První dojmy: Auto Assault - trochu jiné MMORPG

Jasně, MMORPG všichni známe, server, hrdina, chodí, běhá, zabíjí příšery, případně pak jiné hráče, aby byla trochu sranda. Jak do toho pasuje Auto Assault, kde místo samotného hrdiny máte navíc i jeho postapokalyptické vozidlo? Vydali jsme se do budoucnosti a zde jsou naše poznatky.
První dojmy: Auto Assault - trochu jiné MMORPG

Platforma: PC
Žánr: MMORPG
Výrobce: NetDevil (
http://www.netdevil.com/)
Vydavatel: NC Soft (
http://www.ncsoft.com/)
Homepage:
http://eu.autoassault.com/

 

I když většina herního průmyslu stagnuje, nebo dokonce klesá, žánr MMORPG se stále rozrůstá. I když jsou hráči nuceni platit měsíční poplatky, dělají tak rádi, což se o ostatních žánrech říci nedá. MMORPG s sebou přinášejí ještě jednu zajímavost - jejich obsah se průběžně mění a doplňuje, podle toho, jak hráčům vyhovují. Často se tak distributorům vyplatí dělat různé pokusy a Auto Assault je jedním z nich.

NC Soft je korejská společnost, která vydává pouze multiplayerové tituly. Vzpomeňme si třeba na Lineage, nebo také Guild Wars. Každá z těchto her se snaží přidat žánru MMORPG něco nového, třeba Guild Wars nabízejí hraní bez měsíčních poplatků. Není se tak čemu divit, že Auto Assault přináší místo obvyklého hrdiny rovnou dvojici hrdina a jeho vůz. Většinu herní doby strávíte za volantem svého okovaného miláčka, se kterým je radno se dobře sžít.

  
Holky z naší toxické školky - mutantka, půlrobotka a normální žena

Bez něj se totiž nikam nedostanete. Země, jak ji dneska známe, se totiž změnila. Z vesmíru přišla hrozba, takže se lidé museli schovat do ochranných krytů. A ne všichni to stihli. Lidstvo se tak rozdělilo na tři části. Jedni, ti co měli štěstí a našli si úkryt v bunkru, jsou klasičtí lidé, jak je známe. Další se sice do bunkrů nedostali, ale štěstí měli snad ještě více - přežili mutace, které s příchodem hrozby začaly měnit jejich těla, oni však žijí a mají nové schopnosti. Do třetice všeho jsou zde lidé, kteří proti mutacím bojovali technologiemi - vylepšovali svoje těla a udělali ze sebe napůl roboty s nadlidskými schopnostmi.

  
Přidávají se i chlapi * Nejsme přeci žádní zelenáči * Toxický šaman to hrne do útoku

Zpět ale k vašemu vozítku. To se samozřejmě mění podle toho, jakou postavu si vyberete, lidé mají v podstatě klasická vozidla, jaká si v budoucnosti představujeme, rychlá a pohyblivá, zatímco třeba mutanti mají klasická auta let osmdesátých, karavan šamana se ostatně jistě poflakuje na všech obrázcích kolem. Svého plechového miláčka si můžete různě vyzdobit a časem přijde na řadu i nějaký ten tuning. Brnění a podobné věci totiž nejsou určeny pro vašeho hrdinu, ale pro jeho vůz. Zlepšovat tak můžete nejen zbraně a brnění, ale i motor a podvozek. A nesmí chybět ani oblíbený tuzing, takže pokud máte rádi přítlačné křídlo, které "zvedne výkon, sníží spotřebu a navíc to pak líp táhne zvodspoda, *y**", tak si užijete dostatečně.

  
Ka Boom! * Vítejte v Americe, jezděte pomalu a bezpečně * Následuj bílého králíka

Nějak jsem nakousl šamana, takže je vám asi jasné, že i zde se dostaneme k nějakým povoláním. Každá strana má čtveřici těch nejklasičtějších, i když se pokaždé jmenují jinak. Ať už si říkají, jak je jejich libost, vždy narazíte na silného válečníka, léčitele, nějakou obdobu kouzelníka a samozřejmě někoho, kdo vás bodne do zad. Ke každému náleží jiný typ pohybovadla, přesně podle jeho potřeb. U každé skupiny, nebo říkejme skoro i rasy, máte jiná základní kouzla, která jsou pro všechny společná, navíc je zde samozřejmě i dostatek dovedností pro jednotlivé profese.

  
Jak jej ničím po jenom životu * Ještě jedna střela a mám nové řešeto * Co oči nevidí, to drápy netrefí

Poté, co se seznámíte se základy hry, jste vrženi do pustiny. Jistě si dokážete živě představit pustinu po apokalypse, vždyť her a filmů s tímto námětem již bylo dost. Klasické potoky zelené tekutiny se střídají s písečnými dunami a vy se po nich proháníte, skáčete z jedné na druhou, vždy na vrcholu skoku cvičně vystřelíte. Autíčka jsou samozřejmě ozbrojena, takže pokud náhodou potkáte zmutovaného králíčka Azurita, co se nyní maskuje za chodící nálož, máte se jak bránit. Pokud by se vám to nepovedlo, důkladná očista dynamitem ukáže, že oheň opravdu dezinfikuje, protože zabíjí vše živé. Tedy i vás.

Klasickou otázkou u MMORPG je řešení smrti vaší postavy. Někde vám zmizí část pracně nabytých zkušeností, jinde zase dostanete zkušenostní dluh, nebo se vám rozbije vybavení. Auto Assault jde stejnou cestou, jako Guild Wars, čili žádný dluh, žádné rozbíjení, jen jste přesunuti zpět do základního tábora. Pokud se tedy někde kolem nepohybuje nějaký ten léčitel, který umí opravit vaše auto i zničené.

  
Všechno mi ukazuje, že mám narazit do toho sloupu * Zelená je tráva, nebo to bylo toxická? * Moje skvělé vybavení

Tři různé strany přímo vybízí ke konfliktu a je tak jasné, že většinu času strávíte bojem proti ostatním. Ať už se jedná o jejich počítačem ovládané nohsledy, nebo souboje živých hráčů v aréně, skýtá obsazení aut do hlavní role spoustu zajímavých momentů. Hra sice zaměřuje v podstatě sama, počítá však s nějakými postihy, pokud se váš protivník pohybuje, nebo zrovna vykonáváte složitější manévr. Dočkáte se tak klasických čísílek, která budou ve velkých houfech létat jak z vás, tak z vašich protivníků, přičemž v souboji je limitujícím faktorem i přehřívání zbraní.

  
Přes kopec je to kratší * Takhle vypadám, když mě probudí * Jsem výjimečně vylezl z karavanu

Co by to však bylo za hru s automobily bez možnosti závodit. S ostatními hráči se můžete utkávat i v rychlosti, stačí se přihlásit u postavy, která závody organizuje, a jakmile se naplní počet účastníků, jste svoláni do startovního bodu. Po pěti minutách od zavolání začíná závod, aniž by kdokoliv řešil, kde zrovna jste. A protože musíte projíždět určitými body, tak je jasné, že přítomnost na startu je jistou výhodou. Není snad třeba ani připomínat, že při závodění je možno používat i zbraní, takže mrtvý soupeř vás nepředjede.

Na co se těšíme
  • Medaile za skoky
  • Zajímavé závody
  • Propracované prostředí
  • Vtipné hlášky
Čeho se bojíme
  • Malého zájmu
  • Pomalých motorů

Hra s sebou přináší mnohé zajímavé novinky, přičemž jsem se ještě nezmiňoval o klasických možnostech výroby vlastních součástek, různých úkolech a podobných činnostech. Rozhodně se máme na co těšit a pokud jste fanoušky MMORPG, je docela možné, že vás Auto Assault zaujme pro všechny novinky, co bude obsahovat. Musíme si však počkat až na dokončení beta testů, zatím je hra ve fázi, kdy se co chvíli mění.

Těšíme se: 80%

Dostupné pro: PC
Žánr: Závodní | MMORPG
Výrobce: NetDevil | Webové stránky hry

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A