Prisoners of War - zajatci války

Čtyři německá vězení, která toho nemají mnoho společného. Čtyři vězni, kteří se neznají, nevěří si, ba ani nepocházejí ze stejné země. Jedno je však spojuje – snaha utéct. Tak se dá krátce charakterizovat nová připravovaná hra Prisoners of War z dílny společnosti Codemasters…
Prisoners of War - zajatci války
Hra Prisoners of War je reakcí a konkurencí na připravovaný titul Alcatraz, o němž už jste se mohli na našem serveru dočíst a o němž se hodně mluví. Na rozdíl od něj však autoři zasadili hru do období druhé světové války a tím jí dodali určitou dávku „realismu“.

Ve této hře se hráč ocitá v roce 1941. Právě skončilo další vítězné tažení německých vojsk a tak spolu s nimi přichází do nacistického Německa také nemalá skupina zajatců. Čtyři z nich - Francouz, Brit, Holanďan a Američan (stejně jako jednomu nejmenovanému autoru jiného počítačového serveru mi připadá přítomnost amerického zajatce trochu zvláštní – vzhledem k tomu, že Američané vstoupili do války až v prosinci 1941 po útoku na Pearl Harbor) jsou hlavními postavami této nové hry a tudíž i těmi, které má za úkol hráč vysvobodit z koncentračního tábora v Colditzu. Ale od začátku.

Prisoners of WarPrisoners of War

Tito čtyři „stateční“ byli nejprve ve čtyřech různých nápravných zařízeních (Salonika, Stalag Luft I, Stalag Luft III a Colditz) odkud se několikrát pokusili neúspěšné utéci. A tak jsou posláni do toho nejostřejšího, nejzabezpečenějšího, nejhlídanějšího vězení ala Alcatraz – do již zmiňovaného Colditzu (tedy kromě jednoho, který, jak si jistě ti bystřejší z vás všimli, se již musel v tomto vězení nalézat).

Prisoners of War má již námětově hodně společného s připravovanou a téměř dokončenou hrou Alcatraz a proto si neodpustím jejich malé srovnání. Hned první rozdíl mezi těmito dvěma hrami tkví v použitém pohledu - narozdíl od Alcatrazu bude připomínat pohled v Prisoners of War spíše third-person akční adventuru – to znamená, že jednotlivé postavy uvidíte z klasického pohledu a lá Tomb Raider, což se projeví hlavně na grafice, která by měla být mnohem detailnější (konec konců, o tom se můžete přesvědčit na přiložených screenshotech). Velký rozdíl pak můžete nalézt také v možném řešení jednotlivých problémů a zákysů ve hře. Na rozdíl od Alcatrazu bude totiž možné v Prisoners of War řešit vzniklou situaci několika způsoby, například z jednoho koncentračního tábora povede více cest na svobodu. Realismus hry by pak měl být dotvořen vysokou inteligencí nacistických „hlídačů“, kteří budou samozřejmě reagovat na sebemenší šustnutí, prostě to nebudou žádní hlupáci.

Prisoners of WarPrisoners of War

Grafická stránka hry bude vymodelována pomocí enginu Atlas, speciálně vyrobeného u společnosti Wide Games. Autoři slibují, že s jeho pomocí dokáží zachytit všechny tábory stejně jako jejich okolí velice věrohodně a naprostá většina předmětů, ale také postav, bude interaktivních, tedy, že se s nim bude moci pohybovat (a nejen to).

Datum vydání této hry je velkou neznámou, na hře se velice intenzivně pracuje, nejdříve se však zřejmě nežli verze pro PC dočkáme Prisoners of War pro PS2. Zatím víme o této hře to, že je rozhodně zajímavým kouskem, který by si mohl najít hodně velkou skupinu příznivcům. Uvidíme, jak nakonec dopadne…

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A