První dojmy našeho zpravodaje z E3

Doupě se letos snaží pokrýt největší světovou událost ve světě her ještě o kousek lépe, než v uplynulých letech a tak kromě mnoha zpráv a materiálů, které vám denně přinášíme v aktualitách a v rámci sekce „soubory“, vám nabízíme i zprostředkovaný pohled na samotnou výstavu za pomoci našeho zahraničního zpravodaje. Zde jsou jeho první dojmy z úterka, kdy dorazil do Los Angeles.
První dojmy našeho zpravodaje z E3

Den první: úterý 13.5.2003

Stejně jako každý rok, i letos kalifornské Los Angeles ožije duchem elektronické zábavy. Zdi zdejšího Convention Centra, a samozřejmě tisíce návštěvníků, shlédnou prezentace nejnovějších počinů na poli digitálních radovánek. V úterý 13. května zde vypuknul největší svátek herního průmyslu - Electronic Entertainment Expo (E3).

    

Vojenská vozidlo hlídající vjezd na parkoviště * E3 není opravdová

Úterý zatím patřilo pouze několika konferencím. Vlastní výstava se rozjede až  ve středu. Ve včerejších odpoledních hodinách, které jsme s kolegy využili pro registraci a pořízení několika fotografií, se toho příliš nedělo. Vystavovatelé pomalu dokončovali stavby a úpravy svých stánků a nic nenasvědčovalo tomu, že už za pár hodin se prostory naplní tisícovkami novinářů a odborníků.

    

Lara nemůže chybět * Rozestavěná prezentace EA Sports

Výstavní plocha tedy spíše připomínala bitvu o Stalingrad a věci neznalý pozorovatel by si tak snadno mohl myslet, že show začne nejdříve příští týden. Ačkoliv byl vstup do zóny vystavovatelů lidem s modrým proužkem na visačce (žurnalistům) zakázán a focení nedostavěných prezentací přísně trestáno, podařilo se nám nakonec ukořistit alespoň jeden obrázek - torzo stánku EA Sports. Kvalitou příliš neoslní - byl pořízen bez blesku, ale pro srovnání s již brzy hotovým dílem je víc než postačující.

I tento rok je E3 místem pouze pro návštěvníky z řad profesionálů. Běžný počítačový hráč se na show bohužel nedostane. Ledacos o tom napovídají i bezpečnostní opatření - každý vstupující je legitimován a jeho zavazadla prohledána. Pořadatelé dokonce zašli tak daleko, že vchod do jednoho ze dvou křídel losangelského Convention Centra je hlídán podobně, jako kdysi budova rádia Svobodná Evropa v Praze (viz. obrázky).

    

Hlavní budova Convention Centra * Zatím vylidněné prostory u vchodu

Pomalu ale jistě se na E3 prosazuje tradice, že část herních společnosti informuje o svých plánech a novinkách už v předvečer oficiálního zahájení. Fanoušci elektronické zábavy tak mají díky médiím o všem velmi detailní přehled a tuny informací mohou stravovat postupně. Nicméně spousta velkých zpráv nás jistě čeká až poté, co se brány výstavy otevřou naplno. Jak už jsem tedy naznačil, včera se toho na místě moc nedělo. Jedna informace je však už nyní stoprocentně potvrzena - "E3 is not real". Pokud bádáte nad tím, co předchozí citace z billboardu na jedné z budov centra znamená, vězte, že jde o svéráznou upoutávku na hru Matrix. Druhý díl kultovního filmu a s ním i počítačová hra jdou totiž ve čtvrtek do amerických kin.

Ještě jednou ostraha parkoviště výstavy

Doupě vám samozřejmě bude po celou dobu konání veletrhu přinášet nejčerstvější informace z herní scény. V pátek se pak můžete těšit na detailnější články přímo z Los Angeles a samozřejmě nepřeberné množství fotografií.
 
Marek Pavlov (m.pavlov@ictpress.net)
Autor je zahraničním zpravodajem Computer Pressu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A