Primal Hunt - řádně slizký datadisk k AvP2

Na letošní léto se chystá další pořádná porce vnitřností, masa a zelené krve - má se totiž objevit datadisk k AvP2 nazvaný Aliens Vs. Predator 2: Primal Hunt, který si vzala na starost společnost Third Law Interactive. V tomto článku jsem se pokusil shrnout všechny dosud známé informace a detaily, které se k němu vztahují. Dobrou chuť!
Primal Hunt - řádně slizký datadisk k AvP2

Aliens versus Predator 2 nepřinesl sice příliš nového a originálního, zato však poctivě navázal na první AvP a opět přišel s pořádně krvavě temnou, frenetickou 3D akcí, kterou si vychutnají všichni fandové tohoto žánru. Většina recenzí ve světovém herním tisku vyznívala poměrně kladně, takže se nelze divit, že vydavatelská společnost Fox Interactive se rozhodla připravit "něco dalšího" a to nutně znamenalo datadisk či "expansion pack", jak chcete.

Vzhledem k tomu, že Foxíci jsou vskutku lišky mazané a stále mají jedno oko pověšené na konkurenci, bylo rozhodnuto, že Primal Hunt bude vyvíjet společnost Third Law Interactive. Producenty ve Fox Interactive zaujala už jejich originální 3D akce KISS: Psycho Circus, zejména se jim líbily všechny ty vychytávky, které dokázali dělat s LithTech enginem, na kterém běží jak KISS, tak i AvP2. Slovo dalo slovo, vůdcové obou společností si podali ruce a první zkouškou se pro Third Law staly nové mise do zvláštní edice No One Lives Forever - Game of the Year. Obstáli v ní víc než dobře, a tak když skončil vývoj AvP2 a začalo se přemýšlet o tom "co dál", byli jasnou volbou.

Jak už možná víte anebo nevíte, příběh datadisku bude posazen před AvP2, bude to tedy jakási předehra. Důvod je prostý - když vytváříte datadisk, musíte vždycky nějak navázat na původní hru. Obvykle jsou na výběr tři varianty - předehra, pokračování nebo příběh odehrávající se souběžně s původní hrou, ovšem z jiného úhlu pohledu. Autoři se rozhodli pro první možnost - prošli si zpětně celý scénář AvP2, zaměřili se na všechny důležité událostí které se během příběhu udály (zničení základny, smrt doktora Adama Posta, průzkum stanoviště Zeta, atd.) a k nim vytvořili "předpříběh". A o čem to vlastně bude?

Predátoři zažili první kontakt s vetřelci již 500 let před tím, než lidská noha poprvé vstoupila na planetu LV1201. Během lovu narazí predátoři na doupě vetřelců v jehož středu se nacházejí jakési starověké ruiny. Tam objeví mocný Artefakt (zatím blíže nespecifikovaný), který si, zdá se, vetřelci drží v dostatečné vzdálenosti od těla (resp. on drží je). Onen šťastný nálezce tedy zavolá další svého druhu a společně vybudují v ruinách operační základnu, odkud podnikají další výpady. Pokud budete hrát za vetřelce, začnete opět jako facehugger (taková ta chobotnice co se vám přisaje na ksicht a vyplivne do žaludku zárodek vetřelce). Jenže tentokrát se musíte protlouct základnou predátorů, najít tam hostitele, rozmnožit se a splnit rozkaz Královny - zničit tajuplný Artefakt. Co z toho plyne? Plyne z toho to, že tentokrát nebudete hrát z vetřelce, ale za Predaliena, mutant predátora a vetřelce.

No a nakonec tady máme samozřejmě člověka. Dunju. Mladá příslušnice vesmírné pěchoty. Generál Rykov ji vysílá na další nebezpečnou misi - má prozkoumat stanoviště Zeta a pokusit se získat onen již tolikrát omílaný Artefakt. Dunja svým chováním - možná vědomě, možná nevědomě - uvede do pohybu události obrovského rozměru, například také to, že probudí ze staletí trvající stáze jednoho predátora. No a co jiného by se mohlo stát, než že nastane chaos. Střílení, stínání a uhlodávání hlav, prostě zase všechno to, že jsme se nemohli dostatečně nabažit ani v jedničce, ani ve dvojce.

Všechno se to má odehrávat na stejné planetě, kterou jsme navštívili i v AvP2, ale autoři si dávali dobrý pozor, aby prostředí nevypadalo úplně stejně. Objeví se nová architektura, nové textury, a podobně - za každý druh projedete sice stejné prostory, ale pokaždé trochu jinou cestou, takže dostanete mnoho šancí si všechno pěkně podrobně a z blízka prozkoumat a prohlédnout. Mnoho nových lokací se také objeví v lidské základně č. 5 (Pod 5). Jako obvykle se budete prohánět jak ve vnitřních prostorách, tak i v exteriérech, které dosud nechyběly v ani jednom dílu AvP.

Dalším důležitým tahákem tohoto datadisku budou bezpochyby nové zbraně a noví nepřátelé. Takže nejprve k tomu prvnímu, tedy zbraním. Vezměme si kupříkladu takového predátora, který dostal k Vánocům od Ježíška novou rychlopalnou energozbraň (Energy Flechette). Naproti tomu Dunja byla celý rok moc zlobivá, a tak dostala pouze ještě jednu pistol ráže `45, takže má teď dvě - nakonec to ale není vůbec špatné, jednak to dobře vypadá a druhak je to docela dobrá salva. A vlastně abych nezapomněl, Dunja také umí zacházet se strážními věžemi - a to jak v single, tak i v multiplayeru.
Co se týká nových nepřátelských potvor, máme tu například Buhlagha [boo-loga], přibližně 180 cm vysokou  rohatou příšeru, která útočí jako cosi mezi lvem a medvědem. Dokonale ji rozpozná v termálním vidění každý predátor.

Vylepšení se v datadisku Primal Hunt dočká také multiplayer, například se opět vrátí stará dobrá volba z AvP1, která omezuje počet použitelných typů zbraní. Neskutečnou zábavu si určitě také užijete s predátory, kteří mají schopnost sebedestrukce. Celkem nabídne datadisk devět nových single misí a čtyři nové multiplayerové mapy.

Third Law Interactive - http://www.thirdlaw.com/
Aliens vs. Predator 2 - http://avp2.sierra.com/ nebo http://www.doupe.cz/vaulty/avp2/.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma