Preview: Warhammer Online – Soudný den se blíží

Blíží se MMORPG s rozsáhlým a propracovaným světem, známým hordám hráčů. Blíží se hra se zajímavými nápady a velkými ambicemi. Blíží se Warhammer Online, pojďme se podívat, co je ve tvorbě nového a jak se vyvíjejí zástupci lidstva.
Preview: Warhammer Online – Soudný den se blíží

Platforma: PC
Žánr: MMORPG
Výrobce: Mythic Entertainment
Vydavatel: Neznámý
Homepage:
http://www.warhammeronline.com
Předpokládané datum vydání: 2007

Již letos v červnu jsem měl tu čest psát několik řádek o chystané MMORPG Warhammer Online: Age of Recogning. Protože se o tento herní svět zajímám, skočil jsem hned po nabídnuté možnosti představit postup při tvorbě hry a dát vám nahlédnout do zákulisí tvorby slibného titulu. Ale něž přijde na trh, ještě nějaká doba uplyne, takže raději nečekejte moc, nebo můžete být i skvělou hrou zklamáni.

Za Sigmara!

Posledně jsem se rozepsal snad dostatečně o světě Warhammer z dílen britských Games Workshop. Jen pro jistotu tak shrnu, že se jedná o planetu na pokraji zkázy, kdy všudypřítomná vojska Chaosu hrozí zničit i poslední výspy civilizace. Bojovat se bude na trojici front – lidská Říše se pustí přímo do boje s pokřivenými příšerami Chaosu, odolní Trpaslíci zkusí přestát zuřivou zelenou vlnu Orků a Goblinů, zatímco mezi Elfy vládne bratrovražedná bitva, kde Vznešení Elfové vzdorují právoplatným následníkům králů – Temným Elfům (a kdo mi v tomto bude odporovat, toho Malekith popraví).

  
Rozličné bestie na cestách vás čekají

Protože nedávno vývojáři z Mythic Entertainment představili kompletní soupisku povolání pro hráče za Říši, a dá se předpokládat, že za tuto zoufale bojující rasu bude hrát velké množství lidí, podívejte se nejprve, co se chystá zde. Snad nejklasičtějším lidským povoláním ve světě Warhammer je bojový kněz, šířící víru v Sigmara pomocí bojového kladiva a zakovaný v těžké zbroji. Stejně tak jsou plně obrněni i rytíři řádu Blazing Sun, příznivci bohyně války Myrmidie. Jejich úloha ve skupině je jasná, bojový kněz se stará jak o léčení, tak i o nějakou tu ránu nepříteli do hlavy, zatímco rytíři jsou typickými tanky, když se snaží zadržet nápor nepřátel a nechávají tak volné pole působnosti ostatním.

  
Předpověď hlásí globální oteplení * Přiznej se a zemřeš rychle * Nejdůležitější je naparáděná helma

Čtveřici říšských hrdinů pak doplňují lovec čarodějnic a ohnivý mág, klasické to postavy stojící spíše v pozadí, ale o to účinnější je jejich působení na protivníky. Vyzbrojeni všerůznými zbraněmi, pistolemi počínaje a lehkými kordy konče, se lovci čarodějnic soustředí zejména na útok, kdy však zanedbávají ochranu sebe sama. Jejich touha po vymícení nákazy Chaosem je taková, že se klidně vrhají do nerovných soubojů, a často vyhrávají. Zato ohniví mágové se povětšinou do přímého kontaktu s protivníkem nedostanou, ale zato jej zasypou ohnivým deštěm, případně pak libovolně jinak připraví k večeři.

Grandpa Nurgle

Samozřejmě, že k říšským bojovníkům existují i jejich protějšky zkažené mocí Chaosu. Naproti rytíři stojí vyvolený některého ze čtyř bohů, silný bojovník žijící ve svém brnění, jež mu temnými rituály srostlo s tělem. Zato mágové spadají zejména do moci nejvyššího Přeměňovače – nevypočitatelného boha Tzeentche, i když s výjimkou boha boje Khorna si magie najde cestu i k ostatním příznivcům temných mocností. Protikladem klovci čarodějnic je pak Zealot – horlivý kultista snažící se za každou cenu posloužit svému pánu a jeho temným plánům. Čtvrté povolání, jakýsi protějšek k bojovému knězi, je však zatím zahalen závojem tajemství, stejně jako veškeré profese u Elfů.

   
Zátiší s Orky, Gobliny a fantickými příznivci Chaosu

U trpaslíků již nenarazíme na nic nového, tedy co se profesí týče. Již nějakou dobu si mohou příznivci této nezdolné rasy vybírat, zda po dokončení hry budou ovládat magii runových kovářů, nepochopitelné dovednosti trpasličích inženýrů, nebo se dají cestou bojovníků – v gromrilových brněních zakovaných Ironbreakers, nebo elitní královské gardy Hammerers. Podobně vypadá i čtveřice povolání pro zelené kůže, kdy Orkové obsadili bojové pozice Black Orcs a bojovníků s těžkou zbraní zvanou choppa (v podstatě cokoliv dostatečně velkého, těžkého a ostrého, i když to není podmínkou). Oproti tomu menší Goblini zastávají spíše přemýšlivé profese – šíleného šamana a téměř sebevražedného honáka Squig (příšer zvyklých z jeskynních hub, které se vyznačují zuby, drápy, zuby, pařáty, zuby, špatnou povahou a zuby. Nezapomněl jsem zmínit, že mají snad všude zuby?).

Do boje!

  
Inženýr a Ironbreaker * Zde doprovází zakovaný trpaslík runového kováře * Da boss haz big choppa!

Protože Trpaslíci a Orkové jsou již nějakou dobu pilně testováni, objevují se nové informace i o arénách určených pro souboj mezi říšemi. Tyto bitvy budou mít nejčastěji podobu arény s nějakým příběhem a z něj plynoucím úkolem. Při bojích mezi Orky a Trpaslíky tak třeba narazíte na snahu inženýrů o záchranu cenných gyrokoptér, zatímco se gobliní zvědové snaží o jejich zničení. Jiná z odhalených map má pak podobu prastarého chrámu, v jehož okolí se nachází artefakt prýštící magickou silou. A člověk nemusí být nejbystřejší k tomu, aby pochopil, že právě o tento artefakt se strhnou největší boje.

Na co se těšíme
  • svět Warhammer
  • humor a zábava
  • promyšlené PvP, PvE i RvR
  • souboje
Čeho se bojíme
  • čekání

Autoři přitom slibují, že slabší hráči si najdou vyrovnané protivníky ve všech ohledech bojů mezi hráči, jak už při pobíhání po světě, kdy se zkušenější postavy budou spíše vyskytovat v obtížnějších oblastech, stejně tak budou arény tvořeny se snahou, aby se v nich utkávaly podobně silné skupiny. Ještě však hru čeká pěkný kus cesty, než se z alfa testu dostane alespoň do nějaké hratelné verze, o níž vás snad budu moci opět informovat.

Jak se těšíme: 96%

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |