Proč je PS3 nejdražší konzolí?

Reed`s Electronic News přinesly zajímavý rozhovor s Tomem Reevesem, viceprezidentem jedné z divizí IBM. Ten mluvil o budoucnosti mikročipů – a zaměřil se hlavně na čip Cell, který pohání PlayStation 3.

Hlavní část celého interview se motala kolem otázky, jak bude Cell ovlivňovat zpětnou kompatibilitu konzole. Reeves na to odpověděl jednoznačně: „Sony si hodně hlídá kvalitu celé konzole, její zpětnou kompatibilitu nevyjímaje. Musí proto být pevně přesvědčeni o tom, že to funguje. Testují hru za hrou, aby zjistili, že na PS3 skutečně fungují staré tituly.“ Sony si prý stanovilo hranici čtyřiceti titulů. Pokud PS3 překročí hranici 40 titulů z PS1, které nebudou fungovat, neprojde kritérii pro kvalitu.

Další věcí, která trápí Sony, je unikátní osmijaderná technologie Cellu. Stejně jako kompatibilitu si i toto Sony pečlivě hlídá, Reeves přesto otevřeně přiznává, že je možné, že některé z jader bude vadné a dodává: „Je to jako s poruchovostí televizorů nebo DVD rekordérů. Není to pravidlem, ale může se stát, že vám jednoho pěkného dne televize přestane hrát nebo DVD přehrávat. Můžete to samozřejmě reklamovat.“

Na závěr Reeves dodal, že budoucnost mikročipů patrně bude v čipech podobných Cellu. „Máte vždy na výběr, jak spolehlivý čip uděláte. Většina čipů, které jdou na spotřebitelský trh, na věcech jakou jsou videokamery nebo DVD přehrávače, nemají moc velkou výdrž. Dlouhodobým testováním se ale dá zlepšit spolehlivost 5x až 10x. Samozřejmě se to promítne na vyšší koncové cenně.“ Ano, i proto bude PS3 dražší než ostatní konzole.

Zdroj: Gamasutra


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce