První dojmy: Auto Assault - trochu jiné MMORPG

Jasně, MMORPG všichni známe, server, hrdina, chodí, běhá, zabíjí příšery, případně pak jiné hráče, aby byla trochu sranda. Jak do toho pasuje Auto Assault, kde místo samotného hrdiny máte navíc i jeho postapokalyptické vozidlo? Vydali jsme se do budoucnosti a zde jsou naše poznatky.
První dojmy: Auto Assault - trochu jiné MMORPG

Platforma: PC
Žánr: MMORPG
Výrobce: NetDevil (
http://www.netdevil.com/)
Vydavatel: NC Soft (
http://www.ncsoft.com/)
Homepage:
http://eu.autoassault.com/

 

I když většina herního průmyslu stagnuje, nebo dokonce klesá, žánr MMORPG se stále rozrůstá. I když jsou hráči nuceni platit měsíční poplatky, dělají tak rádi, což se o ostatních žánrech říci nedá. MMORPG s sebou přinášejí ještě jednu zajímavost - jejich obsah se průběžně mění a doplňuje, podle toho, jak hráčům vyhovují. Často se tak distributorům vyplatí dělat různé pokusy a Auto Assault je jedním z nich.

NC Soft je korejská společnost, která vydává pouze multiplayerové tituly. Vzpomeňme si třeba na Lineage, nebo také Guild Wars. Každá z těchto her se snaží přidat žánru MMORPG něco nového, třeba Guild Wars nabízejí hraní bez měsíčních poplatků. Není se tak čemu divit, že Auto Assault přináší místo obvyklého hrdiny rovnou dvojici hrdina a jeho vůz. Většinu herní doby strávíte za volantem svého okovaného miláčka, se kterým je radno se dobře sžít.

  
Holky z naší toxické školky - mutantka, půlrobotka a normální žena

Bez něj se totiž nikam nedostanete. Země, jak ji dneska známe, se totiž změnila. Z vesmíru přišla hrozba, takže se lidé museli schovat do ochranných krytů. A ne všichni to stihli. Lidstvo se tak rozdělilo na tři části. Jedni, ti co měli štěstí a našli si úkryt v bunkru, jsou klasičtí lidé, jak je známe. Další se sice do bunkrů nedostali, ale štěstí měli snad ještě více - přežili mutace, které s příchodem hrozby začaly měnit jejich těla, oni však žijí a mají nové schopnosti. Do třetice všeho jsou zde lidé, kteří proti mutacím bojovali technologiemi - vylepšovali svoje těla a udělali ze sebe napůl roboty s nadlidskými schopnostmi.

  
Přidávají se i chlapi * Nejsme přeci žádní zelenáči * Toxický šaman to hrne do útoku

Zpět ale k vašemu vozítku. To se samozřejmě mění podle toho, jakou postavu si vyberete, lidé mají v podstatě klasická vozidla, jaká si v budoucnosti představujeme, rychlá a pohyblivá, zatímco třeba mutanti mají klasická auta let osmdesátých, karavan šamana se ostatně jistě poflakuje na všech obrázcích kolem. Svého plechového miláčka si můžete různě vyzdobit a časem přijde na řadu i nějaký ten tuning. Brnění a podobné věci totiž nejsou určeny pro vašeho hrdinu, ale pro jeho vůz. Zlepšovat tak můžete nejen zbraně a brnění, ale i motor a podvozek. A nesmí chybět ani oblíbený tuzing, takže pokud máte rádi přítlačné křídlo, které "zvedne výkon, sníží spotřebu a navíc to pak líp táhne zvodspoda, *y**", tak si užijete dostatečně.

  
Ka Boom! * Vítejte v Americe, jezděte pomalu a bezpečně * Následuj bílého králíka

Nějak jsem nakousl šamana, takže je vám asi jasné, že i zde se dostaneme k nějakým povoláním. Každá strana má čtveřici těch nejklasičtějších, i když se pokaždé jmenují jinak. Ať už si říkají, jak je jejich libost, vždy narazíte na silného válečníka, léčitele, nějakou obdobu kouzelníka a samozřejmě někoho, kdo vás bodne do zad. Ke každému náleží jiný typ pohybovadla, přesně podle jeho potřeb. U každé skupiny, nebo říkejme skoro i rasy, máte jiná základní kouzla, která jsou pro všechny společná, navíc je zde samozřejmě i dostatek dovedností pro jednotlivé profese.

  
Jak jej ničím po jenom životu * Ještě jedna střela a mám nové řešeto * Co oči nevidí, to drápy netrefí

Poté, co se seznámíte se základy hry, jste vrženi do pustiny. Jistě si dokážete živě představit pustinu po apokalypse, vždyť her a filmů s tímto námětem již bylo dost. Klasické potoky zelené tekutiny se střídají s písečnými dunami a vy se po nich proháníte, skáčete z jedné na druhou, vždy na vrcholu skoku cvičně vystřelíte. Autíčka jsou samozřejmě ozbrojena, takže pokud náhodou potkáte zmutovaného králíčka Azurita, co se nyní maskuje za chodící nálož, máte se jak bránit. Pokud by se vám to nepovedlo, důkladná očista dynamitem ukáže, že oheň opravdu dezinfikuje, protože zabíjí vše živé. Tedy i vás.

Klasickou otázkou u MMORPG je řešení smrti vaší postavy. Někde vám zmizí část pracně nabytých zkušeností, jinde zase dostanete zkušenostní dluh, nebo se vám rozbije vybavení. Auto Assault jde stejnou cestou, jako Guild Wars, čili žádný dluh, žádné rozbíjení, jen jste přesunuti zpět do základního tábora. Pokud se tedy někde kolem nepohybuje nějaký ten léčitel, který umí opravit vaše auto i zničené.

  
Všechno mi ukazuje, že mám narazit do toho sloupu * Zelená je tráva, nebo to bylo toxická? * Moje skvělé vybavení

Tři různé strany přímo vybízí ke konfliktu a je tak jasné, že většinu času strávíte bojem proti ostatním. Ať už se jedná o jejich počítačem ovládané nohsledy, nebo souboje živých hráčů v aréně, skýtá obsazení aut do hlavní role spoustu zajímavých momentů. Hra sice zaměřuje v podstatě sama, počítá však s nějakými postihy, pokud se váš protivník pohybuje, nebo zrovna vykonáváte složitější manévr. Dočkáte se tak klasických čísílek, která budou ve velkých houfech létat jak z vás, tak z vašich protivníků, přičemž v souboji je limitujícím faktorem i přehřívání zbraní.

  
Přes kopec je to kratší * Takhle vypadám, když mě probudí * Jsem výjimečně vylezl z karavanu

Co by to však bylo za hru s automobily bez možnosti závodit. S ostatními hráči se můžete utkávat i v rychlosti, stačí se přihlásit u postavy, která závody organizuje, a jakmile se naplní počet účastníků, jste svoláni do startovního bodu. Po pěti minutách od zavolání začíná závod, aniž by kdokoliv řešil, kde zrovna jste. A protože musíte projíždět určitými body, tak je jasné, že přítomnost na startu je jistou výhodou. Není snad třeba ani připomínat, že při závodění je možno používat i zbraní, takže mrtvý soupeř vás nepředjede.

Na co se těšíme
  • Medaile za skoky
  • Zajímavé závody
  • Propracované prostředí
  • Vtipné hlášky
Čeho se bojíme
  • Malého zájmu
  • Pomalých motorů

Hra s sebou přináší mnohé zajímavé novinky, přičemž jsem se ještě nezmiňoval o klasických možnostech výroby vlastních součástek, různých úkolech a podobných činnostech. Rozhodně se máme na co těšit a pokud jste fanoušky MMORPG, je docela možné, že vás Auto Assault zaujme pro všechny novinky, co bude obsahovat. Musíme si však počkat až na dokončení beta testů, zatím je hra ve fázi, kdy se co chvíli mění.

Těšíme se: 80%

Dostupné pro: PC
Žánr: Závodní | MMORPG
Výrobce: NetDevil | Webové stránky hry

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A