Preview: White Gold: War in Paradise – kokain nad zlato

Žhavé karibské slunce, kilometry písčitých pláží a nekonečný oceán, ale také drogové kartely a nebezpečí na každém kroku čeká ve White Gold.
Seznam kapitol
  1. Vysloužilý veterán
  2. Protloukání se džunglí

Po ulici se potácí feťák, bělmo očí je takřka žluté a krok nejistý. Vypadá, jako by umíral. A skutečně, po několika klopýtnutích padá k zemi. K jeho tělu přistupuje policejní důstojník a kontroluje tep. „Mrtvý,“ konstatuje. „Kolikátý to už vlastně je? Stý, tisící?“ honí se mu hlavou. Rychle šacuje mrtvolu, ale až v poslední kapse nachází dózičky se zbytky nové drogy nazvané Bílé zlato.

xwhite_gold_01.jpgxwhite_gold_02.jpg

Podle informačních služeb pochází omamná látka z Karibiku a ke smrti uživatele stačí pouze několik dávek. Z nové drogy se stává strašák moderní doby – nelze ji rozlišit od obyčejné, ale má potenciál na vybití skoro celé generace mladých lidí. Vlády i drogové kartely bezmocně svírají pěsti a neví, co mají dělat.

Můžete si dle chuti vybrat, zda budete člověk, jež nejdříve střílí a až pak se ptá, tichošlápek, či třeba manipulátor

Naštěstí je tu poslední naděje. Na jednom z karibských ostrovů se totiž nachází muž, který má možnost vše změnit. Sice se také zrovna potácí ulicí po požití několika lahví alkoholu, ale nikdo se nehodí pro tuto práci více jako on. Bývalý voják speciálních jednotek, který však pověsil řemeslo na hřebík – důvodem se stala jedna akce, v níž všichni kromě něj a jednoho spolubojovníka zemřeli. Jak již jistě tušíte, tím mužem jste vy.

Jsem tím, kým jsem

Minulost je však jen a pouze minulostí, je nutné žít současností. Jakkoliv mohou předchozí zkušenosti svádět k práci pro vládu, je rozhodnutí, za koho budete bojovat jen a pouze na vás. Můžete si ale být jistí, že váš hlavní úkol se nezmění, protože nová droga ohrožuje naprosto všechny. Cesta bude dlouhá a trnitá a je doufám jasné, že jednotlivé dílčí a postranní úkoly se budou lišit podle toho, zda vám je zadá mafie či vládní aparát nebo některá z dalších pěti frakcí s odlišným vybavením a charakterem.

xwhite_gold_05.jpgxwhite_gold_09.jpg

Můžete si tak zcela podle chuti vybrat, zda budete člověk, jež nejdříve střílí a až pak se ptá, tichošlápek, jehož si nikdo nevšimne či manipulátor, který se se svým stříbrným jazykem a sem tam nějakým tím úplatkem dostane přesně tam, kde chce.

Slyšíte dobře, jednotlivé pušky budete moci rozebrat a jejich jednotlivé díly nahradit

Spolu s charakterem musí jít ruku v ruce i specializace vašeho charakteru. Jelikož je hra kombinací FPS a RPG, jsou samozřejmostí různé statistiky a schopnosti – zde nazývané perky. Jejich nabídka má být bohatá a samozřejmostí jsou pak čistě bojové (zvýšení přesnosti jednotlivých zbraní), mírumilovné (obchodování, stahování zvířat z kůže) a nakonec netradiční.

xwhite_gold_03.jpgxwhite_gold_04.jpg

Do poslední kategorie patří například schopnost používat sklenici s medem, která přiláká hmyz a vy ji následně můžete hodit na nepřítele. Každá schopnost má přitom tři úrovně, s nimiž se logicky mění její účinnost. Nejspíš vás tak čekají horké chvilky při rozvažování, co je a co není zrovna teď potřeba a jestli se radši naučit lépe vymlouvat, nebo střílet. Podle slov autorů jsou právě perky klíčem k úspěchu a jejich nesprávná kombinace vám může zapříčinit obrovské potíže.

Ten umí to a ten zase ono

Z dalších RPG vlastností již můžeme zmínit jen klasiku: počet bodů zdraví (zvyšující se s každou dosaženou úrovní a podobný systému z Deus Ex), nosnost, postupné poškozování zbraní a podobně. Samozřejmostí pak je možnost přepravovat se jak po vlastní ose, tak různými dopravními prostředky. Autory však ještě nebylo ozřejměno, zda se budete muset jednotlivá vozidla naučit nejdříve řídit podle příručky či ve škole, anebo budete moci řídit metodou pokus-omyl. Pravděpodobná je však první možnost, neboť pilotace bojového vrtulníku si už dle mého žádá poměrně náročné kombinace ovládacích prvků.
 

xwhite_gold_10.jpg

Za zmínku pak stojí i arsenál dostupných zbraní. Ten obsahuje vše počínaje bojovým nožem a konče raketometem. Pro FPS samozřejmostí, pro RPG již trochu méně. Autoři slibují menší množství jednotlivých typů zbraní (aneb k čemu mít 20 pušek, když hráč stejně použije tři), ale o to více se soustředí na možnosti jejich úpravy. Slyšíte dobře, jednotlivé zbraně budete moci rozebrat a jejich jednotlivé díly nahradit. Takže si klidně můžete na útočnou pušku přidělat puškohled nebo přidat podvěsný granátomet. Pokud bude vše fungovat podle plánu, můžeme se těšit i na vztah vojáka a jeho zbraně.

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce | Free-form akce s RPG prvky
Výrobce: Deep Shadows | Webové stránky hry

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

včera |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A