Prodeje Zaklínače 3 díky netflixovému seriálu vzrostly o více jak 500%

CD Projectu vzrostly prodeje hry Zaklínač 3: Divoký Hon. A to o pořádný kus.

Bělovlasý Geralt z Rivie, povoláním zaklínač, se na naše obrazovky dostal 20. prosince v podobě seriálu na Netflixu. A že to bylo povedené dílko, potvrzují i diváci seriálu.

Zaklínač je online na Netflixu. První ohlasy na nový fantasy seriál

Zaklínač je online na Netflixu. První ohlasy na nový fantasy seriál

Tím se samozřejmě zákonitě zvýšila pozornost i kolem zatím poslední hry z tohoto univerza. Do plusu se dostala nejen hra samotná, ale i všeobecný merch okolo Zaklínače, což se týká knížek, triček apod. Celkově vzrostl prodej o neuvěřitelných 554% jen u hry Zaklínač 3: Divoký hon.

hru-the-witcher-3-wild-hunt-z-roku-2015-hra-viac-ludi-nez-na-zaciatku-vdaka-serialovemu-zaklinacovi_638768d0b7fb5a149d14.jpg
Srovnání jak vypadá Geralt v seriálu a jak v již zmíněném Divokém Honu

"Ve světě her pro PC a konzole byl Zaklínač vždy velmi populární," píše výkonný ředitel skupiny NPD Satori Bernbeck, který se specializuje na zábavní trh. „Nejnovější hra Zaklínač 3: Divoký Hon byla vydána v květnu 2015. V červnu 2019 vydavatel hry CD Projekt Red potvrdil, že hra prodala po celém světě přes 20 milionů kusů. Zaklínač 3 byl portován na konzoli Nintendo Switch v říjnu 2019, těsně před premiérou seriálu na Netflixu. Tyto kombinované faktory způsobily, že během Q4 2019 měla hra výrazný nárůst tržeb. Fyzický prodej v USA v prosinci byl o 554% vyšší než v prosinci 2018 a  ještě o 63% vyšší, i když vyloučil platformu Nintendo Switch," dodal.

Dne 22. prosince, dva dny po premiéře seriálu, překonal Divoký hon svůj předchozí rekord hráčů na PC platformě tím, že vyšplhal těsně nad 48 000 hráčů. Toto číslo bylo naposledy dosaženo při spuštění hry.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |
Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude součástí světa WoW

Blizzard vzdal hold zesnulému hráči, Reckful bude …

Od datadisku Shadowlands ho můžete potkat ve světě Azerothu, a i ti, kteří WoW nehrají a Reckfula vlastně vůbec neznají, musí uznat že se jedná o velice pěkné gesto.

10.  8.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a začátek QuakeConu

Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a za…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  8.  2020 | | 1 N/A
Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafikou a DLSS 2.0

Death Stranding na PC láká fotorealistickou grafik…

Nejnovější technologie v precizně optimalizovaném enginu pana Kojimy.

8.  8.  2020 | | 8 N/A