Preview: White Gold: War in Paradise – kokain nad zlato

Žhavé karibské slunce, kilometry písčitých pláží a nekonečný oceán, ale také drogové kartely a nebezpečí na každém kroku čeká ve White Gold.
Seznam kapitol
  1. Vysloužilý veterán
  2. Protloukání se džunglí

Po ulici se potácí feťák, bělmo očí je takřka žluté a krok nejistý. Vypadá, jako by umíral. A skutečně, po několika klopýtnutích padá k zemi. K jeho tělu přistupuje policejní důstojník a kontroluje tep. „Mrtvý,“ konstatuje. „Kolikátý to už vlastně je? Stý, tisící?“ honí se mu hlavou. Rychle šacuje mrtvolu, ale až v poslední kapse nachází dózičky se zbytky nové drogy nazvané Bílé zlato.

xwhite_gold_01.jpgxwhite_gold_02.jpg

Podle informačních služeb pochází omamná látka z Karibiku a ke smrti uživatele stačí pouze několik dávek. Z nové drogy se stává strašák moderní doby – nelze ji rozlišit od obyčejné, ale má potenciál na vybití skoro celé generace mladých lidí. Vlády i drogové kartely bezmocně svírají pěsti a neví, co mají dělat.

Můžete si dle chuti vybrat, zda budete člověk, jež nejdříve střílí a až pak se ptá, tichošlápek, či třeba manipulátor

Naštěstí je tu poslední naděje. Na jednom z karibských ostrovů se totiž nachází muž, který má možnost vše změnit. Sice se také zrovna potácí ulicí po požití několika lahví alkoholu, ale nikdo se nehodí pro tuto práci více jako on. Bývalý voják speciálních jednotek, který však pověsil řemeslo na hřebík – důvodem se stala jedna akce, v níž všichni kromě něj a jednoho spolubojovníka zemřeli. Jak již jistě tušíte, tím mužem jste vy.

Jsem tím, kým jsem

Minulost je však jen a pouze minulostí, je nutné žít současností. Jakkoliv mohou předchozí zkušenosti svádět k práci pro vládu, je rozhodnutí, za koho budete bojovat jen a pouze na vás. Můžete si ale být jistí, že váš hlavní úkol se nezmění, protože nová droga ohrožuje naprosto všechny. Cesta bude dlouhá a trnitá a je doufám jasné, že jednotlivé dílčí a postranní úkoly se budou lišit podle toho, zda vám je zadá mafie či vládní aparát nebo některá z dalších pěti frakcí s odlišným vybavením a charakterem.

xwhite_gold_05.jpgxwhite_gold_09.jpg

Můžete si tak zcela podle chuti vybrat, zda budete člověk, jež nejdříve střílí a až pak se ptá, tichošlápek, jehož si nikdo nevšimne či manipulátor, který se se svým stříbrným jazykem a sem tam nějakým tím úplatkem dostane přesně tam, kde chce.

Slyšíte dobře, jednotlivé pušky budete moci rozebrat a jejich jednotlivé díly nahradit

Spolu s charakterem musí jít ruku v ruce i specializace vašeho charakteru. Jelikož je hra kombinací FPS a RPG, jsou samozřejmostí různé statistiky a schopnosti – zde nazývané perky. Jejich nabídka má být bohatá a samozřejmostí jsou pak čistě bojové (zvýšení přesnosti jednotlivých zbraní), mírumilovné (obchodování, stahování zvířat z kůže) a nakonec netradiční.

xwhite_gold_03.jpgxwhite_gold_04.jpg

Do poslední kategorie patří například schopnost používat sklenici s medem, která přiláká hmyz a vy ji následně můžete hodit na nepřítele. Každá schopnost má přitom tři úrovně, s nimiž se logicky mění její účinnost. Nejspíš vás tak čekají horké chvilky při rozvažování, co je a co není zrovna teď potřeba a jestli se radši naučit lépe vymlouvat, nebo střílet. Podle slov autorů jsou právě perky klíčem k úspěchu a jejich nesprávná kombinace vám může zapříčinit obrovské potíže.

Ten umí to a ten zase ono

Z dalších RPG vlastností již můžeme zmínit jen klasiku: počet bodů zdraví (zvyšující se s každou dosaženou úrovní a podobný systému z Deus Ex), nosnost, postupné poškozování zbraní a podobně. Samozřejmostí pak je možnost přepravovat se jak po vlastní ose, tak různými dopravními prostředky. Autory však ještě nebylo ozřejměno, zda se budete muset jednotlivá vozidla naučit nejdříve řídit podle příručky či ve škole, anebo budete moci řídit metodou pokus-omyl. Pravděpodobná je však první možnost, neboť pilotace bojového vrtulníku si už dle mého žádá poměrně náročné kombinace ovládacích prvků.
 

xwhite_gold_10.jpg

Za zmínku pak stojí i arsenál dostupných zbraní. Ten obsahuje vše počínaje bojovým nožem a konče raketometem. Pro FPS samozřejmostí, pro RPG již trochu méně. Autoři slibují menší množství jednotlivých typů zbraní (aneb k čemu mít 20 pušek, když hráč stejně použije tři), ale o to více se soustředí na možnosti jejich úpravy. Slyšíte dobře, jednotlivé zbraně budete moci rozebrat a jejich jednotlivé díly nahradit. Takže si klidně můžete na útočnou pušku přidělat puškohled nebo přidat podvěsný granátomet. Pokud bude vše fungovat podle plánu, můžeme se těšit i na vztah vojáka a jeho zbraně.

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce | Free-form akce s RPG prvky
Výrobce: Deep Shadows | Webové stránky hry

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

včera | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravují textury a další detaily

Komunita už se vrhla na GTA Trilogy. Modeři opravu…

Není to tak dlouho po vydání a modeři už mají žně.

28.  11.  2021 | |2 N/A
Michal Maliarov
GTA San AndreasModifikace
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Vánocích můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si o Váno…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

včera |
Ladislav Novák
Mobily