První den výstavy E for All fiaskem

Nedávno jsme se v malém tematickém článku zamysleli nad osudem moderních herních výstav. Jelikož v těchto dnech v americkém Los Angeles probíhá první ročník expozice E for All, která si klade za úkol vystřídat proslavenou E3, na níž se letos dostali pouze novináři, je zajímavé sledovat zájem hráčů z řad běžných občanů. Respektive nezájem – jak píše server Kotaku a řada dalších, výstavní plochy zatím zejí prázdnotou jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků. Neobsazena zůstala téměř čtvrtina prostorů, zřejmě vyhrazena pro davy herních nadšenců, nicméně ti se první den dostavili ve velmi malém počtu. Ani u relativně nejvíce zalidněných stánků Nintenda či Electronic Arts se netvořily fronty na hratelné tituly typu Team Fortress 2, stačilo přijít k prázdným počítačům a hrát.

  
Takto včera vypadaly nejzalidněnější stánky. Oproti Games Convention je zde prostoru jak na Ruzyňksém letišti

A další producenti? Ti se vysílili již na E3, Games Convention a Tokyo Game Show a buď se dostavili pouze s malým stánkem jako například Rockband, nebo vůbec. Po prvním dnu je brzy na tvorbu jakýchkoliv závěrů, největší příliv návštěvníků se očekává během následujícího víkendu, nicméně již dnes je jasné, že organizátoři měli využít vlivného jména E3 a nepokoušet se zakládat další akci. Ani město jako Los Angeles neutáhne dvě herní výstavy v mezinárodním měřítku, navíc v kontextu s mizivým počtem novinek v předvánočním období – výrobci mají dost práce s dokončováním titulů před koncem roku, na jakákoliv významná odhalení nezbývá čas.

Zdroj: Kotaku

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

včera | | 36 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |