Preview: White Gold: War in Paradise – kokain nad zlato

Žhavé karibské slunce, kilometry písčitých pláží a nekonečný oceán, ale také drogové kartely a nebezpečí na každém kroku čeká ve White Gold.
Seznam kapitol
  1. Vysloužilý veterán
  2. Protloukání se džunglí

Po ulici se potácí feťák, bělmo očí je takřka žluté a krok nejistý. Vypadá, jako by umíral. A skutečně, po několika klopýtnutích padá k zemi. K jeho tělu přistupuje policejní důstojník a kontroluje tep. „Mrtvý,“ konstatuje. „Kolikátý to už vlastně je? Stý, tisící?“ honí se mu hlavou. Rychle šacuje mrtvolu, ale až v poslední kapse nachází dózičky se zbytky nové drogy nazvané Bílé zlato.

xwhite_gold_01.jpgxwhite_gold_02.jpg

Podle informačních služeb pochází omamná látka z Karibiku a ke smrti uživatele stačí pouze několik dávek. Z nové drogy se stává strašák moderní doby – nelze ji rozlišit od obyčejné, ale má potenciál na vybití skoro celé generace mladých lidí. Vlády i drogové kartely bezmocně svírají pěsti a neví, co mají dělat.

Můžete si dle chuti vybrat, zda budete člověk, jež nejdříve střílí a až pak se ptá, tichošlápek, či třeba manipulátor

Naštěstí je tu poslední naděje. Na jednom z karibských ostrovů se totiž nachází muž, který má možnost vše změnit. Sice se také zrovna potácí ulicí po požití několika lahví alkoholu, ale nikdo se nehodí pro tuto práci více jako on. Bývalý voják speciálních jednotek, který však pověsil řemeslo na hřebík – důvodem se stala jedna akce, v níž všichni kromě něj a jednoho spolubojovníka zemřeli. Jak již jistě tušíte, tím mužem jste vy.

Jsem tím, kým jsem

Minulost je však jen a pouze minulostí, je nutné žít současností. Jakkoliv mohou předchozí zkušenosti svádět k práci pro vládu, je rozhodnutí, za koho budete bojovat jen a pouze na vás. Můžete si ale být jistí, že váš hlavní úkol se nezmění, protože nová droga ohrožuje naprosto všechny. Cesta bude dlouhá a trnitá a je doufám jasné, že jednotlivé dílčí a postranní úkoly se budou lišit podle toho, zda vám je zadá mafie či vládní aparát nebo některá z dalších pěti frakcí s odlišným vybavením a charakterem.

xwhite_gold_05.jpgxwhite_gold_09.jpg

Můžete si tak zcela podle chuti vybrat, zda budete člověk, jež nejdříve střílí a až pak se ptá, tichošlápek, jehož si nikdo nevšimne či manipulátor, který se se svým stříbrným jazykem a sem tam nějakým tím úplatkem dostane přesně tam, kde chce.

Slyšíte dobře, jednotlivé pušky budete moci rozebrat a jejich jednotlivé díly nahradit

Spolu s charakterem musí jít ruku v ruce i specializace vašeho charakteru. Jelikož je hra kombinací FPS a RPG, jsou samozřejmostí různé statistiky a schopnosti – zde nazývané perky. Jejich nabídka má být bohatá a samozřejmostí jsou pak čistě bojové (zvýšení přesnosti jednotlivých zbraní), mírumilovné (obchodování, stahování zvířat z kůže) a nakonec netradiční.

xwhite_gold_03.jpgxwhite_gold_04.jpg

Do poslední kategorie patří například schopnost používat sklenici s medem, která přiláká hmyz a vy ji následně můžete hodit na nepřítele. Každá schopnost má přitom tři úrovně, s nimiž se logicky mění její účinnost. Nejspíš vás tak čekají horké chvilky při rozvažování, co je a co není zrovna teď potřeba a jestli se radši naučit lépe vymlouvat, nebo střílet. Podle slov autorů jsou právě perky klíčem k úspěchu a jejich nesprávná kombinace vám může zapříčinit obrovské potíže.

Ten umí to a ten zase ono

Z dalších RPG vlastností již můžeme zmínit jen klasiku: počet bodů zdraví (zvyšující se s každou dosaženou úrovní a podobný systému z Deus Ex), nosnost, postupné poškozování zbraní a podobně. Samozřejmostí pak je možnost přepravovat se jak po vlastní ose, tak různými dopravními prostředky. Autory však ještě nebylo ozřejměno, zda se budete muset jednotlivá vozidla naučit nejdříve řídit podle příručky či ve škole, anebo budete moci řídit metodou pokus-omyl. Pravděpodobná je však první možnost, neboť pilotace bojového vrtulníku si už dle mého žádá poměrně náročné kombinace ovládacích prvků.
 

xwhite_gold_10.jpg

Za zmínku pak stojí i arsenál dostupných zbraní. Ten obsahuje vše počínaje bojovým nožem a konče raketometem. Pro FPS samozřejmostí, pro RPG již trochu méně. Autoři slibují menší množství jednotlivých typů zbraní (aneb k čemu mít 20 pušek, když hráč stejně použije tři), ale o to více se soustředí na možnosti jejich úpravy. Slyšíte dobře, jednotlivé zbraně budete moci rozebrat a jejich jednotlivé díly nahradit. Takže si klidně můžete na útočnou pušku přidělat puškohled nebo přidat podvěsný granátomet. Pokud bude vše fungovat podle plánu, můžeme se těšit i na vztah vojáka a jeho zbraně.

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce | Free-form akce s RPG prvky
Výrobce: Deep Shadows | Webové stránky hry

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 27 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |