Příjmy z online her závratně vzrostou

DFC Intelligence, jedna z firem zabývajících se výzkumem herního trhu, uveřejnila dnes předpověď vývoje příjmu z online her. Toto oznámení uvádí, že příjmy z těchto her velmi rychle porostou: DFC předpokládá, že v roce 2012 přesáhnou tržby na této části herního trhu 13 miliard dolarů (274,6 miliardy korun), což je – pro srovnání – více než čtvrtina státního rozpočtu České republiky pro tento rok. Navíc toto číslo představuje téměř trojnásobek současných tržeb, které činí 4,5 miliardy doladů (95 miliard korun) za rok.

DFC dále předpovídá, že 50 % příjmů v této oblasti bude pocházet z východní Asie, 25 % z USA, 18 % z Evropy a 7 % z Japonska.

Příčinu předpokládaného růstu tohoto segmentu herního trhu ale není možné hledat v současné baště tohoto odvětví – tedy PC. Důvodem má být narůstající prodej online obsahu z Xbox Live Marketplace, PlayStation Store a Wii Shop. DFC předpokládá, že v roce 2012 překročí příjmy z digitální distribuce na konzolích 1 miliardu dolarů (21,1 miliardy korun).

Výzkum dále uvádí, že prodej herních předmětů bude v roce 2012 představovat až 40 % z uvedených příjmů – tedy zhruba 5,2 miliardy dolarů (109,8 miliardy korun). Většina těchto předmětů je z oblasti MMORPG her, ale objevují se i jinde – například v Project Gotham Racing 3.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 4 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vezmou do víru dění

Nové obrázky ze závodů F1 2018 vás vez…

Další závody formulí od Codemasters se blíží a tvůrci nám uvolnili čerstvou várku obrázků.

3.  7.  2018 |