Probuďte se do noční můry v tajemně vypadající Tangiers

Slovo silnější než meč.
Probuďte se do noční můry v tajemně vypadající Tangiers

Hry jako Dishonored mají tu výhodu, že umožňují hráči vychutnat si je opakovaně bez pocitu stereotypu. Jednou můžeme projít danou úroveň a zabít vše co se pohne; při opakovaném hraní se ukrývat v stínech a nepřátele obcházet. Tangiers nabídne něco podobného, ale hráčova aktivita se promítne přímo do struktury hry.

Temný svět Tangiers je silně inspirován hrami (Thief, Dishonored), literaturou (William S. Burroughs, J.G. Ballard), hudbou (Throbbing Gristle, Cabaret Voltaire) i výtvarným uměním (dadaismus). Herní prostředí má organicky reagovat na náš způsob hraní, takže pokud se rozhodneme protivníky chladnokrevně zabíjet, další levely se tomu uzpůsobí a stanou se mnohem nebezpečnějším místem. Jestli se kolem nich naopak budeme chtít nenápadně prosmýknout, prostředí na to zareaguje tím, že hlídky budou v budoucnu daleko obezřetnější a všímavější.

Tvůrci zmiňují úroveň s majákem – čím více nepřátel v ní zabijeme, tím obtížnější může být průchod následujícím levelem. Maják se v něm totiž objeví a jeho světelný louč bude moci snadno odhalit naši pozici. Umístění majáku je přitom flexibilní a při dalším průchodu hrou se může změnit.

Aby toho nebylo málo, protivníci budou mluvit, my jejich rozhovory můžeme odposlouchávat a ty se následně objeví v psané podobě na obrazovce. Nápisy půjdou seslat k zemi, což poslouží k odlákání nepřátel a možná i k jejich eliminaci (toto není jisté).

tangiers.jpg

Na nějaké detaily o příběhu si budeme muset ještě počkat. Zatím víme akorát to, že se ve hře ujmeme role tajemné bytosti, jež bude odhalovat tajemství ztracené civilizace.

Zní to velmi zajímavě, jak to nakonec celé dopadne, se ovšem dozvíme až někdy v průběhu příštího roku.

Zdroj: PCGamesN

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A