První dojmy našeho zpravodaje z E3

Doupě se letos snaží pokrýt největší světovou událost ve světě her ještě o kousek lépe, než v uplynulých letech a tak kromě mnoha zpráv a materiálů, které vám denně přinášíme v aktualitách a v rámci sekce „soubory“, vám nabízíme i zprostředkovaný pohled na samotnou výstavu za pomoci našeho zahraničního zpravodaje. Zde jsou jeho první dojmy z úterka, kdy dorazil do Los Angeles.
První dojmy našeho zpravodaje z E3

Den první: úterý 13.5.2003

Stejně jako každý rok, i letos kalifornské Los Angeles ožije duchem elektronické zábavy. Zdi zdejšího Convention Centra, a samozřejmě tisíce návštěvníků, shlédnou prezentace nejnovějších počinů na poli digitálních radovánek. V úterý 13. května zde vypuknul největší svátek herního průmyslu - Electronic Entertainment Expo (E3).

    

Vojenská vozidlo hlídající vjezd na parkoviště * E3 není opravdová

Úterý zatím patřilo pouze několika konferencím. Vlastní výstava se rozjede až  ve středu. Ve včerejších odpoledních hodinách, které jsme s kolegy využili pro registraci a pořízení několika fotografií, se toho příliš nedělo. Vystavovatelé pomalu dokončovali stavby a úpravy svých stánků a nic nenasvědčovalo tomu, že už za pár hodin se prostory naplní tisícovkami novinářů a odborníků.

    

Lara nemůže chybět * Rozestavěná prezentace EA Sports

Výstavní plocha tedy spíše připomínala bitvu o Stalingrad a věci neznalý pozorovatel by si tak snadno mohl myslet, že show začne nejdříve příští týden. Ačkoliv byl vstup do zóny vystavovatelů lidem s modrým proužkem na visačce (žurnalistům) zakázán a focení nedostavěných prezentací přísně trestáno, podařilo se nám nakonec ukořistit alespoň jeden obrázek - torzo stánku EA Sports. Kvalitou příliš neoslní - byl pořízen bez blesku, ale pro srovnání s již brzy hotovým dílem je víc než postačující.

I tento rok je E3 místem pouze pro návštěvníky z řad profesionálů. Běžný počítačový hráč se na show bohužel nedostane. Ledacos o tom napovídají i bezpečnostní opatření - každý vstupující je legitimován a jeho zavazadla prohledána. Pořadatelé dokonce zašli tak daleko, že vchod do jednoho ze dvou křídel losangelského Convention Centra je hlídán podobně, jako kdysi budova rádia Svobodná Evropa v Praze (viz. obrázky).

    

Hlavní budova Convention Centra * Zatím vylidněné prostory u vchodu

Pomalu ale jistě se na E3 prosazuje tradice, že část herních společnosti informuje o svých plánech a novinkách už v předvečer oficiálního zahájení. Fanoušci elektronické zábavy tak mají díky médiím o všem velmi detailní přehled a tuny informací mohou stravovat postupně. Nicméně spousta velkých zpráv nás jistě čeká až poté, co se brány výstavy otevřou naplno. Jak už jsem tedy naznačil, včera se toho na místě moc nedělo. Jedna informace je však už nyní stoprocentně potvrzena - "E3 is not real". Pokud bádáte nad tím, co předchozí citace z billboardu na jedné z budov centra znamená, vězte, že jde o svéráznou upoutávku na hru Matrix. Druhý díl kultovního filmu a s ním i počítačová hra jdou totiž ve čtvrtek do amerických kin.

Ještě jednou ostraha parkoviště výstavy

Doupě vám samozřejmě bude po celou dobu konání veletrhu přinášet nejčerstvější informace z herní scény. V pátek se pak můžete těšit na detailnější články přímo z Los Angeles a samozřejmě nepřeberné množství fotografií.
 
Marek Pavlov (m.pavlov@ictpress.net)
Autor je zahraničním zpravodajem Computer Pressu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |