První den výstavy E for All fiaskem

Nedávno jsme se v malém tematickém článku zamysleli nad osudem moderních herních výstav. Jelikož v těchto dnech v americkém Los Angeles probíhá první ročník expozice E for All, která si klade za úkol vystřídat proslavenou E3, na níž se letos dostali pouze novináři, je zajímavé sledovat zájem hráčů z řad běžných občanů. Respektive nezájem – jak píše server Kotaku a řada dalších, výstavní plochy zatím zejí prázdnotou jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků. Neobsazena zůstala téměř čtvrtina prostorů, zřejmě vyhrazena pro davy herních nadšenců, nicméně ti se první den dostavili ve velmi malém počtu. Ani u relativně nejvíce zalidněných stánků Nintenda či Electronic Arts se netvořily fronty na hratelné tituly typu Team Fortress 2, stačilo přijít k prázdným počítačům a hrát.

  
Takto včera vypadaly nejzalidněnější stánky. Oproti Games Convention je zde prostoru jak na Ruzyňksém letišti

A další producenti? Ti se vysílili již na E3, Games Convention a Tokyo Game Show a buď se dostavili pouze s malým stánkem jako například Rockband, nebo vůbec. Po prvním dnu je brzy na tvorbu jakýchkoliv závěrů, největší příliv návštěvníků se očekává během následujícího víkendu, nicméně již dnes je jasné, že organizátoři měli využít vlivného jména E3 a nepokoušet se zakládat další akci. Ani město jako Los Angeles neutáhne dvě herní výstavy v mezinárodním měřítku, navíc v kontextu s mizivým počtem novinek v předvánočním období – výrobci mají dost práce s dokončováním titulů před koncem roku, na jakákoliv významná odhalení nezbývá čas.

Zdroj: Kotaku

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |