Příjmy z online her závratně vzrostou

DFC Intelligence, jedna z firem zabývajících se výzkumem herního trhu, uveřejnila dnes předpověď vývoje příjmu z online her. Toto oznámení uvádí, že příjmy z těchto her velmi rychle porostou: DFC předpokládá, že v roce 2012 přesáhnou tržby na této části herního trhu 13 miliard dolarů (274,6 miliardy korun), což je – pro srovnání – více než čtvrtina státního rozpočtu České republiky pro tento rok. Navíc toto číslo představuje téměř trojnásobek současných tržeb, které činí 4,5 miliardy doladů (95 miliard korun) za rok.

DFC dále předpovídá, že 50 % příjmů v této oblasti bude pocházet z východní Asie, 25 % z USA, 18 % z Evropy a 7 % z Japonska.

Příčinu předpokládaného růstu tohoto segmentu herního trhu ale není možné hledat v současné baště tohoto odvětví – tedy PC. Důvodem má být narůstající prodej online obsahu z Xbox Live Marketplace, PlayStation Store a Wii Shop. DFC předpokládá, že v roce 2012 překročí příjmy z digitální distribuce na konzolích 1 miliardu dolarů (21,1 miliardy korun).

Výzkum dále uvádí, že prodej herních předmětů bude v roce 2012 představovat až 40 % z uvedených příjmů – tedy zhruba 5,2 miliardy dolarů (109,8 miliardy korun). Většina těchto předmětů je z oblasti MMORPG her, ale objevují se i jinde – například v Project Gotham Racing 3.

Zdroj: Gamespot

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A