První dojmy: Beyond Good & Evil - úchvatná filmová podívaná

Jednou z mnoha her prezentovaných na Invexu byla také akční adventura Beyond Good & Evil. Mezi hráči ani v médiích se o ní příliš nemluví, přestože nedávno vyšly dvě povedené demoverze. Přitom se zřejmě jedná o jeden z nejlepších titulů svého žánru, který se v posledních měsících objevil na trhu!

Souboj Dobra a Zla byl od počátku věků námětem mnoha bájí, mýtů a legend, ale i obyčejných lidských příběhů. Oba zmíněné pojmy by nemohly existovat jeden bez druhého, a stejně tak je tomu i v dnes představovaném titulu. Hra Beyond Good & Evil (dále jen BG&E) připomíná na první pohled jednoduchou dětskou hříčku určenou převážně mladším hráčům. Jenže brzy zjistíte, že opak je pravdou. Uchvacující příběh vás vtáhne do světa plného nejednoznačností, rozporuplných postav a vládních organizací, které díky své tajné činnosti nemají daleko k těm nejhorším politickým systémům, které mělo lidstvo tu smůlu zažít. Tohle rozhodně není hra (jenom) pro děti!

     

Jade ovládá skvělá bojová komba, když bojuje tak tančí * Nerozlučný souputník Peyj * Města na Hyllis jsou obrovská, krásná a především pokaždé jiná

Příběh odvážné Jade

Hlavní hrdinkou hry je energická mladá novinářka a fotografka Jade. Už od svých dětských let je sirotkem, jedinou vzpomínku na rodiče představuje její fotoaparát, který ze všech sil chrání. Ví, jaké to je, ocitnout se sám, takříkajíc "na ulici", v ohromném světě - bez přátel i bez příbuzných, a tak ve svém domě zřídila malý útulek, do kterého se uchýlilo mnoho dětí s osudem podobným, jaký měla ona sama. V poslední době jich je ale čím dál více - důvod je jednoduchý. Vleklá válka s mimozemskou rasou zvanou DomZ, která už dlouhá léta sužuje planetu Hyllis, se podle všeho vyvíjí stále hůře pro "domácí". Legie Alpha, zvláštní vládní organizace, která má Hyllis chránit, se však stále tváří, že všechno jde přesně podle plánů a že se vlastně nic podstatného neděje. Jinými slovy masíruje nebohé obyvatelstvo sprostou propagandou. Ba co víc, existuje podezření, že ve skutečnosti zřejmě tajně spolupracuje s mimozemšťany a dodává jim "lidské" zboží. Když jednoho dne selže Jadin štít pro ochranu proti vesmírnému bombardování a její domov je napaden invazí z vesmíru, je rozhodnuto - po vítězném souboji se spolu se svým nerozlučným společníkem Peyjem vydává na dlouho cestu za odhalením pravdy. Přidává se k odbojové organizaci IRIS a stává se jejím hlavním zdrojem informací.

    

Tak tenhle vypadá nebezpečně * V úvodu hry sledujeme animaci, ve které dopadají na dům Jade takovéto potvory, se kterými se poté musí vypořádat * Výlet na Měsíc!

Fantastický svět planety Hyllis

Prostředí je až překvapivě originálně vyfantazírovaným dílem jednoho či více neskutečně nadaných francouzských mozků z Ubi Softu. Snoubí se zde pohádka se špetkou fantasy pojetí a značnou dávkou sci-fi, a to se týká jak samotných postav, tak i architektury, fauny, flóry či technologií. Hráč v roli Jade putuje po celém světě zcela svobodně. Můžete buďto po svých nebo například za pomoci vznášedla, které lze v průběhu hry vylepšovat, až se nakonec dostane na takovou úroveň, že s ním budete schopni podniknout výlet na měsíc! Hyllis je obrovský svět, jehož procestování vám zabere fůru času. Při svém putování narazíte na nespočet postav, které vám při prvním setkání budou připadat přátelské a hodné, ovšem teprve po čase zjistíte, jak moc jste se ve svém úsudku zmýlili.

     

Simulace pohybů vody je jedna z nejzdařilejších, jaké jsou v dnešní době "k dostání" * Jak už bylo řečeno, podíváte se i do vesmíru, kde budete moct pilotovat vlastní loď * Akce je nedílnou součástí hry

Místy narazíte třeba na rozlehlé jeskyně, kterými se budete  muset probojovat a přitom ještě řešit originální hádanky. Hádanky a nejrůznější puzzle budou vůbec častou překážkou v dalším postupu, ve kterém vám naopak pomáhají četné a podle všeho dobře připravené rozhovory.

Velké filmové dobrodružství

Častým zpestřením jsou také nejrůznější minihry, důležitým prvkem je zde právě Jadin fotoaparát, díky kterému si může vydělat peníze. Nebo se lze účastnit třebas závodů vznášedel, přičemž je na tomto stroji umístěn také laser, takže o akci rozhodně nebude nouze. Ambiciózní plány tvůrců na filmové pojetí projektu dokládají také zpomalené pohyby kamery, která často přelétavá z jedné strany na druhou a činí tak z hraní BG&E opravdový zážitek.

    

Trinity by mohla závidět * Trocha Lary Croft v ní je, ale jinak je Jade naprosto svérázná postava, kterou si ihned oblíbíte * Stejně jako jejího společníka

Nelze nepostřehnout i značnou dávku inspirace japonskými dobrodružnými hrami. Titul BG&E má v sobě obrovský náboj - nejde o to, že by se jednalo o nějak zvlášť originální pojetí, je to prostě další akční adventura, ale čím tahle hra boduje, to je dojímavý příběh plný emocí a dramatických zvratů, naprosto profesionálně odvedená práce scénáristy, pohyb kamery a vůbec celková filmová atmosféra hry. Je to, jako kdybyste se sami stali hrdiny jedinečného fantastického románu.

Nesmím opomenout ani technologickou stránku věci, která je kupodivu také na velmi vysoké úrovni. Grafice není co vytknout, modely postav jsou na dnešní dobu  skutečně kvalitní, natožpak jejich pohyby. Za bojové kreace, které Jade předvádí se svým dai-ji, by se nemusela stydět kdejaká postava z Tekkena. na ovládání je však třeba si chvíli zvykat, jelikož vykazuje značnou dávku "konzolovitosti". Skvělá hudba pak podtrhuje filmový ráz celého díla.

     

Hrou můžete procházet mnoha způsoby - lze vsadit na plížení, akci, rozmlouvání s postavami, řešení hádanek, hráč má naprostou svobodu volby * Fotoaparát je tichým společníkem na všech cestách * Tady to nevypadá bezpečně...

Tvůrce Raynmana znovu boduje

Titul Beyond Good & Evil je ve vývoji už téměř čtyři roky. Osobou, která má na hře lví podíl a celý vývojářský tým vede je Michel Ancel - člověk, jenž stál u zrodu takové klasiky jakou bezesporu je série Raynman. Ve své nejnovějším díle představuje hráčskému publiku ojedinělý příběh plný zvratů, intrik a konspirací, který nemá daleko k interaktivnímu filmu a posouvá žánr zase o krok dál. Ten, kdo hořce litoval zrušení projektu Outcast 2, nalezne velké zadostiučinění právě zde. Epická šíře příběhu, originalitou překypující prostředí, nesmírně bohatá hratelnost, to jsou jen některé ze základních pojmů, kterými se chystá tento titul zabojovat v dnešním více či méně kvalitními tituly přeplněném herním kolbišti.

Vydání Beyond Good & Evil je připravováno na nejbližší týdny, s největší pravděpodobností počátek listopadu. Těšit se mohou majitelé všech hlavních konzolí (PS2, Xbox i GameCube) a samozřejmě také PC. Těšte se, tohle bude stát za to!

Oficiální stránky: http://www.beyondgoodevil.com/
Výrobce: Ubi Soft Entertainment (http://www.ubi.com/)
Vydavatel: Ubi Soft Entertainment (http://www.ubi.com/)

Dostupné pro: PC, X360, PS3, iPhone
Žánr: Arkády
Výrobce: Ubisoft Montpellier | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 11. listopadu 2003
  • Bezchybné skloubení několika žánrů
  • Kouzelná atmosféra moderní pohádky
  • Smysluplné postavy, vtipné dialogy (a obráceně)
  • Obrovský, živoucí svět planety Hillys
  • Hudební doprovod
  • Grafické zpracování
  • Veskrze lineární příběh (a co?)
  • Krátké (fňuk)
  • Hardwarová (ne)kompatibilita
Váš názor Další článek: Stahujte demo fotbalové simulace FIFA 2004!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Michal Maliarov
TémaFree-to-play
Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Hvězda tvrdí, že míří na stříbrná plátna v nejhustší adaptaci té nejhustší videohry.

Michal Maliarov
Film
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

Lukáš Václavík
PS5Sony
Čeká nás nová aktualizace do Assassin’s Creed Valhalla. Přeinstalujete si celou hru

Čeká nás nová aktualizace do Assassin’s Creed Valhalla. Přeinstalujete si celou hru

Ve hře bude opraveno i několik stealth problémů a dalších herních mechanik.

Radek Wunderlich
Assassin's Creed ValhallaAkční adventura
Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Wordle vás naučí hrát si se slovy. Teď už i česky!

Na sociálních sítích se v posledních měsících rozjel trend s menší hrou Wordle, která stále nabírá na popularitě. Přidáte se?

Martin Nahodil
Logické
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

Ladislav Novák
TémaMobily
19 nejlepších strategických her starých i nových. Vyzkoušejte Gears, zavzpomínejte na Red Alert

19 nejlepších strategických her starých i nových. Vyzkoušejte Gears, zavzpomínejte na Red Alert

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

Martin Nahodil
TémaStrategie
Přijde další Zaklínač. CD Projekt oznámil novou ságu a rozjede ji doslova epicky

Přijde další Zaklínač. CD Projekt oznámil novou ságu a rozjede ji doslova epicky

Zaklínač se vrátí, nikoliv však nutně s Geraltem v hlavní roli…

Lukáš Václavík
ZaklínačCD Projekt RED
Svou cestu si už jinde nevyšlapete. Sony si patentovalo mechaniku z Death Strandingu

Svou cestu si už jinde nevyšlapete. Sony si patentovalo mechaniku z Death Strandingu

Jedná se o pojistku, jak si originální gameplay ponechat.

Radek Wunderlich
Death StrandingByznys
Vánoční nabídka Playstationu vás provede nejlákavějšími hrami platformy
Doupě
PlayStationSony
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si můžete nadělit pod stromeček

Herní průmysl neustále doprovází jeden odklad za druhým, i tak jsme ale měli v posledním roce stále co hrát. Urodily se výborné kousky skrz všechny žánry a my jsme vybrali ty, které byste neměli minout.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Našli jsme nejlepší české hry. Je mezi nimi temný Vietcong, kultovní Mafia i virtuální Beat Saber

Našli jsme nejlepší české hry. Je mezi nimi temný Vietcong, kultovní Mafia i virtuální Beat Saber

Z českých luhů a hájů se do světa dostala celá hromada kultovních herních počinů. Pojďme se podívat na ty nejvěhlasnější.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
„Game Pass od Sony“ se blíží. Herní předplatné pro PlayStation nabídne tři tarify

„Game Pass od Sony“ se blíží. Herní předplatné pro PlayStation nabídne tři tarify

Sony spojí PlayStation Plus a PlayStation Now, jednotnou službu se třemi tarify zřejmě představí již příští měsíc

Lukáš Václavík
PlayStation PlusPlayStationSony
PlayStation Now konečně míří i do Česka a na Slovensko. Známe také datum spuštění nového PS Plus

PlayStation Now konečně míří i do Česka a na Slovensko. Známe také datum spuštění nového PS Plus

Nakonec i u nás bude nejdražší varianta nového PlayStation Plus dostupná s kompletním obsahem.

Martin Nahodil
PlayStation NowOznámeníPlayStation Plus
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

Michal Maliarov
Sluchátka
Epic rozdává dárečky: novodobá akční trilogie Tomb Raidera zdarma

Epic rozdává dárečky: novodobá akční trilogie Tomb Raidera zdarma

Další den, další vánoční dárek od Epicu. Co si pro nás připravil dnes?

Michal Maliarov
Hry zdarmaRise of the Tomb RaiderTomb Raider 2013Shadow of the Tomb Raider
Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká Mass Effect a kultovní Gothic

Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká Mass Effect a kultovní Gothic

Chcete se ponořit do vzrušujících světů a prožít epické příběhy? Tyto vynikající RPG hry vám to umožní a snadno vás zabaví na stovky hodin hraní.

Vojtěch Matušinský
Téma