První dojmy: Big Brain Academy – jak zchytrat hraním her

Chcete být chytřejší? Hrajete rádi hry? Máte Nintendo DS? Pokud jste na všechny tyto otázky odpověděli kladně, je tu konečně hra pro vás: Big Brain Academy, neboli Akademie velkého mozku.
První dojmy: Big Brain Academy – jak zchytrat hraním her

Žánr: trenér mozku
Výrobce: Nintendo
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: Conquest
Homepage:
www.nintendods.cz
Datum vydání květen: 2006

 

Big Brain Academy je v podstatě jednoduchá hra. Pokud to hra vůbec je. V podstatě jde o jediné: vyřešit v časovém limitu sérii kvízů, rozdělených do pěti oblastí (uvažování, počty, rozeznávání, paměť a odhad) a na základě vašeho výsledku vám řekne, jak moc jste (či nejste) chytří. Kvízů je zde celá řada, takže se rozhodně neopakují, a všechny do posledního využívají možností dotykového displaye. Kvízy si můžete ale i nacvičovat, abyste pak měli ze svého výsledku lepší pocit. A to je víceméně vše...

  

Kdo je těžší? Za dvě sekundy* Totéž za tři sekundy * Kolik má tenhle útvar krychlí? Čtyři sekundy maximálně

V praxi se tak jedná o jakýsi nástroj, který může zlepšit vaše uvažování. Zlepšit se dá jakýmkoli tréningem, ale ten v BBA je dobarven hudbou, která je sice na první poslech minimálně zvláštní, ale která vás dokonale stimuluje a hecuje při řešení zapeklitých otázek na téma, je-li v tomto konkrétním příkladu těžší mravenec či slon.

Grafika je na tom podobně jako hudba: na první pohled příliš nezaujme, ale ke hře se dokonale hodí a perfektně plní svůj jediný účel: Srozumitelnost a jasnou rozlišitelnost jednotlivých prvků.

  

Kdo zespod není nahoře? Čtyři sekundy * Totéž za tři * Složte auto z geometrických tvarů... Do tří sekund

A jak vypadají jednotlivé testy? Například budete muset počítat počet krychlí v různě složitých útvarech; počet mincí na dvou hromádkách; budete muset na základě poměrů hmotností různých počtů různých zvířat na několika vahách vyhodnotit, které z nich je nejtěžší; budete muset doplňovat skládačky, které jste měli na malou chvíli možnost si prohlédnout; budete hledat dvojice stejných prvků mezi mnoha různými; budete skládat obrázky z geometrických útvarů... Stačilo pro příklad?

Na vše samozřejmě máte časový limit a s tím, jak budete skrz konkrétní test postupovat, se bude měnit i obtížnost jednotlivých zadání. Pokud uděláte v konkrétním příkladu chybu, máte smůlu a jde se na další.

Na co se těšíme
  • Další originální a nevídaná hra od Nintenda
  • Možnost stát se chytřejším
Čeho se bojíme
  • Nudy

Po projití všech šesti testů provede BBA vyhodnocení vašich výsledků. To má podobu jednak grafickou, kdy vám hra názorně ukáže, v kterých oblastech jste si vedli dobře a ve kterých ne; a jednak číselnou, kdy vám ukáže, kolik váží váš mozek. Čím těžší, tím lepší. A protože trénink dělá mistra, tak s postupem času a praxe se budete i vy zlepšovat. Snad nejen v této podivné hře.

Jak se těšíme: 83%

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |