Prodejci her proti kalifornskému zákonu

Nedávno jste se mohli na Doupěti dočíst o novém zákonu, jenž má kontrolovat prodej násilných videoher v Kalifornii. Připomeňme si, že ke schválení už jen chybí podpis guvernéra Arnolda Schwarzeneggera. Ten má na rozhodnutí čas do 9. října. Na návrh zákona, stejně jako již dříve při podobných aktivitách, zareagovala IEMA (Interactive Entertainment Merchants Association, tj. Asociace obchodníků interaktivní zábavou), a to poměrně značně odmítavě.

První výtkou je nesmyslnost speciálně kalifornského způsobu označování her, jež by vyústilo v potřebu hry pro Kalifornii vyrábět a skladovat odděleně od ostatních. IEMA dále upozorňuje, že její obchodníci se již dlouho dobrovolně sami snaží neprodávat nevhodné hry mladistvým. Prezident IEMA Hal Halpin pokračuje: "Bylo skličující vidět, jak návrh zákona prošel senátem i zákonodárným shromážděním, ale odmítáme věřit, že guvernér dovolí, aby se celá záležitost dále politizovala. Doufáme, že naopak doporučí senátu, aby více spolupracoval s firmami herního průmyslu - podobně, jako je to s hudbou či filmy."

Doupě komentuje: Na Arniem je teď velké rozhodnutí, ačkoli se na první pohled jedná o malichernost. Bude zajímavé sledovat, zdali rozhodování spojí se svou minulostí hvězdy akčních filmů, což však může vyústit jak ve veto, tak i podepsání návrhu zákona. Karty jsou rozdány a jen jeden hráč je zatím nevyložil na stůl.

Zdroj: IEMA

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |