Příhody pana Trpaslíka – staronová česká adventura

Již několikráte jsme vás na těchto stránkách upozorňovali na připravovanou českou hru Pan Mravenec. Třenice kolem autorského zákona uplatňovaného ze strany Merchandising Prague, kterým nikdo zprvu nevěnoval příliš pozornosti, se posléze přerodily do nového zastrašujícího rozměru. Pan Mravenec se oprostil od své živočišné duše a stal se z něj Trpaslík.
Příhody pana Trpaslíka – staronová česká adventura
Již několikráte jsme vás na těchto stránkách upozorňovali na připravovanou českou hru Pan Mravenec. Třenice kolem autorského zákona uplatňovaného ze strany Merchandising Prague, kterým nikdo zprvu nevěnoval příliš pozornosti, se posléze přerodily do nového zastrašujícího rozměru. Pan Mravenec se oprostil od své živočišné duše a stal se z něj Trpaslík.

O této změně jsme věděli již hodně dlouho, stále se však nevěděla definitivní podoba konečného verdiktu Merchandising Prague. S odstupem času se však správné stanovisko ukázalo a ve své velikosti postihlo vše, co jsme již v prvních článcích naznačovali – totiž podobnost se Sekorovým dílem, na něž má právě Merchandising Prague práva. Oficiální znění rozhodnutí vypadalo takto: "vývoj hry Pan Mravenec porušuje autorská práva k uměleckému kinematografickému dílu Ferdy zhotoveného na základě příslušné smlouvy na námět díla Ferda Mravenec". Jakkoliv složitě tato věta zní, mluví jasnou řečí – buď dojde ke změně názvu hry nebo právním postihům vůči lidem okolo Miroslava Mrni, řečeného Sergej.

Byť argumentace tvůrců důrazně oponovala vůči názoru Merchandising Prague, došlo nakonec ke změnám, které se nicméně z celkového hlediska na hře příliš neodrazí. Hlavní postava Mravence bude zaměněna za postavu pana Trpaslíka, stejně tak veškeré další rysy související se životem mravence – úpravy se tedy týkají v tak rané fázi vývoje především scénáře, jež musel být upraven k obrazu líbivému Merchandising Prague. Vzhledem k tomu, že přípravy hlavní postavy byly teprve ve fázi koncepčních návrhu a práce na animacích nebyly započaty, nejedná se o tragické zpoždění vůči očekávanému plánu.

Výsledkem tedy zůstává, že příběh se malinko odchýlí od původních záměrů. Stále zůstává rozdělení hry na dospělou a dětskou část, akční mezihry jako míchání barev a jiné drobnosti. Přestože grafika zatím vypadá velmi nasládle, věřím, že hra samotná bude humorná a především oddechová adventurka. A vám ostatním nezbývá než očekávat totéž.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A