Příběh pro Tekken 6

Bojovky se u nás těší nemalé popularitě - a Tekken je tou nejoblíbenější. A protože nový díl této série se již rýsuje na obzoru, přinášíme aktuální podrobnosti nejen o něm, ale hlavně o příběhu, který nabídne.
Příběh pro Tekken 6

Platforma: arkádové automaty, PS3
Žánr: Bojovka
Vývojáři hry: Namco Bandai Games
Vydavatelé hry: Namco Bandai Games
Předpokládané datum vydání: 2007 arkády, 2008 PS3

V posledním čísle prestižního japonského herního časopisu Famitsu se objevily detaily ohledně příběhu připravovaného Tekkenu 6. Verze pro arkádové automaty má, podle oficiálního oznámení, vyjít ještě letos; konzolová konverze pro PS3 se očekává v průběhu příštího roku.

  
To nejsou výbochy galaxií, ale jen efekty úderů ;)

Hra samotná je stále ještě zahalena rouškou tajemství; prozatím jsou známy pouze dvě nové postavy (Leo a Zafina), velmi rozšířené možnosti měnění vzhledu jednotlivých charakterů – a novinka, která spočívá v možnosti využít některých předmětů na vašich bojovnících k boji. Konkrétně se zatím mluví o Bryanovi střílejícím z brokovnice a Anně házející podpatky ze svých lodiček...

Základní příběh

Pátý turnaj King of Iron Fist skončil tak, že jeho pořadatel a vyzyvatel Heihachi Mishima zmizel a vítězem se tak stal jeho vnuk, Jin Kazama.

Jin se pak ujal role hlavy organizace Mishima Zaibatsu a začal používat její speciální Tekken jednotky pro propagandu a manipulaci na celém světě. Mnoho lidí tyto akce rozzlobily a postupně tak vznikly různé nepokoje, které postupně přerostly až ve války mezi národy.

 
Jack po řádném průchodu customizací * Asuka se nám vybarvila

Tato válka oslabila mnoho zemí, čehož využilo Mishima Zaibatsu a prohlásilo se za samostatný stát. Nyní je tato organizace rozhodnuta ovládnout celý svět a jediný, kdo jí v tom může zabránit, je G Corporation (výrobci všech Jacků v Tekkenu a lidé zodpovědní za znovuoživení Kazuyi). Lidé po celém světě nyní v této organizaci vidí svou jedinou naději. G Corporation na celou situaci zareagovala tak, že vypsala velkou odměnu pro toho, kdo jí přivede Jina Kazamu živého.

A v této situaci se objevilo oznámení o novém, šestém turnaji King of Iron Fist. Míří na něj ti, kteří se chtějí proslavit; ti, kteří prahnou po penězích; ti, kdo hledají pomstu... Mnoho různých cílů a ideálů se střetne v Tekken 6 turnaji.

Leo (jedna z nových postav)

Lein otec je po celém světě proslulým detektivem a Lea si přeje být právě takovou, jako je její otec. A ten zmizel krátce před oznámením nového turnaje. Leia pak žila se svou matkou, která pracovala v G Corporation – a shodou okolností v týmu, který byl zodpovědný za prozrazení Kazuyovy existence Heihachimu. Pak ale byla Leina matka zavražděna... Vyšetřování její smrti ale neočekávaně a předčasně skončilo a Lea se rozhodla vzít spravedlnost do svých vlastních rukou. Když pátrala po tajemném vrahovi, narazila několikrát na jméno Kazuya Mishima. To Leu přesvědčilo, aby se zúčastnila turnaje a aby se pomstila.

  
Leo

Zafina (jedna z nových postav)

Zafina je strážkyní královské hrobky v jedné prastaré vesnici. Zapečetěný hrob, který střeží, je podle legend zárukou prosperity celé vesnice a kmene. Mnoho bojovníků se pokoušelo do hrobky vstoupit, ale Zafina je dokázala všechny porazit. Nicméně pak díky schopnosti číst ve hvězdách zjistila, že se má stát něco strašného; něco, co by eventuelně mohlo zničit celý svět. Jednoho dne pak vesničtí stařešinové předpověděli, že až se setkají dvě "ďábelské hvězdy", pečeť bude rozlomena a svět zanikne. Zafina se poté rozhodla opustit vesnici a vydat se zjistit, jestli se skutečně blíží konec světa.

  
Zafina

Heihachi Mishima

Poté, co byl napaden jednotkou Jacků a jen těsně unikl smrti se Heihachi probral z bezvědomí jen aby zjistil, že turnaj již skončil. Vydal se tedy zpět do Zaibatsu, ale zde mu cestu zahradily jednotky Tekken force. Když byl ohlášen nový turnaj a Heihachi zjistil, že novým vůdcem Mishima Zaibatsu je jeho vnuk Jin Kazama, rozzuřil se a přísahal, že znovu získá vše, co mu právem náleží.

  
Nové arény vypadají zajímavě

Yoshimitsu

Když pátral po Bryanu Furym, aby pomstil své zavražděné druhy, zjistil Yoshimitsu, že jeho meč slábne. Tento meč je prokletý; svou moc získává ze zabíjení padouchů a záporňáků; a pokud není patřičně živen, prokletí způsobí, že jeho nositel zešílí. Yoshimitsu si uvědomil, že již není v jeho silách prokletý meč dál používat a rozhodl se jej nahradit jinou čepelí, která přebije účinky prokletého meče. Krátce poté se rozhodl zúčastnit nového turnaje.

  
Od prvních in-game screenshotů z Tekkenu 6 se grafika docela zlepšila, co říkáte?

Kazuya Mishima

Kazuya zjistil, která sekce G Corporation byla zodpovědná za únik informací, který odhalil jeho znovuoživení Heihachimu, a všechny zaměstnance této části společnosti brutálně povraždil. Postupně se pak propracoval v organizaci až na post jejího vůdce. Nyní, když se celý svět postavil proti Mishima Zaibatsu, Kazuya se rozhodl využít situace a podporuje nenávist vůči organizaci, kterou nyní vede jeho syn Jin Kazama; nemůže totiž snést myšlenku, že by svět měl ovládnout někdo jiný než on sám. Kazuya postupně zjistil, že G Corporation má velký vliv a respekt mezi lidmi po celém světě a rozhodl se toho využít – vypsal velkou odměnu pro toho, kdo mu přivede živého Jina. Když krátce poté Mishima Zaibatsu vyhlásila nový turnaj přesně tak, jak Kazuya doufal a předpokládal, zmocnil se jej záchvat jeho proslulého hysterického smíchu...

Tekken 6 (trailer, 11,7 MB): download

Zdroj: Famitsu, Tekken Czech

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |