Probuzení Temné planety

Je tomu jen pár dnů co jsem sepsal poměrně rozsáhlý soupis nejočekávanějších realtime strategií a už tu máme další kousek, na který se můžeme těšit. Jmenuje se Dark Planet (tedy tohle je nový název, ten původní zní The Awakened) a pochází od zkušeného skotského týmu Edgies.
Probuzení Temné planety
Je tomu jen pár dnů co jsem sepsal poměrně rozsáhlý soupis nejočekávanějších realtime strategií a už tu máme další kousek, na který se můžeme těšit. Jmenuje se Dark Planet (tedy tohle je nový název, ten původní zní The Awakened) a pochází od zkušeného skotského týmu Edgies.

Edgies jsou sami o sobě velmi zajímavou společností. Jejich kořeny sahají až do roku 1989, kdy "se hry daly napsat za pár týdnu a za babku", jak sami tvrdí. Jsou to skuteční herní veteráni. Dělali hry takřka pro všechny platformy, které se kdy v Evropě jen trochu rozšířili. Od starých dobrých osmibitových ZXek přes Amigy, STčka, Jaguáry a Playstationy. Dokonce vyrobili i několik her pro asijské zákazníky. Jsou rozděleni do dvou oddělení - jedno, které vytváří nástroje pro tvorbu her (enginy, apod.) a druhé, které s nimi pracuje a produkuje herní tituly. Sídlí ve Skotském Edingurghu. Oficiální stránky jsou http://www.edgies.com/.

Právě druhé oddělení momentálně dokončuje nadějnou realtime strategii, o kteréžto hlavně jest tento článek. Již jsem zmínil i její jméno - Dark Planet.

Dark PlanetDark Planet

Příběh téhle hry je docela zajímavý, i když se jedná o poměrně klasický RTS scénář střetnutí několika nepřátelských ras. Tak tedy... kdesi ve vesmíru existuje jistá planeta jménem Natrolis. Její obyvatelé - Sorinové - jsou hrdí válečníci, dodržující starověký kodex bojovníků. Jednoho dne sestoupí z hvězd cizinci, jinak také zvaní Kolonisté. Jsou to vojáci vyzbrojení zbraněmi, které Sorinové nikdy neměli možnost poznat. Přesto se útočníkům postaví a ze všech sil brání svou planetu. Jenže v tu ránu se objeví další nebezpečí, pro obě znepřátelené strany. Říkají si "Dreilové". Insektoidní rasa strašlivých monster, která byla po dlouhá tisíciletí ukryta v kryogenickém spánku pod povrchem planety. Vypuká tedy skutečná bitva o planetu Natrolis, válka mezi třemi znepřátelenými stranami.

Podobně jako například ve Starcraftu (se kterým má Dark Planet společného možná víc, než se na první pohled zdá...viz. insektoidní Dreilové [Zergové], mysticky založení Sorinové [Protossové]) bude možné hrát za všechny tři zmíněné strany. Už to zaručuje poměrně dlouho zábavu na temné podzimní a zimní večery. Jistěže každá z těchto ras bude mít odlišné jednotky i budovy, bude třeba využívat i odlišných strategií boje, to je samozřejmost.

Sorinové - Jak již bylo řečeno, jsou to válečníci bojující podle starověkého kodexu. Což nutné musí znamenat, byť se celý příběh odehrává na jakési vzdálené, cizí planetě, že budou užívat zdánlivě "primitivních" zbraní, jako meče, kopí, a podobně. Ovšem díky víře ve starověké učení také dokáží ovládat mocnou magii. (Starcraft jako vyšitý...)

Kolonisté - Prostě a jednoduše řečeno: lidé. Se všemi jejich klady i zápory. Jsou relativně křehcí, musí hodně spoléhat na techniku. Pušky, artilerie, jetpacky... jakmile něco z toho selže, máte problém.

Dreilové - Opět jasná inspirace Starcraftem. Tahle rasa nezná jinou technologii nežli tu s předponou "bio-". Jejich slizští brouci dokáží vypouštět hektolitry kyseliny, létat, zakopávat se pod zem nebo vrhat tuny nebezpečného slizu. Ani jejich budovy nejsou tak docela budovy - opět se jedná o živoucí organismy.

Hra Dark Planet je postavena na propracovaném 3D enginu, který dokáže zařídit například to, aby různé proměny počasí měly vliv na vaše jednotky, stejně jako různorodý terén (v hornatém terénu je pohyb obtížnější než na rovině). Velmi zajímavé má být také ovládání skupin, které by mělo umožňovat nejrůznější hrátky s formacemi - jejich shlukování a naopak rozpouštění (či pouhé roztroušení). Taktéž bude možné přikázat jediné vaší jednotce, aby útočila na celou skupinu nepřátelských jednotek. Logický engine Dark Planet má zvládat až stovky jednotek na jediné mapě.

Možná doba hraní se u každé hry prodlužuje s možností pařit s přáteli, tedy s přístupem k multiplayeru. Ten nebude u Dark Planet chybět, popravdě je jednou z jejích hlavních součástí. Bude zde několik nových módů hraní (např. Assault, Domination) - půjde zde o pevnosti, navzájem se vraždící rozsáhlé armády, a další lahůdky.

Momentálně se hra nachází ve stadiu betatestování, nějaký čas před vydáním, které je plánováno na březen 2002, by se měla objevit i demoverze. Vydavatelem jest společnost UbiSoft.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A