Project IGI 2: Covert Strike - první část návodu

Průvodce hrou, rady ohledně taktiky plus tipy a triky… Náš návod vám vysvětlí cíle každé mise a ukáže vám cestu, kterou je možné je splnit. Dostanete také řadu základních rad pro úspěšný postup hrou, která je odlišná od většiny stříleček poměrně vysokým stupněm reality. Do pozoru, vojáci! Školení začíná.
Project IGI 2: Covert Strike - první část návodu

Vítám vás v první části návodu na skvělou hru Project IGI 2. Na začátku si vysvětlíme pár věcí. Toto není podrobný návod typu – U KOMUNIKAČNÍ BUDOVY VE ČTVERCI D6 ZAHNI DOLEVA A OKOLO TŘÍ BEDEN SE PROPLAZ ZA ZÁDA NEPŘÍTELE. KTERÉHO NÁSLEDNĚ ZLIKVIDUJ NOŽEM A VEZMI MU ZBRAŇ. Toto je spíš návod, kde se pokusím vysvětlit cíl mise s tím, že poskytnu i pár rad jak na to, ale samotné provedení mise je na vás. Teď bude následovat několik všeobecných rad, kterých je dobré se držet během celé hry.

- především, cesta, která se při průniku do objektu zdá nejjednodušší a nejrychlejší, je obyčejní nejhorší. Většinou je totiž chráněná buď kamerami nebo hlídkami.

- pokud v misi nejste časově omezen, nespěchejte. Pomocí satelitu a zoomování si prohlédněte celou mapu, najděte kamery, případně zkontrolujte výzbroj hlídek. To se hodí hlavně v případě, kdy jste v začátku vybaveni nevhodnou zbraní a pro úspěšné splnění mise musíte co nejdříve přezbrojit.

- v blízkosti objektů používejte tichou chůzi, když budete běžet, nepřítel vás uslyší a začne vás hledat, případně spustí poplach a to na 90% znamená přestřelku a neúspěšné ukončení mise.

- vždy  používejte dalekohled v kombinaci se satelitem a potom se nemůže stát, že by vás překvapila hlídka, o které nevíte. V zastavené oblasti, u plotů a budov používejte termovizi. Její pomocí uvidíte na určitou vzdálenost nepřítele i přes stěnu.

- hlídky nechte projít a likvidujte je zezadu. Používejte tlumené zbraně nebo nůž. VŽDY miřte na hlavu, to je totiž jediné místo, kde protivníka dostanete jednou ranou. V opačném případě nepřítel zakřičí, čímž přivolá další vojáky a ve většině případů některý z nich spustí poplach.

- v porovnání s prvním dílem umožňuje IGI 2 uložit pozici během celé mise. Sice jen 3x, ale je to lepší jak nic, hlavně v rozlehlých levelech (Border Crossing).

- a nakonec zbraně. Co se týká účinnosti, autoři použili poměrně věrný systém, takže dávka je na větší vzdálenost úplně nanic. Zpětný ráz zbraně hýbe s jejím ústím, takže trefíte tak prvním, možná druhým výstřelem dávky a zbytek jde mimo. Pokud je to možné, střílejte jednotlivými výstřely a miřte co nejvýše na trup, případně jestli to okolnosti a čas dovolí, na hlavu. Před útokem si ověřte, že zbraň máte nabitou – je hloupé přijít o život, když si před nepřítele stoupnete se dvěma náboji v 30raném zásobníku.

Infiltration

1. pronikni do hlavního areálu
2. překroč řeku a najdi vchod do komplexu na zpracování rudy
3. aktivuj a použij výtah na vstup do dolů

Toto je první mise, takže postup budu popisovat trochu podrobněji. Stojíte na kopci nad areálem velkého závodu. Přímo před vámi je boční vchod do budovy. Přibližte se, kameru nad dveřmi zničte tlumeným Glockem. Za 4-5 sekund ze dveří vyjde stráž a zastaví se. V té chvíli ji zlikvidujte výstřelem… vždyť víte kam. Potom vypáčte zámek na bráně. Vždy, když budete moci provést nějakou akci (páčit zámek, otevírat trezor, dveře, nebo umísťovat trhavinu) dole vlevo se vám ukáže ikona akce. Tehdy musíte stlačit a držet mezeru až do té doby, než akci nedokončíte. Vejděte do budovy a zlikvidujte hlídku nahoře pod střechou a následně stráž za bednami. Vyjděte z budovy a pokračujte kolem plotu doprava, kde vejděte do objektu. Když vám hra napíše, že jste uvnitř, pokračujte plazením okolo plotu nalevo, mezi velké kontejnery. U kulaté nádrže pozor, je tam kamera, zničte ji. Pokračujte dále až k malé boudě, u níž stojí dva strážci. Přibližte se k nim co nejblíže a zlikvidujte je. Potom můžete vstát a během pokračovat až ke kopě uhlí. Tam je dopravník, který zapnete, vyskočíte na něj a on vás doveze do budovy. Seskočíte a pokračujete vpravo. Je tam kamera, zničte ji. Potom bude za rohem hlídka, postarejte se o ni a pokračujte až k žebříku na konci budovy. Bude tam ještě jedna hlídka, tak pozor. Potom vylezte na žebřík, na prvním odpočívadle zapněte tlačítko, kterém spustíte dopravník, jenž je ještě o poschodí výš. Vylezte tam, skočte na dopravník (OPATRNĚ) a ten vás převeze přes řeku až do horního komplexu. Teď pozor, když se blížíte k budově, je tam kamera, takže se jí snažte zničit, jinak spustí poplach a… vím, je to těžké, dopravník se hýbe, ale dá se to zvládnout. Z budovy, kam vás dovezl dopravník, vyjděte ven a pokračujte doprava. Obejděte komplex a najdete široký vchod vedoucí k výtahům. Teď mimořádně opatrně. Přepněte na tichou chůzi a spouštějte se pomalu k náklaďákům. Použijte termo-vidění, za jehož použití zjistíte, že napravo za stěnou je hafo vojáků a za náklaďákem další dva. Zlikvidujte ty za autem, potom kameru nalevo a vypáčte bránu s generátorem. Aktivujte ho a tlačítkem přivolejte výtah. Pokud všechno klaplo, druhým tlačítkem výtah pošlete dolů a když začne klesat, naskočte. Tak a to je konec první mise.

Deep in The Mines

1. získej přístup do nižších úrovní dolů
2. vyřaď z činnosti kamery
3. otevři dveře do tunelu
4. dojeď vlakem k vyústění ventilace
5. přelez ventilací do meteorologické stanice

Začíná přituhovat. Vyřešte situaci, jež nastane po vystoupení z výtahu. Nezapomeňte pěkně přesně střílet, neukazovat se a potichu našlapovat. Potom je tam výtah, ale to není dobrý nápad. Zkuste vypáčit dvířka nalevo od strážné budky a přejděte do podzemí. Tady vás čeká těžší přestřelka. Až ji vyřídíte, budete pokračovat do kanceláří nalevo od místa, kde jste. Vyjdete po schodech, přes počítač vyřadíte kamery a budete postupovat k tunelu. Tlačítkem otevřete bránu, nasednete na vlak a rozjedete ho. Pozor, koleje jsou tam dvoje, takže bude přestřelka, které se můžete vyhnout tak, že si lehnete na podlahu a vyřešíte to až když vlak zastaví. Potom je to už lehké, vystoupíte a vlezete do ventilace a hurá – level číslo 3 začíná.

The Weather Station

1. získej laserový řezač
2. získej plány na výrobu EMP čipů z trezoru
3. předtím vyřaď kamery a získej přístup do laboratoří
4. ukradni i prototyp čipu
5. vypusť meteo-balón a počkej na vyzvednutí (efektní)

První opravdu rozlehlý level, kde se pořádně nachodíte. Satelitem si zjistěte pozice hlídek a přibližte se. U první z nich je sniperská puška PSG – 1 s tlumičem plus náboje. Pokračujte do kopce a vyřešte chlapa na balkónu. Je to sniper, má ruskou Dragunovku a později se vám bude hodit. Před útokem na hlavní tábor si udělejte zásobu zbraní. Protože u sebe můžete mít jen jednu hlavní zbraň, posbírejte Kalachy poházené po okolí a odneste je co nejblíže k hlavnímu táboru s laboratoří. Přeneste tam i Dragunova a PSG a začněte útok. Pozor, až zlikvidujete osádku tábora, přiletí vrtulník s posilami, tak s tím počítejte. Až je budete mít vyřízené, proniknete do laboratoře, seberte co je potřeba a připravte se na vyzvednutí.

Bridge Across The Dnester

1. z vojenského objektu získej trhavinu C4
2. od hlídky u mostu získej rozbušky a časovače
3. na pilíře mostu nainstaluj C4
4. před explozí se schovej na tom břehu řeky, kde je konvoj

Teď pozor. Toto je časově omezená mise. Máte 15 minut na podminování mostu. Je tu důležitá rychlost a přesnost střelby. Do objektu se dostanete po vypáčení brány na levé straně, zlikvidujete 3 strážce a budete pokračovat k druhé bráně, která taktéž čeká na vypáčení. Tady už bude vojáků dost, takže se kryjte a střílejte z podřepu, máte tak menší rozptyl. Z budovy seberte C4 a pokračujte ven z objektu. Tady čeká další přestřelka s hlídkami, od kterých potom seberete časovače a rozbušky. Jsou položené na bednách za kulometnými hnízdy. Potom už jen zaminujete most, proměníte ho na trosky a počkáte na konvoj. Je tu i alternativní plán – sebrat sniperky od stráží na druhé straně řeky, ale to se musíte hýbat skutečně rychle a nikde neztrácet čas. Je to jen na vás. Ještě detail – přes vodu se sice dá plavat, ale jak budete v okamžiku výbuchu na té straně řeky, kde není konvoj, hra to bere jako chybu a jdete znovu.

Ambush

1. znič obrněný transportér RPGčkem, které je v náklaďáku v konvoji
2. najdi a seber EMP čipy
3. počkej na vrtulník

Už zase máte času, kolik chcete, tak pomalu. Sejděte z kopce a počkejte až transportér přijede těsně k vám a vystoupí vojáci. Potom většinu postřílejte tlumeným Glockem a od jednoho seberte sniperku (pokud už ji od předešlé mise nemáte). Vyčistěte okolí konvoje, POZOR na transportér. Ten zničte RPGčkem, je v náklaďáku. Seberte EMP čipy a dávejte pozor na přilétající vrtulník. Zjistíte, že není váš a přivezl posily nepřátel. Máte však sniperku, a pokud jste šetřili municí, tak jí snad na zvládnutí situace budete mít dost. Potom si už jen počkejte na vyzvednutí.

Production Facility

1. vyřaď kamery
2. z trezoru ukradni plány EMP čipů
3. vypni elektřinu v plotech
4. zapni elektřinu pro výrobní linky v hale
5. hackni počítač a nainstaluj vir
6. čekej na helikoptéru

Tak tady je to už opravdu vážné. Nepřátel je strašně moc a průnik bez spuštění alarmu není možný. Naštěstí na začátku mise zjistíte, že stráž nad závodem má sniperku a tak ji během chvilky budete mít vy. :-) Další má voják v lesíku u hlavní brány. To je dost a dost munice na základní útok. Potom je už nutné kombinovat i se zbraněmi po mrtvých nepřátelích. Pozor, hlídky jsou tu už dost obezřetné, když vědí, že jste uvnitř budovy, hodí granát. Když se o ně postaráte (je to makačka a jestli to zvládnete, jste hodně dobří), vypnete elektřinu v plotech ve strážní věži vlevo, po ochozu přejdete dovnitř objektu a tam vejdete do výrobní haly. Nahoře v prosklené místnosti jsou generátory, zapněte je a přejděte na druhou stranu, kde je počítač. Zavirujte ho a sledujte, jak linky začnou blbnout. Potom už jen opusťte továrnu a nastupte do přistaveného vrtulníku.

Border Crossing

1. přepadni rádio-vůz
2. vysílačkou zavolej vrtulník na vyzvednutí
3. lokalizuj vrtulník a nastup

Tato mise byla mojí noční můrou. Je nejrozlehlejší, není se kam schovat, před koncem jsou minová pole a zástupy nepřátel. Do toho 4 obrněné transportéry a helikoptéra, žádné zbraně proti těžké technice. Na začátku je rádio-vůz a za ním chlap se sniperkou. Použijte nůž (nic jiného totiž nemáte) a vzápětí získáte Dragunova s osmi náboji. Zlikvidujte dva chlapy u vysílačky a zavolejte si vrtulník. A teď to začne. Přiletí Mi-24 Hind a začne vás ostřelovat. Naštěstí není příliš přesný, ale může i zabít, tak pozor na to. Klíčem k této misi je právě sniperka, takže se snažte získat každou, kterou jen můžete. Satelitem zjistěte, kdo jí má a za každou cenu mu ji seberte. Já jsme měl těsně před tím, než jsem se vydal k hranici za čekajícím vrtulníkem, 24 nábojů a to už je něco, s tím se dá pracovat :-). Takže se prostě snažte sebrat co se jen dá. Na dálku střílejte hlídky, korzující po okolí, až dokud nepřijdete k minovým polím. Mezi nimi se doplazte až ke strážným věžím. Pozor, na jedné z nich je sniper a přes plot přelezte k vrtulníku. Huh, další mise za vámi.

Lybian Rendezvous

1. setkej se s podplaceným vojákem
2. vyřaď kamery na hotelu
3. sežeň C4
4. vyřaď chlapy, kteří stráží Priboia
5. dostaň se do hotelu a vyveď odtud Priboia

Celkem klidná mise. Předtím než se setkáš s podplaceným důstojníkem si vyčisti ulice města nalevo, až po tlačítko na spuštění poplachu (u brány). Potom se s ním teprve sejdi. On zná heslo a voják u počítače mu otevře. Znič kameru a naloguj se do počítače. Dozvíš se, kde drží Priboia a také další úkoly v této misi. Měli byste vyhodit do vzduchu náklaďák s palivem, ale já jsem to zmákl i bez toho. Když jsem věděl, kde Priboi je, potichu jsem se přiblížil a případný odpor jsem likvidoval bouchačkou Socom s tlumičem. Je účinnější a přesnější než tlumený Glock, takže super. Jakmile jsem byl těsně u hotelu, bylo velmi důležité dostat se k Priboiovi dříve než stráže, protože jak se spustí poplach, v momentě k němu přiběhnou a popraví ho. Takže vyčistěte balkóny od sniperů, vstupní halu do hotelu a po schodech nalevo běžte rychle nahoru a zahněte doleva, kde Priboi sedí na posteli v posledním pokoji. Když mu povíte, že jste ho přišli zachránit, zjevně na vás kašle a argumentuje tím, že když sedí na 50 kg trhaviny, tak vstát nemůže. Potom se podívá za nás, kde už stojí strážci zjevně v přesile a míří na nás všemi možnými zbraněmi…

V první části návodu by to bylo všechno. Hru ještě hraji, takže za pár dní čekejte dokončení. Držte se mých rad a vypracovávejte si také svoje vlastní postupy. Project IGI 2 je hra odlišná od většiny stříleček, tak si užívejte poměrně vysoký stupeň reality.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

10.  1.  2021 | |35 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play