První den výstavy E for All fiaskem

Nedávno jsme se v malém tematickém článku zamysleli nad osudem moderních herních výstav. Jelikož v těchto dnech v americkém Los Angeles probíhá první ročník expozice E for All, která si klade za úkol vystřídat proslavenou E3, na níž se letos dostali pouze novináři, je zajímavé sledovat zájem hráčů z řad běžných občanů. Respektive nezájem – jak píše server Kotaku a řada dalších, výstavní plochy zatím zejí prázdnotou jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků. Neobsazena zůstala téměř čtvrtina prostorů, zřejmě vyhrazena pro davy herních nadšenců, nicméně ti se první den dostavili ve velmi malém počtu. Ani u relativně nejvíce zalidněných stánků Nintenda či Electronic Arts se netvořily fronty na hratelné tituly typu Team Fortress 2, stačilo přijít k prázdným počítačům a hrát.

  
Takto včera vypadaly nejzalidněnější stánky. Oproti Games Convention je zde prostoru jak na Ruzyňksém letišti

A další producenti? Ti se vysílili již na E3, Games Convention a Tokyo Game Show a buď se dostavili pouze s malým stánkem jako například Rockband, nebo vůbec. Po prvním dnu je brzy na tvorbu jakýchkoliv závěrů, největší příliv návštěvníků se očekává během následujícího víkendu, nicméně již dnes je jasné, že organizátoři měli využít vlivného jména E3 a nepokoušet se zakládat další akci. Ani město jako Los Angeles neutáhne dvě herní výstavy v mezinárodním měřítku, navíc v kontextu s mizivým počtem novinek v předvánočním období – výrobci mají dost práce s dokončováním titulů před koncem roku, na jakákoliv významná odhalení nezbývá čas.

Zdroj: Kotaku

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |