První dojmy: EyeToy Kinetic – zpevněte si tělo

USB kamerku dodávanou ke slavné hře EyeToy již určitě každý z vás zná. Můžete s ní tančit, ovládat všemožné hry pomocí pohybů vlastního těla či dokonce létat. Tvůrci se ale rozhodli zajít ještě dál a přimět nás cvičit! Jak to po prvním vyzkoušení vypadá a zda je na co se těšit, to se dočtete právě zde.
První dojmy: EyeToy Kinetic – zpevněte si tělo

Žánr: Simulátor fitcentra
Výrobce: Sony London Studios
Vydavatel: Sony
Distribuce v ČR: Sony (
www.playstation2.cz)
Datum vydání: 20.9.2005

Sport a Playstation – to by před několika lety nikdo dohromady nespojoval. Po pár prvních vlaštovkách z Japonska (například DDR - Dance Dance Revolution), které k nám pronikají pouze pozvolna, vyšla EyeToy a mnoho věcí se změnilo. Lidé začali bláznivě poskakovat před svým televizorem, máchat rukama, aby zasáhli boxovací pytel či roztočili létající talíře.

Tvůrcům této zábavy ale nápady, jak se zdá, ještě ani zdaleka nedošly. Brzy tu budeme mít nejnovější přírůstek do stále se rozrůstající EyeToy rodiny. Tím je EyeToy: Kinetic. Spolu se zbrusu novým systémem zábavy bude ke hře přibalená ještě speciální širokoúhlá čočka. Tu jednoduše připevníte k USB kamerce abyste se na obrazovku pěkně celí vešli.

Kde končí „hra“?

Nazývat Kinetic hrou je již docela na hraně. Lépe by jí možná sedělo označení „virtuální fitness studio.“ Kinetic si totiž klade za úkol zlepšit vaši fyzickou stránku a to se vším všudy. Některé hry a módy jsou zaměřené přímo na posilování, jiné na zlepšování reflexů a rovnováhy. Důkazem, že to autoři berou opravdu vážně, je i smlouva s trenéry firmy Nike, kteří se na tvorbě aktivně podíleli.

  

Pořádné protažení je základ * Nová verze USB kamerky ladí ke stříbrné PS2 (nebo spíš k PS3) * Vaši průvodci v dobrém i zlém

Je tak zajištěná i bezpečnost při cvičení a vyvážené obtížnosti podle schopností hráčů. Po každém cvičení (či hře:-)) si dokonce můžete přímo pomocí hry změřit srdeční tep a zjistit, zda byste měli trochu ubrat či přidat na obtížnosti. Hra také nabízí možnost zapnout si rozcvičky na začátku a protáhnutí svalů po konci cvičení, takže ani namožených svalů se bát nemusíte.

  

Jak vidíte rovnováha se dá zlepšovat různě * Není nad rozjímání hlavou dolů v krásné zahradě * Možná to tak nevypadá, ale cvičí se tai-chi

V předchozích EyeToy titulech byly hry vždy rozděleny do několika skupin. I když je Kinetic v mnoha směrech výjimečná, rozdělení do skupin převzala od svých předchůdců. Pro vaše sportovní vyžití zde najdete čtyři různé sekce, které se liší svým zaměřením. Asi nejméně zábavnou skupinou bude ta na posilování, „toning zone“. Zde se hra zaměřuje na procvičování problémových partií vašeho těla. Váš trenér prostě jen předcvičuje a je na vás, abyste ho následovali.

  

Nejlepší možnost, jak si vybít vztek * Napodobit cviky při pohledu z více úhlů není žádný problém * No nevypadá to lákavě?

Obrazovka je rozdělená tak, aby jste veškeré cviky viděli z více úhlů, což usnadní jejich správné pochopení a zopakování. Kteroukoliv z „podobrazovek“ můžete samozřejmě přepnout na „full screen“ a podívat se zblízka. Další z méně „akčních“ skupin je zóna „pro tělo i mysl“. Je vidět, že tvůrci mysleli kromě fyzické zátěže i na uvolnění a pročištění hlavy. V této sekci si můžete vyzkoušet jógu, různá další relaxační cvičení – například na zlepšení rovnováhy.

Rozpohybuj své tělo!

Nejzajímavější částí Kinetic jsou další dvě skupiny her. Teď již mohu bez obav napsat toto slovo, protože v sekcích „combat“ a „cardio zone“ nás čekají klasické EyeToy hry. Asi nejzábavnější ze všech, co jsem měla možnost si vyzkoušet, byla „Pulsing“ ze sekce „cardio zone“. Do rytmu hudby musíte sahat na modré kotouče, které se objevují na různých místech. Občas se jich v řadě objeví více a hra vás tak donutí udělat větší pohyb a někdy se zase objeví u modrého kotouče červený, do kterého se trefit nesmíte. Zní to velmi jednoduše, ale věřte mi, že po deseti minutách už vás ruce přestávají poslouchat a dál vás ženou jen ubývající sekundy a pokřikování trenéra.

  

To jsou znaky jednotlivých sekcí – poznáte je? * Některé hry vypadají opravdu složitě * Co se s tím asi chystá udělat?

Pro zpestření nabízí Kinetic několik různých prostředí, kde lze sportovat. Zacvičit si tak můžete v posilovně, uklidňující zahradě, nebo přímo v bojovém dojo. Při každé hře i cvičení si také budete moci vybrat z několika hudebních skladeb, které se opravdu výrazně liší. Uklidňující melodie patří k józe, stejně jako techno k „Pulsingu“.

Hi! I am Matt and I am Anne

Zajímavým prvkem EyeToy: Kinetics je možnost výběru ze dvou trenérů, kteří vám budou průvodci při cvičení. Oba se trochu povahově liší, což se bude odrážet na jejich komunikaci s vámi. Trenéři také veškeré dění při cvičení pečlivě komentují a vysvětlují. Pokud vám to jde, chválí. V opačném případě vás pobízejí k lepšímu výkonu. Hra se nenechá lehce obelstít – pokud se příliš přiblížíte k obrazovce, abyste si ulehčili práci, váš trenér vás ihned „zpraží“, ať jdete dál – takhle se přece nehraje. Trenéři mluví pochopitelně anglicky, ale zapnutí titulků se mi najít nepodařilo. Nicméně veškeré cviky a hry jsou kromě podrobného mluveného popisu i názorně ukázané, takže ani pro hráče méně zdatné v anglickém jazyce bych v tom neviděla příliš velký problém.

Světlé stránky hry
  • Zlepšení fyzičky
  • Nové hry
  • Dva trenéři
Temné stránky hry
  • Máchání končetinami = hrozí nebezpečí pro vaše okolí
  • Příliš cvičení a málo zábavy

Co nás tedy čeká? Je toho hodně. Spousty různých cviků, nové zajímavé hry, dva sympatičtí trenéři a snad i kopec zábavy s viditelnými výsledky. Různé pořadí cviků si můžete uložit jako rutinu a opakovat si je třeba každý den. Hra také bude nabízet samostatný tréninkový program, který podle vnitřních hodin v PlayStation kontroluje, zda cvičení nezanedbáváte. Komu se nechce vycházet z domu za hledáním toho nejlepšího fitcentra a sportovního vyžití, na toho již v září čeká ideální příležitost. Takže protáhněte svaly a těšte se!

Jak se těšíme: 85%

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A