AR.asp?ARI=113669

Společnost Bethesda, stojící za všemi čtyřmi svitky RPG ságy, se rozhodla, že balíček vylepšení Knights of the Nine nebude ani nazývat datadiskem. Ti, kdo si jej takto koupili, to nejspíš neřeší, více se těší na šílenství, které jim poskytne první opravdový datadisk. Osedlejte svého obrněného koně, nasaďte si plnou výbavu a vydejte se opět do Cyrodiilu. Naleznete zde novou bránu, jež vás přenese do míst dosud nepoznaných.

Mania a Dementia

Ať už máte Oblivion čerstvě rozehraný, nebo je vaše postava na úrovni nejvyšších mistrů všech řemesel, měla by pro vás být nová část hry výzvou. Oproti Knights of the Nine, kde se vám dostalo „pouze“ nových úkolů, zbraní a vylepšení, se dostanete konečně za známé obzory. Podle všeho by Shivering Isles měly zabírat stejnou rozlohu, jako čtvrtina království z původní hry. A abych zůstal u částí, ostrovy budou rozděleny na dvě poloviny – Manii a Dementii.

  

Část zvaná Mania je v podstatě dobrá. Vynecháte-li šílenství místních, kteří jsou jednou za čas zkoseni neznámou nemocí, jedná se skoro o pohádková svět. Tráva je krásně zelená, vlní se ve větru a pobíhají po ní roztomilá zvířata. Jakmile se však rozhlédnete pořádně, zjistíte, že jste to s dnešní dávkou asi trochu přehnali a začínáte dostávat halucinace i u hraní. Všude kolem vás jsou obří houby, obloha je průzračně fialová a ten vlk, co vám okusuje nohu, je taky nějaký divný.

  

Přesným opakem je pak druhá část. Teda ne, že by Dementia byla podle přísného řádu, spíš je to ale země zla. Zatímco v Manii potkáte hodné příšery typu Golden Saint, zde vás šlehnutím své zbraně uvítá Dark Seducer. A i krajina je celá pokroucená, hvozd hustší, než byste si přáli, navíc vás stále tahají za nohu nějaké šlahouny, kolem krku se omotávají liány a do zad vás bodá Woodoo panenka. Kolem vás se přitom prohání psi bez kůže a šíleně pokroucení pavouci.

Arcizloun

A proč vlastně vyrazit na takováto bohy zapomenutá místa? Říká vám něco Sheogorath? Tak tento daedrický princ si klidně vládne tomuto souostroví a pokud přijmete nabídku jeho pravé ruky, Haskilla, můžete se pokusit s tím něco udělat. Jenže nebude to tak jednoduché, jak byste čekali. Na Haskilla sice narazíte hned po průchodu branou, ale jakmile si jej vyslechnete, zmizí vám před očima a vy se ocitnete v přistěhovalecké kolonii. A správně chápete, že dostat se z ní někam dále je váš první úkol.

   

Jakmile se dostanete do blízkosti hlavního města, kde Sheogorath vládne železnou rukou hodnou svěráku, začne se situace komplikovat. Váš oblíbený nepřítel totiž hledá někoho, kdo je bohy vyvolený provést za něj špinavou práci, takže nejlepší, do čeho se můžete pustit, je přesvědčit jej o vaší schopnosti mu pomoci. Prostřednictvím nejednoho úkolu se budete prodírat skrz rozsáhlé sítě šílených intrik až do nejvyšších pater jeho kultu, aby se vás vybral jako šampiona. Pak už jen stačí sehnat nějakou pěknou dýku a podat mu ji pěkně zezadu. A pak vám na ni omylem spadne ještě desetkrát a narve do kapsy svoji pokladnici.

  

Tato drobná zápletka by vám prý měla vystačit na nějakých třicet hodin společně s další hromadou úkolů. V obou částech země se nabažíte různých dobrodružství, která nebudou většinou tak jednoduchá, jak se na první pohled zdají. V zemi šílenství není problém, aby se věci zamotaly zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. A dávejte si pozor, pokud jste zvyklí nakupovat se slevou za rychlé prsty. Podle všeho se nedostanete klasicky jen do vězení, ale navíc váš úprk z něj bude omezen sebráním veškeré výzbroje a výstroje. Takto ztrapněni se budete probojovávat podzemím až ke svým cenným cetkám.

Hudba pro duši

Dá se předpokládat, že pro datadisk opět tvůrci přizvou skvělého skladatele, jakým je Jeremy Soule, takže se můžete těšit na zajímavé melodie, jež vás budou hrou provázet. Otázkou zůstává, zda se změní něco na grafické stránce, i tak je stále na mnoha počítačích problém Oblivion vůbec rozjet, natož aby fungovaly veškeré grafické vychytávky. V tomto mají jistou výhodu majitelé konzolí, na které datadisk přijde také. Zatím oficiálně byl oznámen pouze pro Xbox 360, ale protože se Oblivion stěhuje i na PS3, můžeme očekávat rozšíření i zde.

Těšíme se
  • Rozšíření o nové oblasti
  • Šílené nápady v šíleném světě
  • Nové úkoly a výbava
  • Nepřátelé, kteří berou dech
Bojíme se
  • hardwarové nároky
  • stereotyp

Hra je nyní už v závěrečné fázi vývoje a tvůrci si zvou novináře na ukázku, co všechno že to budou moci hráči od rozšíření očekávat. Nové Doupě tak přinese informace přímo z hraní, protože výprava do Bethesdy byla úspěšná. Každopádně si budeme muset na datadisk počkat přibližně do konce března, pokud se nestane něco něpředvídaného. Šetřete si dovolenou, Oblivion se vrací.

Jak se těšíme: 90%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

5.  12.  2017 | | 17 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Playstation přichází se speciální nabídkou oblíbených herních titulů

Playstation přichází se speciální nabí…

Vánoce se blíží, tak šup do obchodu pro pořádné PS4 hity.

27.  11.  2017 | | 4 N/A