Probuzení Temné planety

Je tomu jen pár dnů co jsem sepsal poměrně rozsáhlý soupis nejočekávanějších realtime strategií a už tu máme další kousek, na který se můžeme těšit. Jmenuje se Dark Planet (tedy tohle je nový název, ten původní zní The Awakened) a pochází od zkušeného skotského týmu Edgies.
Probuzení Temné planety
Je tomu jen pár dnů co jsem sepsal poměrně rozsáhlý soupis nejočekávanějších realtime strategií a už tu máme další kousek, na který se můžeme těšit. Jmenuje se Dark Planet (tedy tohle je nový název, ten původní zní The Awakened) a pochází od zkušeného skotského týmu Edgies.

Edgies jsou sami o sobě velmi zajímavou společností. Jejich kořeny sahají až do roku 1989, kdy "se hry daly napsat za pár týdnu a za babku", jak sami tvrdí. Jsou to skuteční herní veteráni. Dělali hry takřka pro všechny platformy, které se kdy v Evropě jen trochu rozšířili. Od starých dobrých osmibitových ZXek přes Amigy, STčka, Jaguáry a Playstationy. Dokonce vyrobili i několik her pro asijské zákazníky. Jsou rozděleni do dvou oddělení - jedno, které vytváří nástroje pro tvorbu her (enginy, apod.) a druhé, které s nimi pracuje a produkuje herní tituly. Sídlí ve Skotském Edingurghu. Oficiální stránky jsou http://www.edgies.com/.

Právě druhé oddělení momentálně dokončuje nadějnou realtime strategii, o kteréžto hlavně jest tento článek. Již jsem zmínil i její jméno - Dark Planet.

Dark PlanetDark Planet

Příběh téhle hry je docela zajímavý, i když se jedná o poměrně klasický RTS scénář střetnutí několika nepřátelských ras. Tak tedy... kdesi ve vesmíru existuje jistá planeta jménem Natrolis. Její obyvatelé - Sorinové - jsou hrdí válečníci, dodržující starověký kodex bojovníků. Jednoho dne sestoupí z hvězd cizinci, jinak také zvaní Kolonisté. Jsou to vojáci vyzbrojení zbraněmi, které Sorinové nikdy neměli možnost poznat. Přesto se útočníkům postaví a ze všech sil brání svou planetu. Jenže v tu ránu se objeví další nebezpečí, pro obě znepřátelené strany. Říkají si "Dreilové". Insektoidní rasa strašlivých monster, která byla po dlouhá tisíciletí ukryta v kryogenickém spánku pod povrchem planety. Vypuká tedy skutečná bitva o planetu Natrolis, válka mezi třemi znepřátelenými stranami.

Podobně jako například ve Starcraftu (se kterým má Dark Planet společného možná víc, než se na první pohled zdá...viz. insektoidní Dreilové [Zergové], mysticky založení Sorinové [Protossové]) bude možné hrát za všechny tři zmíněné strany. Už to zaručuje poměrně dlouho zábavu na temné podzimní a zimní večery. Jistěže každá z těchto ras bude mít odlišné jednotky i budovy, bude třeba využívat i odlišných strategií boje, to je samozřejmost.

Sorinové - Jak již bylo řečeno, jsou to válečníci bojující podle starověkého kodexu. Což nutné musí znamenat, byť se celý příběh odehrává na jakési vzdálené, cizí planetě, že budou užívat zdánlivě "primitivních" zbraní, jako meče, kopí, a podobně. Ovšem díky víře ve starověké učení také dokáží ovládat mocnou magii. (Starcraft jako vyšitý...)

Kolonisté - Prostě a jednoduše řečeno: lidé. Se všemi jejich klady i zápory. Jsou relativně křehcí, musí hodně spoléhat na techniku. Pušky, artilerie, jetpacky... jakmile něco z toho selže, máte problém.

Dreilové - Opět jasná inspirace Starcraftem. Tahle rasa nezná jinou technologii nežli tu s předponou "bio-". Jejich slizští brouci dokáží vypouštět hektolitry kyseliny, létat, zakopávat se pod zem nebo vrhat tuny nebezpečného slizu. Ani jejich budovy nejsou tak docela budovy - opět se jedná o živoucí organismy.

Hra Dark Planet je postavena na propracovaném 3D enginu, který dokáže zařídit například to, aby různé proměny počasí měly vliv na vaše jednotky, stejně jako různorodý terén (v hornatém terénu je pohyb obtížnější než na rovině). Velmi zajímavé má být také ovládání skupin, které by mělo umožňovat nejrůznější hrátky s formacemi - jejich shlukování a naopak rozpouštění (či pouhé roztroušení). Taktéž bude možné přikázat jediné vaší jednotce, aby útočila na celou skupinu nepřátelských jednotek. Logický engine Dark Planet má zvládat až stovky jednotek na jediné mapě.

Možná doba hraní se u každé hry prodlužuje s možností pařit s přáteli, tedy s přístupem k multiplayeru. Ten nebude u Dark Planet chybět, popravdě je jednou z jejích hlavních součástí. Bude zde několik nových módů hraní (např. Assault, Domination) - půjde zde o pevnosti, navzájem se vraždící rozsáhlé armády, a další lahůdky.

Momentálně se hra nachází ve stadiu betatestování, nějaký čas před vydáním, které je plánováno na březen 2002, by se měla objevit i demoverze. Vydavatelem jest společnost UbiSoft.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |
PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, starší konzole chybí

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní jen s PS4, …

Šéf SIE potvrdil, co se v posledních týdnech šuškalo. PS5 bude kompatibilní jen s hrami pro PS4, starší konzole jsou mimo hru.

18.  9.  2020 | | 11 N/A