Příhody pana Trpaslíka – staronová česká adventura

Již několikráte jsme vás na těchto stránkách upozorňovali na připravovanou českou hru Pan Mravenec. Třenice kolem autorského zákona uplatňovaného ze strany Merchandising Prague, kterým nikdo zprvu nevěnoval příliš pozornosti, se posléze přerodily do nového zastrašujícího rozměru. Pan Mravenec se oprostil od své živočišné duše a stal se z něj Trpaslík.
Příhody pana Trpaslíka – staronová česká adventura
Již několikráte jsme vás na těchto stránkách upozorňovali na připravovanou českou hru Pan Mravenec. Třenice kolem autorského zákona uplatňovaného ze strany Merchandising Prague, kterým nikdo zprvu nevěnoval příliš pozornosti, se posléze přerodily do nového zastrašujícího rozměru. Pan Mravenec se oprostil od své živočišné duše a stal se z něj Trpaslík.

O této změně jsme věděli již hodně dlouho, stále se však nevěděla definitivní podoba konečného verdiktu Merchandising Prague. S odstupem času se však správné stanovisko ukázalo a ve své velikosti postihlo vše, co jsme již v prvních článcích naznačovali – totiž podobnost se Sekorovým dílem, na něž má právě Merchandising Prague práva. Oficiální znění rozhodnutí vypadalo takto: "vývoj hry Pan Mravenec porušuje autorská práva k uměleckému kinematografickému dílu Ferdy zhotoveného na základě příslušné smlouvy na námět díla Ferda Mravenec". Jakkoliv složitě tato věta zní, mluví jasnou řečí – buď dojde ke změně názvu hry nebo právním postihům vůči lidem okolo Miroslava Mrni, řečeného Sergej.

Byť argumentace tvůrců důrazně oponovala vůči názoru Merchandising Prague, došlo nakonec ke změnám, které se nicméně z celkového hlediska na hře příliš neodrazí. Hlavní postava Mravence bude zaměněna za postavu pana Trpaslíka, stejně tak veškeré další rysy související se životem mravence – úpravy se tedy týkají v tak rané fázi vývoje především scénáře, jež musel být upraven k obrazu líbivému Merchandising Prague. Vzhledem k tomu, že přípravy hlavní postavy byly teprve ve fázi koncepčních návrhu a práce na animacích nebyly započaty, nejedná se o tragické zpoždění vůči očekávanému plánu.

Výsledkem tedy zůstává, že příběh se malinko odchýlí od původních záměrů. Stále zůstává rozdělení hry na dospělou a dětskou část, akční mezihry jako míchání barev a jiné drobnosti. Přestože grafika zatím vypadá velmi nasládle, věřím, že hra samotná bude humorná a především oddechová adventurka. A vám ostatním nezbývá než očekávat totéž.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A