Problémem Aionu nejsou servery

Nově spuštěnému MMO Aion: The Tower of Eternity jsme se v posledních několika dnech a týdnech věnovali celkem pravidelně, povětšinou ve spojení s drobnými hardwarovými kiksy, jež hru od oficiálního startu provázely, a stále provázejí. Ve valné většině případů se přitom jedná o čekací fronty na herní servery, na něž si hráči nepřestávají stěžovat.

A to i navzdory skutečnosti, že vývojáři jen v Evropě již spustili šest nových strojů. Problém to nicméně nevyřešilo, a NCsoft tak v současné době usilovně hledá cestičku, kterak fanoušky nenásilně přesunovat mezi jednotlivými servery: "Pokud by stačilo spustit nové servery, žádné fronty by se už dávno netvořily," prozradil Ryan James, ředitel PR oddělení NCsoft West. "Pravdou totiž je, že Evropa již disponuje servery, na něž se dá dostat bez čekání."

VIDEO: 2047 'Aion: Tower of Eternity - trailer'

Zajímá vás, kde je tedy zakopán pes? James ihned přišel s vysvětlením: "Problémem jsou sami hráči. Většina z nich se totiž snaží dostat pouze na úzký počet serverů, čímž dávají vzniknout dlouhým zácpám. Celá řada ostatních serverů přitom nabízí hraní bez jakéhokoliv čekání."

Zdroj: Eurogamer

Dostupné pro: PC
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: NCSoft | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 25. záři 2009
Související články
  1. Aion se dvěma novými servery
  2. NCsoft se o servery Aionu nebojí
  3. Ranní diskuse o problémech MMO Aion

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |