Profil vývojáře: Revolution Software – revoluce na poli adventur

Diskuze čtenářů k článku

rajo  |  28. 06. 2007 14:29

No to je teda profil, 4 věty o autorech a 3 věty o několika hrách.

 |   |  Odpovědět
Pavel  |  28. 06. 2007 15:49

Souhlas. A ten sloh...

 |   |  Odpovědět
JosephD, JosephD  |  29. 06. 2007 08:37

Zajímalo by mě, co je na něm špatně. Zkus být trochu konkrétnější, ale dobře, do příště se polepším

 |   |  Odpovědět
Pavel  |  29. 06. 2007 11:26

Dodnes mnoho hráčů považuje tento skvost za nejlepší adventuru všech dob. Po jejím vydání byla společnost Revolution oslovena firmou Sony, aby pro ně vytvořila zbrusu nový z blízké budoucnosti.- tyhle dvě věty na sebe navazují dost divně. Společnost byla oslovena firmou sony, aby vytvořila zrusu nový- co? Skvost? V předchozí větě se naposledy mluvilo o adventuře, takže by mělo být když už "zbrusu novou z blízké budoucnosti." případně "zbrusu nový titul". I tak to ale zní divně, lepší by bylo něco jako "Po jejím vydání byla společnost Revolution oslovena, aby pro ně vytvořila nový titul odehrávající se v blízké budoucnosti. Tak vznikla hra In cold blood" -ono by to šlo tedy napsat ještě lépe, ale teď už to alespoň dává smysl a nese ty informace, které tam mají být.


Ta spatřilo světlo světa v roce 2000 a tým zodpovědný za její vznik se opět integroval zpět a dokončil již zmíněný titul In Cold Blood. V dalších letech vydalo studio další tři pokračování této série, která byla rovněž velice úspěšná, avšak vyjma druhého dílu již nedosáhly takové popularity jako díly předchozí. - o jaké sérii to prosím pěkně mluvíte? Z Vašeho podání by se dalo tipovat, že The road to Eldorado mělo další tři pokračování, což je pro mě novinka, že by tahle hra podle animovaného filmu měla vůbec nějaké následníky...

to však hráčům nevadilo, jelikož je hra vtáhla do děje díky své nezapomenutelné atmosféře - díky je tam nadbytečné, správně má být "jelikož je hra vtáhla do děje svou nezapomenutelnou atmosférou", i tak je to ale vachrlatá konstrukce častá u nevypsaných lidí (nebo lidí, co píšou dlouho, ale na svůj sloh kašlou a nesnaží se ho zlepšovat)

Jednalo se o tradiční point-and-click adventuru, která disponovala kvalitním a silným příběhem- hra ničím nedisponuje, to je další zhůřevilost, která se v poslední době objevuje v internetových článcích náctiletých přispěvatelů. "Jednalo se o tradiční point and click adventuru s kvalitním příběhem..."

výtečným ručně zpracovaným grafickým zpracováním- to je také ohromná konstrukce, když pominu, že je tam zpracovaným-zpracováním, což je samo o sobě dost špatné, je dobré si uvědomit, že grafické zpracování jakékohli hry je vždy ruční oni ti grafici musí i v 3Dčku těmi hejblátky tahat ručně (pokud myš neovládají nohou, samozřejmě). Broken sword měl ručně kreslenou grafiku, je to zavedený terminus technicus v herně novinářské branži.

na zakázku společnosti Sony a ve světě si odnesl velice kladná ohodnocení.- spojení"si odnesl velice kladná ohodnocení" snad ani už nepotřebuje komentář

Tento díl (BS4)opět nezklamal co se týče příběhové a zvukové stránky, avšak grafické zpracování bylo již opravdu zoufale zastaralé. - tohle nen slohově špatně, ale fakticky je to blábol- co je to zoufale zastaralá grafika? No dobře, budiž, je to věc názoru...

že má stále co nabídnout a nedělá tak hanbu svým předchůdcům či dokonce celé sérii- předhůdci jsou ta série, takže jedno z těch slov je tam nadbytečné.

Celkově ten článek svou kvalitou textu patří spíše na stránky Freehry.cz nebo podobnou líheň talentů, kde mají autoři šanci se vypsat. Je mi jasné, že jsem tenhle douhatánský blábol psal zbytečně, protože si vše omluvíte svým stylem, uměleckým záměrem a dalšími obvyklými výmluvami, případně Vám ty vaše věty připadají v pohodě. Nezlobte se na mě, ale podle mého názoru je ten text prostě špatně napsaný. Na druhou stranu dost těch věcí měl vychytat odpovědný redaktor.

 |   |  Odpovědět
d_awe, d_awe  |  29. 06. 2007 12:11

Dobrý den,

předně je potřeba si říct, že cílem seriálu "Profil vývojáře" není publikování rozsáhlých témat o mnoha tisících znaků, ale stručné a přehledné představení vývojářských studií a jejich nejzajímavějších titulů. Proto je ve článku představeno vždy jen několik pracovníků, proto je popis her kratší s odkazem na jejich homepage, případně na naše recenze, kde se případný zájemce dozví více. Jsem si vědom toho, že stručnost nemusí sednout každému a že se najdou čtenáři, kteří by si raději přečetli mnohem rozsáhlejší článek. Současně se však domnívám, že takévých lidí je menšina, proto je koncepce seriálu taková, jaká je.

Co se týče chyb, které autorovi vytýkáte, vetšinou se podle mého názoru jedná o zbytečné rýpání. Dovolte mi stručně vysvětlit, proč si to myslím. Většina formulací, které Vám vadí, jsou v pořádku, stejně jako Vámi navrhované znění. Jednu věc je obvykle možné (zvláště v tak bohatém jazyce, jako je čeština) napsat více způsoby a vytýkat autorovi, že zvolil jinou variantu, než byste použil Vy, je docela arogantní.

Na druhou stranu jste konstruktivně zdůvodnil, proč se vám text nelíbil a připadl Vám špatný, za což Vám děkuji. To, že s větší části Vaší kritiky nesouhlasím, zdaleka neznamená, že bych ji nebral na vědomí (a stejně tak autor textu). Zachovejte nám tedy přízeň a nebude-li se Vám něco líbit, dejte nám vědět. Pevně věřím, že příště budete Vy i další čtenáři spokojenější.

 |   |  Odpovědět
Pavel  |  29. 06. 2007 13:15

Samozřejmě, je to Váš web, resp. Vaše odpovědnost šéfredaktora, pokud Vám ty formulace (a stylistické prohřešky jako je opakování slov, nejasná formulace apod.) připadají v pořádku, je to Vaše právo. Omlouvám se za tu aroganci i zbytečné rýpání

 |   |  Odpovědět
JosephD, JosephD  |  29. 06. 2007 12:17

Tak, to je to, co jsem chtěl slyšet. Odpovím podle odstavců:

Za slovíčkem "nový" měl být pochopitelně "titul", chyba nastala při editaci samotného článku.

V druhém odstavci je skladba vět poněkud zvláštní, což přiznávám. Mohlo to být napsáno lépe a příště už tomu tak opravdu bude.

Použitá konstrukce věty se mi líbí tak jak je. Záleží čistě na vkusu každého čtenáře a u vás jsem se zřejmě netrefil.

Zde platí v podstatě to samé, co jsem napsal o řádek výše.

Ano, u této věty jsem použil až příliš mnoho přívlastků. Máte pravdu.

Dalo by se to napsat jinak, ale tak jak to je, podle mého názoru ničemu nevadí.

Přesně tak, věc názoru.

Slovní spojení "či dokonce celé sérii" by se dalo jednoduše odmazat, opět pravda.

Suma sumárum. Vypadá to, že tento článek nedosahuje kvalit mých ostatních článků. Nicméně se hodlám samozřejmě zlepšovat, ostatně o to mi také vždycky šlo. Nepatřím mezi náctileté už dva roky, a tak si nemyslím, že jsem nějaký amatér. A nemáte pravdu, váš příspěvek jste rozhodně nepsal zbytečně, protože já si takovýchto komentářů vážím a beru si je k srdci. Díky za vaši konstruktivní kritiku, a věřím, že se vám bude příští článek líbit.

Btw. nejste náhodou redaktor serveru Modifikace.cz? :)

 |   |  Odpovědět
Pavel  |  29. 06. 2007 13:27

Ne nejsem redaktorem Vámi zmiňovaného webu ani nikde jinde:) Dost dobře nechápu souvislost mezi věkem a amatérismem ani jsem netušil, že postoupením mezi dvacetileté se z amatéra automaticky stává profesionál (btw profesionál je člověk, co za práci dostává zaplaceno, amatér ten, kdo ji dělá z lásky k věci- ani jedno ani druhé automaticky nevypovídá o kvalitě takhle odvedené práce), ale to už je opravdu asi jen zbytečné rýpání

Zkrátka mi tenhle text opravdu nesedl a myslím si, že kdybyste si jej po sobě vícekrát přečetl, vypadalo by to snad i jinak. Nemám obvykle ve zvyku na články reagovat tady ani jinde, ale někdy mě jednoduše zamrzí, co se z Doupětem za posledních pár let stalo a jak šla kvalita textů dolů.

No, hodně štěstí do budoucna, nenechte si mým "arogantním rýpáním" zkazit den :)

 |   |  Odpovědět
JosephD, JosephD  |  29. 06. 2007 08:36

Věřím, že je tam mnohem více informací než právě uvádíte. I přesto se však příští profil pokusím vylepšit. Díky za zpětný feedback.

 |   |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play