Pro hráče to nej. Nová herní klávesnice a myš Logitech G Pro X lákají na extrémní parametry a unikátní zkratky

Logitech posbíral feedback od stovek profesionálních hráčů a navrhl novou generaci příslušenství řady PRO určenou přímo pro e-sporty:

Klávesnice PRO X TKL je bezdrátová, chybí jí numerický blok (tzn. více prostoru pro myš), má RGB s funkcí Lightsync, programovatelné klávesy a váleček pro plynulou regulaci hlasitosti. Kromě hardwarového adaptéru Lightspeed ji k počítači připojíte přes Bluetooth nebo pomocí přiloženého kabelu USB-C/USB-A.

kláv high-resolution-png-pro-x-tkl-black-3qtr-l.jpgkláv pro-x-octane-and-bazooka-raw-0478-3.jpgkláv high-resolution-png-pro-x-tkl-magenta-typing.jpg
Herní klávesnici Logitech G PRO X TKL Lightspeed. Díky dodávanému pouzdru můžete vzít klávesnici kamkoli s sebou.

Standardní rozložení kláves umožňuje použít hmatníky od jiných výrobců, přímo u Logitechu si můžete vybrat mezi taktilními spínači (GX Brown), lineárními spínači (GX Red) nebo klikacími spínači (GX Blue). Přídavné mediální klávesy umožňují rychlý přístup při opakovaných herních akcích (grinding).

Myš PRO X SUPERLIGHT 2 dostala hybridní opticko-mechanické spínače Lightforce, které slibují rychlost a spolehlivost optických snímačů i přesnou reakcí a hmatovou odezvou spínačů mechanických. Nový senzor Hero 2 má rozlišení až 32 000 DPI, rychlost trasování přes 500 palců (12,7 m) za sekundu a dvojité skenovací pole, které zajišťuje plnou funkčnost trasování i při nadzvednutí nebo naklonění myši. Frekvence dotazování vzrostla na 2 kHz a maximální skenovací frekvence je 25 kHz, nejvyšší v kategorii. Tvar vychází z první generace, hmotnost se drží na 60 gramech. Baterie vydrží 95 hodin, nabíjí se přes USB-C.

myš prox2-landscape-15.jpgmyš high-resolution-png-pro-x-superlight-2-high-3qtr-bottom-magenta.jpgmyš pro-x-octane-and-bazooka-raw-0006.jpg
Herní myš Logitech G PRO X Superlight 2. Kluzné plošky jsou z teflonu (PTFE).
sluch high-resolution-jpg-pro-x-2-lightspeed-gaming-headset-black-fob.jpgsluch high-resolution-png-pro-x-2-envr-sh100-12k-comp.jpgsluch high-resolution-jpg-pro-x-2-lightspeed-gaming-headset-white-3qtr-back.jpg
Řadu doplňuje herní headset Logitech G PRO X 2 Lightspeed, který se prodává od začátku roku.

Ruku v ruce s vývojem hardwaru jde i software

V aplikacích G HUB a OMM mají teď hráči ještě lepší možnosti. DPI lze nově nastavit samostatně pro osy X/Y, senzor HERO 2 umožňuje zkopírovat nastavení z jedné myši do druhé.

Klávesnice PRO X 2 umožňuje naprogramovat funkční F-klávesy jako herní a ovládat tak všechny potřebné akce – například měnit předvolby hlasových funkcí Bluevoice nebo DPI myši, spouštět makra pro kombinaci nákupů herních položek, kombinovat kouzla a schopnosti nebo ovládat herní stream pomocí zásuvných modulů (včetně těch od společnosti Streamlabs). Technologie mikrofonu Bluevoice umožňuje hráčům mluvit hlasitě a zřetelně se spoluhráči, ale dovolí se trochu pobavit se zvukovými efekty a modulací hlasu.

Cena a dostupnost

Všechny tři novinky jsou k dostání v černé a bílé barvě, magentová se přidá o několik týdnů později. Nakupovat můžete na Alza.cz, CZC.cz a v Datartu. Pokud objednáte do 19. září, jako bonus získáte herní podložku. 

  • myši PRO X SUPERLIGHT 2: 3 999 Kč
  • klávesnice PRO X TKL: 5 499 Kč
  • headset PRO X 2 LIGHTSPEED: 5 999 Kč

Zdroj: Tisková zpráva Logitech G

Diskuze (2) Další článek: Ta pravá zábava ve Starfieldu začne příští rok. Hra bude podporovat rozsáhlé modifikace

Témata článku: , , ,