První dopadený pirát roku 2009

vytisknout velikost písma
První dopadený pirát roku 2009

Že se nemá krást nám autority vtloukají do hlavy již od předškolních let. Pokud jste ovšem v tomto období běhali raději za holkami (v drtivé většině případů z úplně jiných důvodů, než nyní), či si hráli na vojáky, velice snadno jste tuto důležitou skutečnost mohli přeslechnout a vypravit se tak na cestu do pekel. Nebo alespoň do vězení.

Nejinak na tom je i jeden britský občan, který se stal prvním "úlovkem" přísné organizace ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association) v rámci protipirátské kampaně. Onen nešťastník si totiž založil živnost na prodeji kopií konzolových her, a na "hackování" Xboxů 360. Jak už to tak ale bývá (nebo by alespoň mělo být), nakonec spadla klec, a provinilce snad čeká několik mrzkých let sbírání mýdla ve společných sprchách.

A jak k tomu vlastně došlo? Staffordshirské policii se prý úspěšně podařilo infiltrovat jeho doupě, a po nasbírání dostatku důkazů odhalit svou skutečnou identitu a onoho muže zatknout. Ten v současné době čeká v cele předběžného zadržení, přičemž mu krom pokuty hrozí až dva roky za mřížemi. V jeho bytě totiž příslušné orgány našly přes tisíc kopií konzolových her a několik počítačů, naládovaných vypalovačkami.

Pirát se téměř okamžitě po svém dopadení přiznal k trestné činnosti (jo, s odvahou to holt bývá dost často na štíru), jíž se údajně věnoval více, než dva roky. Na kolik si za tu dobu přišel však úřady nezveřejnily.

Zdroj: CVG

Související články
  1. Další pirát odsouzen
  2. Britský pirát jde na 4 roky do vězení
  3. Počítačový pirát vyhoštěn z Číny
  4. Soud rozkáže a hráči pěkně ukáže

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |