Příběh pro Tekken 6

Bojovky se u nás těší nemalé popularitě - a Tekken je tou nejoblíbenější. A protože nový díl této série se již rýsuje na obzoru, přinášíme aktuální podrobnosti nejen o něm, ale hlavně o příběhu, který nabídne.
Příběh pro Tekken 6

Platforma: arkádové automaty, PS3
Žánr: Bojovka
Vývojáři hry: Namco Bandai Games
Vydavatelé hry: Namco Bandai Games
Předpokládané datum vydání: 2007 arkády, 2008 PS3

V posledním čísle prestižního japonského herního časopisu Famitsu se objevily detaily ohledně příběhu připravovaného Tekkenu 6. Verze pro arkádové automaty má, podle oficiálního oznámení, vyjít ještě letos; konzolová konverze pro PS3 se očekává v průběhu příštího roku.

  
To nejsou výbochy galaxií, ale jen efekty úderů ;)

Hra samotná je stále ještě zahalena rouškou tajemství; prozatím jsou známy pouze dvě nové postavy (Leo a Zafina), velmi rozšířené možnosti měnění vzhledu jednotlivých charakterů – a novinka, která spočívá v možnosti využít některých předmětů na vašich bojovnících k boji. Konkrétně se zatím mluví o Bryanovi střílejícím z brokovnice a Anně házející podpatky ze svých lodiček...

Základní příběh

Pátý turnaj King of Iron Fist skončil tak, že jeho pořadatel a vyzyvatel Heihachi Mishima zmizel a vítězem se tak stal jeho vnuk, Jin Kazama.

Jin se pak ujal role hlavy organizace Mishima Zaibatsu a začal používat její speciální Tekken jednotky pro propagandu a manipulaci na celém světě. Mnoho lidí tyto akce rozzlobily a postupně tak vznikly různé nepokoje, které postupně přerostly až ve války mezi národy.

 
Jack po řádném průchodu customizací * Asuka se nám vybarvila

Tato válka oslabila mnoho zemí, čehož využilo Mishima Zaibatsu a prohlásilo se za samostatný stát. Nyní je tato organizace rozhodnuta ovládnout celý svět a jediný, kdo jí v tom může zabránit, je G Corporation (výrobci všech Jacků v Tekkenu a lidé zodpovědní za znovuoživení Kazuyi). Lidé po celém světě nyní v této organizaci vidí svou jedinou naději. G Corporation na celou situaci zareagovala tak, že vypsala velkou odměnu pro toho, kdo jí přivede Jina Kazamu živého.

A v této situaci se objevilo oznámení o novém, šestém turnaji King of Iron Fist. Míří na něj ti, kteří se chtějí proslavit; ti, kteří prahnou po penězích; ti, kdo hledají pomstu... Mnoho různých cílů a ideálů se střetne v Tekken 6 turnaji.

Leo (jedna z nových postav)

Lein otec je po celém světě proslulým detektivem a Lea si přeje být právě takovou, jako je její otec. A ten zmizel krátce před oznámením nového turnaje. Leia pak žila se svou matkou, která pracovala v G Corporation – a shodou okolností v týmu, který byl zodpovědný za prozrazení Kazuyovy existence Heihachimu. Pak ale byla Leina matka zavražděna... Vyšetřování její smrti ale neočekávaně a předčasně skončilo a Lea se rozhodla vzít spravedlnost do svých vlastních rukou. Když pátrala po tajemném vrahovi, narazila několikrát na jméno Kazuya Mishima. To Leu přesvědčilo, aby se zúčastnila turnaje a aby se pomstila.

  
Leo

Zafina (jedna z nových postav)

Zafina je strážkyní královské hrobky v jedné prastaré vesnici. Zapečetěný hrob, který střeží, je podle legend zárukou prosperity celé vesnice a kmene. Mnoho bojovníků se pokoušelo do hrobky vstoupit, ale Zafina je dokázala všechny porazit. Nicméně pak díky schopnosti číst ve hvězdách zjistila, že se má stát něco strašného; něco, co by eventuelně mohlo zničit celý svět. Jednoho dne pak vesničtí stařešinové předpověděli, že až se setkají dvě "ďábelské hvězdy", pečeť bude rozlomena a svět zanikne. Zafina se poté rozhodla opustit vesnici a vydat se zjistit, jestli se skutečně blíží konec světa.

  
Zafina

Heihachi Mishima

Poté, co byl napaden jednotkou Jacků a jen těsně unikl smrti se Heihachi probral z bezvědomí jen aby zjistil, že turnaj již skončil. Vydal se tedy zpět do Zaibatsu, ale zde mu cestu zahradily jednotky Tekken force. Když byl ohlášen nový turnaj a Heihachi zjistil, že novým vůdcem Mishima Zaibatsu je jeho vnuk Jin Kazama, rozzuřil se a přísahal, že znovu získá vše, co mu právem náleží.

  
Nové arény vypadají zajímavě

Yoshimitsu

Když pátral po Bryanu Furym, aby pomstil své zavražděné druhy, zjistil Yoshimitsu, že jeho meč slábne. Tento meč je prokletý; svou moc získává ze zabíjení padouchů a záporňáků; a pokud není patřičně živen, prokletí způsobí, že jeho nositel zešílí. Yoshimitsu si uvědomil, že již není v jeho silách prokletý meč dál používat a rozhodl se jej nahradit jinou čepelí, která přebije účinky prokletého meče. Krátce poté se rozhodl zúčastnit nového turnaje.

  
Od prvních in-game screenshotů z Tekkenu 6 se grafika docela zlepšila, co říkáte?

Kazuya Mishima

Kazuya zjistil, která sekce G Corporation byla zodpovědná za únik informací, který odhalil jeho znovuoživení Heihachimu, a všechny zaměstnance této části společnosti brutálně povraždil. Postupně se pak propracoval v organizaci až na post jejího vůdce. Nyní, když se celý svět postavil proti Mishima Zaibatsu, Kazuya se rozhodl využít situace a podporuje nenávist vůči organizaci, kterou nyní vede jeho syn Jin Kazama; nemůže totiž snést myšlenku, že by svět měl ovládnout někdo jiný než on sám. Kazuya postupně zjistil, že G Corporation má velký vliv a respekt mezi lidmi po celém světě a rozhodl se toho využít – vypsal velkou odměnu pro toho, kdo mu přivede živého Jina. Když krátce poté Mishima Zaibatsu vyhlásila nový turnaj přesně tak, jak Kazuya doufal a předpokládal, zmocnil se jej záchvat jeho proslulého hysterického smíchu...

Tekken 6 (trailer, 11,7 MB): download

Zdroj: Famitsu, Tekken Czech


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |