První dojmy: Big Brain Academy – jak zchytrat hraním her

Chcete být chytřejší? Hrajete rádi hry? Máte Nintendo DS? Pokud jste na všechny tyto otázky odpověděli kladně, je tu konečně hra pro vás: Big Brain Academy, neboli Akademie velkého mozku.
První dojmy: Big Brain Academy – jak zchytrat hraním her

Žánr: trenér mozku
Výrobce: Nintendo
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: Conquest
Homepage:
www.nintendods.cz
Datum vydání květen: 2006

 

Big Brain Academy je v podstatě jednoduchá hra. Pokud to hra vůbec je. V podstatě jde o jediné: vyřešit v časovém limitu sérii kvízů, rozdělených do pěti oblastí (uvažování, počty, rozeznávání, paměť a odhad) a na základě vašeho výsledku vám řekne, jak moc jste (či nejste) chytří. Kvízů je zde celá řada, takže se rozhodně neopakují, a všechny do posledního využívají možností dotykového displaye. Kvízy si můžete ale i nacvičovat, abyste pak měli ze svého výsledku lepší pocit. A to je víceméně vše...

  

Kdo je těžší? Za dvě sekundy* Totéž za tři sekundy * Kolik má tenhle útvar krychlí? Čtyři sekundy maximálně

V praxi se tak jedná o jakýsi nástroj, který může zlepšit vaše uvažování. Zlepšit se dá jakýmkoli tréningem, ale ten v BBA je dobarven hudbou, která je sice na první poslech minimálně zvláštní, ale která vás dokonale stimuluje a hecuje při řešení zapeklitých otázek na téma, je-li v tomto konkrétním příkladu těžší mravenec či slon.

Grafika je na tom podobně jako hudba: na první pohled příliš nezaujme, ale ke hře se dokonale hodí a perfektně plní svůj jediný účel: Srozumitelnost a jasnou rozlišitelnost jednotlivých prvků.

  

Kdo zespod není nahoře? Čtyři sekundy * Totéž za tři * Složte auto z geometrických tvarů... Do tří sekund

A jak vypadají jednotlivé testy? Například budete muset počítat počet krychlí v různě složitých útvarech; počet mincí na dvou hromádkách; budete muset na základě poměrů hmotností různých počtů různých zvířat na několika vahách vyhodnotit, které z nich je nejtěžší; budete muset doplňovat skládačky, které jste měli na malou chvíli možnost si prohlédnout; budete hledat dvojice stejných prvků mezi mnoha různými; budete skládat obrázky z geometrických útvarů... Stačilo pro příklad?

Na vše samozřejmě máte časový limit a s tím, jak budete skrz konkrétní test postupovat, se bude měnit i obtížnost jednotlivých zadání. Pokud uděláte v konkrétním příkladu chybu, máte smůlu a jde se na další.

Na co se těšíme
  • Další originální a nevídaná hra od Nintenda
  • Možnost stát se chytřejším
Čeho se bojíme
  • Nudy

Po projití všech šesti testů provede BBA vyhodnocení vašich výsledků. To má podobu jednak grafickou, kdy vám hra názorně ukáže, v kterých oblastech jste si vedli dobře a ve kterých ne; a jednak číselnou, kdy vám ukáže, kolik váží váš mozek. Čím těžší, tím lepší. A protože trénink dělá mistra, tak s postupem času a praxe se budete i vy zlepšovat. Snad nejen v této podivné hře.

Jak se těšíme: 83%

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |