Příhody pana Trpaslíka – staronová česká adventura

Již několikráte jsme vás na těchto stránkách upozorňovali na připravovanou českou hru Pan Mravenec. Třenice kolem autorského zákona uplatňovaného ze strany Merchandising Prague, kterým nikdo zprvu nevěnoval příliš pozornosti, se posléze přerodily do nového zastrašujícího rozměru. Pan Mravenec se oprostil od své živočišné duše a stal se z něj Trpaslík.
Příhody pana Trpaslíka – staronová česká adventura
Již několikráte jsme vás na těchto stránkách upozorňovali na připravovanou českou hru Pan Mravenec. Třenice kolem autorského zákona uplatňovaného ze strany Merchandising Prague, kterým nikdo zprvu nevěnoval příliš pozornosti, se posléze přerodily do nového zastrašujícího rozměru. Pan Mravenec se oprostil od své živočišné duše a stal se z něj Trpaslík.

O této změně jsme věděli již hodně dlouho, stále se však nevěděla definitivní podoba konečného verdiktu Merchandising Prague. S odstupem času se však správné stanovisko ukázalo a ve své velikosti postihlo vše, co jsme již v prvních článcích naznačovali – totiž podobnost se Sekorovým dílem, na něž má právě Merchandising Prague práva. Oficiální znění rozhodnutí vypadalo takto: "vývoj hry Pan Mravenec porušuje autorská práva k uměleckému kinematografickému dílu Ferdy zhotoveného na základě příslušné smlouvy na námět díla Ferda Mravenec". Jakkoliv složitě tato věta zní, mluví jasnou řečí – buď dojde ke změně názvu hry nebo právním postihům vůči lidem okolo Miroslava Mrni, řečeného Sergej.

Byť argumentace tvůrců důrazně oponovala vůči názoru Merchandising Prague, došlo nakonec ke změnám, které se nicméně z celkového hlediska na hře příliš neodrazí. Hlavní postava Mravence bude zaměněna za postavu pana Trpaslíka, stejně tak veškeré další rysy související se životem mravence – úpravy se tedy týkají v tak rané fázi vývoje především scénáře, jež musel být upraven k obrazu líbivému Merchandising Prague. Vzhledem k tomu, že přípravy hlavní postavy byly teprve ve fázi koncepčních návrhu a práce na animacích nebyly započaty, nejedná se o tragické zpoždění vůči očekávanému plánu.

Výsledkem tedy zůstává, že příběh se malinko odchýlí od původních záměrů. Stále zůstává rozdělení hry na dospělou a dětskou část, akční mezihry jako míchání barev a jiné drobnosti. Přestože grafika zatím vypadá velmi nasládle, věřím, že hra samotná bude humorná a především oddechová adventurka. A vám ostatním nezbývá než očekávat totéž.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A