První dojmy: Unreal Tournament 2007

Motor auta ještě ani nevychladl a již přinášíme první dojmy z naší návštěvy Lipského veletrhu. A protože všichni hráči akčních her napjatě očekávají Unreal Tournament 2007, vybrali jsme si právě tuto hru a zjistili o ní všechno možné. Navíc k našim prvním dojmům přinášíme navrch i trailer.
První dojmy: Unreal Tournament 2007

Na herním veletrhu v Lipsku jsme měli tu čest shlédnout nejnovější trailer na očekávanou FPS Unreal Tournament 2007, který vám také přinášíme. Kromě toho tam byla prezentována i samotná hra pomocí krátké ukázkové mise.

Trailer samotný má dvě části. V první je představena minulost celé série pomocí sestřihů videjí z jednotlivých dílů. De facto nic zajímavého, ale doporučují zhlédnout. Natěší vás na samotný UT2007.

V druhé části vám vtipnout formou (v podání arogantního majora Malcoma) trailer představí nový engine a jeho přednosti ve srovnání s předchozími díly (a ANO, to, na co se celou dobu koukáte skutečně JE ingame grafika). Prakticky ale neukáže nic nového, jen jak vypadají staré věci v novém kabátě.

  

Trailer končí hlášením o útoku na základnu, na což přímo navazovala in-game předváděčka. Z té bohužel žádný videozáznam neexistuje, čili se budete muset s pokojit s co nejpodrobnějším popisem.

Moje němčina není dokonalá, ale co jsem pochopil, jednalo se o misi vytvořenou speciálně pro předvedení in-game prostředí na lipském veletrhu. Neměla by tedy reprezentovat finální vzhled hry; proto i všechna má prohlášení ohledně hry berte s jistou rezervou. Na druhou stranu některé věci se do finální verze asi nezmění.

Grafika jako taková vypadá jedním slovem dokonale. O tom není sporu a Epic rozhodně nezklamali naše očekávání. Co však - alespoň mě - poněkud zklamalo je herní prostředí. Celá ukázková mise se odehrávala v urbanistickém prostředí supermoderního města; jinými slovy v ulicích. Či spíše ulici. Jistě - klikaté, s hromadou různých překážek ve formě vraků či sutin... Ale to nic nemění na faktu, že se jednalo o pouhých pár metrů široký koridor, z nějž se nedalo jakkoli odbočit. Stejně tak prostředí výrazně snižovalo dohled (aneb ve městě prostě není vidět dál než k nejbližšímu rohu, že?).

  

Dalším zklamáním bylo prostředí jako takové. Bylo hezké a... Zcela nezničitelné. Alespoň v ukázkové misi ani největší výbuchy nedokázaly víc než zabít nepřátele a vysklít okna. Je to sice detail, ale přeci jen dnešní standard je již někde jinde. Ovšem zrovna co se týče tohoto faktu se domnívám, že do finální verze se nejspíš ještě změní.

Zklamáním byl i design mise jako takové. Teď nemluvím o faktu, že se jednalo o prostý běh po vytyčené trase, občasné nasednutí do dopravního prostředku (ze kterého bylo o chvíli později nezbytné vysednout, protože se v něm nebylo možné dostat dál). Nemluvím ani o tom, že umělá inteligence se místy chovala docela nelogicky a snažila se o prostý davový čelní útok. Mluvím o tom, že celá ukázka neobsahovala nic, co by nebylo již v předchozích dílech; jednalo se o pouhou demonstraci grafiky. Ale to je spíše zklamání natěšeného hráče, který doufal, že tam něco takového bude. Protože minimálně podle vyjádření tvůrců tam novinek bude požehnaně...

Na závěr ještě jednou připomenu stranou, že UT2007 stále ještě není hotov, takže je možné, že všechno tohle se ještě změní. Navíc přeci jen deset minut dlouhý gameplay nemůže předvést všechno. Takže... Ještě uvidíme.

Download: Trailer UT 2007 - 35 MB

Dostupné pro: PC, X360
Žánr: Akce
Výrobce: Epic Games | Webové stránky hry

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A