Proč je PS3 nejdražší konzolí?

Reed`s Electronic News přinesly zajímavý rozhovor s Tomem Reevesem, viceprezidentem jedné z divizí IBM. Ten mluvil o budoucnosti mikročipů – a zaměřil se hlavně na čip Cell, který pohání PlayStation 3.

Hlavní část celého interview se motala kolem otázky, jak bude Cell ovlivňovat zpětnou kompatibilitu konzole. Reeves na to odpověděl jednoznačně: „Sony si hodně hlídá kvalitu celé konzole, její zpětnou kompatibilitu nevyjímaje. Musí proto být pevně přesvědčeni o tom, že to funguje. Testují hru za hrou, aby zjistili, že na PS3 skutečně fungují staré tituly.“ Sony si prý stanovilo hranici čtyřiceti titulů. Pokud PS3 překročí hranici 40 titulů z PS1, které nebudou fungovat, neprojde kritérii pro kvalitu.

Další věcí, která trápí Sony, je unikátní osmijaderná technologie Cellu. Stejně jako kompatibilitu si i toto Sony pečlivě hlídá, Reeves přesto otevřeně přiznává, že je možné, že některé z jader bude vadné a dodává: „Je to jako s poruchovostí televizorů nebo DVD rekordérů. Není to pravidlem, ale může se stát, že vám jednoho pěkného dne televize přestane hrát nebo DVD přehrávat. Můžete to samozřejmě reklamovat.“

Na závěr Reeves dodal, že budoucnost mikročipů patrně bude v čipech podobných Cellu. „Máte vždy na výběr, jak spolehlivý čip uděláte. Většina čipů, které jdou na spotřebitelský trh, na věcech jakou jsou videokamery nebo DVD přehrávače, nemají moc velkou výdrž. Dlouhodobým testováním se ale dá zlepšit spolehlivost 5x až 10x. Samozřejmě se to promítne na vyšší koncové cenně.“ Ano, i proto bude PS3 dražší než ostatní konzole.

Zdroj: Gamasutra

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 |
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 10 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A