Preview: Unreal Tournament 3 – třetí generace přichází

Letos má vyjít další díl ságy o boji zvané Unreal Tournament a my jsme se podívali na zoubek připravované invazi nekonečné akční zábavy. Dočkáme se lepší grafiky, posílení hry pro jednoho a dalších vymožeností, o nichž se dočtete v našem článku.
Preview: Unreal Tournament 3 – třetí generace přichází

Platforma: PC, PS3, Xbox 360
Žánr: střílečka
Výrobce: Epic Games (
http://www.epicgames.com/)
Vydavatel: Midway (
http://www.midway.com/)
Homepage:
http://www.unrealtournament2007.com/
Předpokládané datum vydání: 2007

Pro jistotu začnu drobnou rekapitulací, když připomenu, že Unreal Tournament 3 je vlastně maskovaný Unreal Tournament 2007. Je tomu tak již nějaký ten pátek, důvody jsou údajně prosté. Hlavní příčinou je podle vývojářů třetí generace Unreal engine, šíří se však i zvěsti, že za změnou titulu stála stejně i změna cílových platforem. Původně byla hra určena pouze pro PS3 a PC, ale důsledkem vyjednávání se dostane této střílečky i vlastníkům konzole Xbox 360. Tři generace, tři platformy a do toho se nám ve třetím díle motají dvě strany konfliktu. Když už narostl počet platforem, proč nezvýšit počet stran.

  ¨
Že by Matrix? * Přeci bys neublížil děvčeti * Tady to vypadá špatně

Dříve znamenal Unreal Tournament pouze bojový sport na uklidnění horníků v dolech, kteří sledovali zápasy v různých arénách. UT3 se posouvá v ději o nějakých padesát let dále, kdy je lidská civilizace napadena nemrtvou rasou Necris. To s sebou přináší věc v dosavadních Unreal Tournament pouze slabě naznačenou – příběh, podle kterého se bude řídit hra pro jednoho hráče. Sice se stále bude jednat „pouze“ o souboje proti kvalitně vytvořeným počítačovým protivníkům, ale ty budou nyní provázány do pevnějšího celku, než jen série po sobě následujících sportovních klání.

  
Běž, Forreste, utíkej! * Já si létám, já se vznáším * Poslední průběh před pásy

Už jsem naznačil jednu stranu konfliktu, za koho však bude možno bojovat v případě, že se postavíte po bok ostatním lidem? Téměř samozřejmě je v budoucnosti lidská společnost ovládána megakorporacemi, které  soupeří o podíl na trhu, ať už si vybírají pro své klání libovolnou cestu. A tak je jasné, že jeden ze způsobů získání nadvlády je i použití zbraní, v čemž bude expertem právě váš hrdina. Dočkáte se tak nejspíše nejen soubojů lidí proti nemrtvé hrozbě, ale také mezi sebou navzájem, protože do hry budou vstupovat různé korporace s různou výbavou.

Zbraně a jak na ně

Pokud se jedná o běžné zbraně, tedy běžné v době, kdy se UT3 odehrává, pak můžeme čekat přibližně stejný arzenál, jak tomu bylo i dříve. Jen v případě hraní za Necris se dá předpokládat, že vzhled zbraní bude jiný, možná stejně jako účinek některých z nich. Co se však bude lišit každopádně, to jsou bojová vozidla. V případě korporací se můžete dočkat univerzálních pohybovadel, jen s futuristickým vzhledem. Od osobního vznášedla přes obrněný transportér až po tank, nic na co by hráči série nebyli zvyklí.

  
Ukázka návrhů vozidel

I když to z dosavadních ukázek tak nevypadá, mela by být srovnatelná i vozidla používaná za Necris. Ne tedy každé jednotlivě, ale všechna jako celek by měla zaručovat vyváženou hratelnost. Zatím však byla představena pouze trojice z nich, která se nemůže srovnávat s vozidly lidí. Viper bude opět osobní vznášedlo, ale přitom se bude jednat o jakýsi mix mezi trojkolkou a motorkou. Obdobou tanku je Nemesis, avšak u tanků většinou nevídáte výsuvné dělostřelecké věže. A do mariáše je třetí Dark-walker, podivný trojnohý robot šířící zkázu všemi směry. Tedy nejlépe směrem k protivníkům, pokud se jej naučíte ovládat.

  
Boje probíhají v různých prostředích, zpočátku hlavně v asijských čtvrtích, kde válka zuří naplno

Ať se budou vývojáři snažit přiblížit se hře pro jednoho hráče sebevíc, Unreal Tournament prostě míří na pole stříleček pro více hráčů. Největší zábava tak nastává ve chvíli, kdy se připojíte k ostatním a spolu s nimi, nebo případně proti nim, postupujete vstříc různým úkolům. Podle všeho bychom se měli dočkat starých známých modů boje, není však vyloučeno, že se opět vyskytne nějaká ta novinka. Mimo klasického deathmatch a jeho týmové varianty se tak můžeme těšit zejména na capture the flag a hlavně onslaught z minulého dílu.

Gears of Unreal

Protože se nedávno Epic Games vytáhli s Gears of War,  kdy ukázali sílu jejich Unreal engine 3, takže máme poměrně slušnou představu, jak bude vypadat i Unreal Tournament 3. A pro ty, co se jim Gears of War ještě nedostalo do rukou, můžu s klidným srdcem říci, že to bude vypadat zatraceně dobře. Pokud budete hrát na PC, pak se vám dostane možnosti si s grafickým hávem všech zápasů na život i smrt vyhrát, aby neskončily skonáním vašeho počítače, zatímco vlastníci konzolí budou podobných vylomenin ušetřeni a dostane se jim přímo optimalizované hry.

Na co se těšíme
  • Další Unreal tournament
  • Dvě rasy
  • Rozdílné megakorporace
  • Vylepšená hra pro jednoho
  • Skvělý multiplayer
Čeho se bojíme
  • Nevyváženost stran
  • HW nároky

A když že to přijde tento slavný den, kdy k nám bude Unreal Tournament 3 uveden? To nejspíš nikdo neví, z úst vývojářů přicházejí pouze oznámení, že až bude hra hotova. Předpokládá se, že tak bude v druhé polovině tohoto roku, ale jisté není nic. Narozdíl od Duke Nukem Forever si však můžeme s klidem říci, že „When it’s done“ neznamená nikdy. Můžeme se tedy klidně těšit na další díl bojového nářezu v nejlepší kvalitě.

Jak se těšíme: 90%

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce
Výrobce: Epic Games | Webové stránky hry

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 76 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A