Proběhněte se po měsíci!

Právě to dělají, tedy alespoň podle svého názvu, Moonshine Runners. A kdo jsou Moonshine Runners? Tož ... kdo ví, možná se to jednou i dozvíme. Jednu věc ovšem víme již nyní - Moonshine Runners je i název nové gamesky z laboratoří (zřejmě doslova) společnosti K-D LAB.
Proběhněte se po měsíci!
O co tedy půjde? Stručně řečeno, bude to celé trochu podivná hra (asi od podivných lidí:). Vaším úkolem bude řídit originální vozítka s ještě originálnějšími řidiči a projíždět pomocí nich (a ještě špetky kouzel) roztodivné trasy. Oficiálně by se tato hra dala asi zařadit jako závody/arkáda, ovšem najdete v ní i mnoho jiných příměsí. Bude ji totiž možné hrát jak v real-time módu, tak i turn-based a hot-seat (dva či více hráčů na jednom počítači). Všechno to samozřejmě bude zářit barvami speciálních efektů a "očizdůlkůvyrvávajících" scén. Ale podívejme se na "můnšajny" trochu podrobněji.

Moonshine RunnersMoonshine Runners

Co se týká příběhu, ten je zde lehce zestručněn na: daleko, předaleko v čase i prostoru, byl nebyl šťastný svět plný hraček, vzájemně propojené planety obydlené legračními kreatůrkami, které celé šťastné vandrovali známým vesmírem pomocí speciálních portálů. Jenže co se nestalo. Zlý čaroděj začaroval několik obyvatel ve strašlivá monstra, některé dokonce ve finálové Bosse, se kterými se obvykle setkáváme pouze na konci levelů, a všichni tihle hnusáci teď hlídají přístup k portálům a vybírají za jejich užívání tučné poplatky. Zlý mág taktéž začal organizovat na všech světech závody, a hráčovým úkolem bude těchto závodů se zúčastnit, zrušit prokletí a osvobodit všechny planety. Proto si samozřejmě bude muset poradit i se všemi monstry, které na něho čaroděj přichystal. A vězte, nebude to lehké!

Hráč bude mít přístup až k více než třiceti jednotlivým světům, na kterých bude možné (nutné) závodit. Na tyto světy se bude moci dostat pouze z jedné, centrální planety, která bude zároveň sloužit jako základna, kde bude možné upravovat si své stávající vozítko, kupovat nová vozítka, a naučit se základy ovládání. Taktéž zde bude sídlit jakýsi průvodce, který bude dávat hráčovi nejrůznější rady a tipy.

Moonshine RunnersMoonshine Runners

Je zajímavé, že každé vozítko bude sestávat ze tří částí: přední, střední a zadních kol. Každá z nich je unikátním zařízením, generujícím vlastní kouzlo, které může být využito během závodu. Hráč bude mít tudíž naprostou svobodu ve výběru zařízení a tím i sestav kouzel, kterých nakonec bude díky nesčetným kombinacím abych tak řekl "nepočítaně". Kouzla budou nejrůznějšího druhu, čím lepší (dražší) část bude, tím budou účinnější (destruktivnější). Samozřejmě, že bude možné, aby se některá z částí pokazila, a to dokonce i během samotného závodu. Potom bude nutné část urychleně vyměnit, což bude taktéž možné i při samotném závodění. Někdy bude nutné koupit část úplně novou, a tady přijde na řadu ekonomický systém. Ten by měl být jednoduchý, založený na Hvězdách (prostě místní měna ...). Hvězdy bude možné získávat na dráze při závodě projetím tzv. checkpointů. První hráč, který jím projede, získá hvězdy všechny. Druhý o jednu méně, třetí o dvě, a tak dále. Jednoduché, ale účinné.

Jako v každé závodní hře, i zde se hráč bude nejprve seznamovat s prostředím na velice jednoduchých drahách, které se však postupem času začnou stávat více a více komplexnější, až nakonec nastane opravdové peklo.

Celí Moonshine Runners jsou vyvedeni ve velmi dětské, "hračkovité" grafice, ačkoliv zdaleka nejsou určeni pouze pro děti. Je založena na proprietární technologii jménem Surmap ART, která dovoluje vytvářet takové světy a krajiny, které vidíte na obrázcích. Vše je založeno na maximálním využití dnes dostupného hardwaru.

Minimální konfigurace bude přijatelné P233MHz, 32MB RAM a nějaký 3D akcelerátor, hra by měla chodit jak pod W9X, tak i W2k.

Mno, hračičkové se už jistě těší jako malé děti :). Vydání se dá očekávat do léta tohoto roku. Odhadem.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A