První dojmy: de Blob – nejbarevnější hra na E3!

Wii má další hit. Možná nezaujme úplně všechny, možná někomu připadne trochu infantilní, ale pokud hledáte skutečně jednoduchou a zábavnou hříčku, která navíc vkusně využívá možnosti wiimote, jste zde správně. De Blob je hra, která rozzáří monitor všemi barvami a to samé udělá s vaší náladou.
První dojmy: de Blob – nejbarevnější hra na E3!

Platforma: Wii (v přípravě i verze pro NDS)
Typ hry: Brutálně barevná akce
Výrobce: Blue Tongue (
www.bluetongue.com)
Vydavatel: THQ (
www.thq.com)
Datum vydání: 1. čtvrtletí 2008

Kouzlo mnoha her se skrývá v jednoduchosti. Stačí malý, řeklo by se až primitivní nápad a pod rukama vám najednou vznikne skvělá hříčka s geniální hratelností. Právě takovou ideu měla skupinka studentů z Utrechtu a realizovala ji prostřednictvím freewarové hříčky de Blob. Hra byla vysoce ceněna freewarovou komunitou a získala mnohá ocenění. Ale to není v této chvíli tak podstatné, důležitější je, že si titulu všiml vydavatel THQ a po dohodě s tvůrci pracuje na vylepšených verzích určených speciálně pro Wii a NDS.


Stáhněte si freewarový vzor de Blob pro PC:

http://www.fun-motion.com/physics-games/de-blob/ (99 MB)


O co tu vlastně jde? Příběh kouzelně naivním způsobem vypráví o barevném světě, jejž napadli zlí agenti organizace I.N.K.T. a zavedli tuhý diktátorský režim. Barvy jsou zakázány a celý svět je depresivní ukázkou toho, co dovede příliš mnoho černobílých objektů na jednom místě. Naštěstí jste tu vy, malá mrštná kulička, která jediná může zemi zachránit a vrátit mu barvy. Takže? Jde se na to!

Máte kuličku, máte wiimote. Pohyb je jednoduchý, ovladačem nunchuku řídíte směr a prudkými pohyby wiimote útočíte (tlačítkem Z zacílíte na nejbližší postavu a skočíte na ni) – na nepřátele i obyvatele, kteří v sobě nesou esence jednotlivých barev. Na začátku se totiž ocitnete ve městě, které barvy zcela ztratilo. Váš úkol je prostý – rozválet pár obyvatel, získat z nich barvu a vydat se brázdit a barvit svým tělem ulice. Přebarvovat je můžete na zelenou, růžovou tmavě oranžovou, zkrátka podle toho, na jaké odstíny po cestě narazíte.

   
Bez Bloba by byl svět temný a šedivý * Naštěstí je tu on, náš modrý/červený/oranžový/zlatavý hrdina * Ten vrátí městu jeho tvář!

Jenže pozor, to by bylo moc jednoduché! Zlotřilí černobílí agenti se nevzdávají tak snadno. Proto hlídkují městem a snaží se vás zastavit. Jakmile se vás dotknou, stane se z de Bloba černá koule, která postupně podlehne zkáze. Zachránit se můžete jedině skokem do fontány, jež vás očistí.

A to je vlastně vše. Rozverně se potulujete městem a snažíte se přebarvit, co nejvíce budov, ulic či stromů. Město získává bizarní, radostně duhový vzhled a na vaše konto přibývají bodíky. V porovnání s původní PC verzí mi přišla ta na Wii intuitivnější a promyšlenější. Jednak samotné ovládání pomocí wiimote je přirozenější než poněkud zmatené a trhavé pohyby myší. Zadruhé autoři realizovali nenápadné, ale pro spád hry podstatné změny. Město není tak komplikované, hra bude místo toho rozdělena do zhruba 16 levelů. Ulice jsou širší, takže si nepřipadáte jako otloukaná myš padající do kanálu, ale máte plnou kontrolu nad pohybem své kuličky.

Hra je navíc zajímavější množstvím různých úkolů, které vám ve stylu série Tony Hawk´s Pro Skater nabízí. V zásadě pro každou úroveň existuje určitý časový limit, během nějž musíte nasbírat určený počet bodů, aby se otevřela brána dál. Body získáváte za každou natřenou budovu/ulici/auto… ale mnohem víc jich obdržíte za různá komba, kdy skáčete jedné z budovy na druhou a vytváříte barevné řetězy (kulička je proto o něco menší než na PC a mnohem mrštnější).

   
Blob má i mimiku, obzvlášť když tuší, že je v záběru kamer * S takovou nádherou se nemůže New York rovnat * Strakaté ulice, náš cíl!

Zároveň také můžete plnit některou z mnoha vedlejších „misí“ – zlikvidovat skupinu agentů na nábřeží, přebarvit flotilu lodí nebo jen nabrat dostatečnou velikost konzumací obyvatel a určitým odstínem přebarvit konkrétní budovu.

Barva kuličky se neustále mění podle postaviček, které přejíždíte. Modrá a žlutá dá dohromady zelenou, červená a modrá fialovou atp., takže není nutné nad ničím dlouze přemýšlet, ale jen projíždět městem, poskakovat, získávat body a dobře se bavit. Slíben je i multiplayer až pro čtyři hráče (split screen), v němž jde o to obarvit svou barvou větší část města. Nicméně k vítězství si můžete pomoci i likvidací protivníka, což je údajně proklatě zábavné.

Na co se těšíme
  • Jednoduchá a chytlavá hříčka
  • Ovládání pomocí wiimote
  • Vylepšené herní principy
  • Pestrobarevný svět
Čeho se bojíme
  • Černobílí agenti
  • Jak moc bude hra zábavná po třech hodinách?

Přiznám se, že když jsem prošel na E3 stánek THQ a přemýšlel, kterou hru vyzkoušet, daleko vzadu v mém žebříčku priorit zůstal Stuntman: Ignition, nově ohlášené Darksiders, datadisk k Supreme Commanderu nebo Company of Heroes: Opposing Fronts. Okamžitě mě zaujal de Blob a několikaminutové hraní jen utvrdilo v úvodním nadšení. Jednoduchá, graficky atraktivní hříčka. To je přesně to, co Wii potřebuje.

Jak se těšíme: 87 %

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zábavního průmyslu na světě

GTA 5 je nejvýdělečnějším produktem zá…

Po mnoha letech na předních příčkách herních žebříčků je Grand Theft Auto 5 oficiálně nejlepší.

9.  4.  2018 | | 3 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A