První dopadený pirát roku 2009

Že se nemá krást nám autority vtloukají do hlavy již od předškolních let. Pokud jste ovšem v tomto období běhali raději za holkami (v drtivé většině případů z úplně jiných důvodů, než nyní), či si hráli na vojáky, velice snadno jste tuto důležitou skutečnost mohli přeslechnout a vypravit se tak na cestu do pekel. Nebo alespoň do vězení.

Nejinak na tom je i jeden britský občan, který se stal prvním "úlovkem" přísné organizace ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association) v rámci protipirátské kampaně. Onen nešťastník si totiž založil živnost na prodeji kopií konzolových her, a na "hackování" Xboxů 360. Jak už to tak ale bývá (nebo by alespoň mělo být), nakonec spadla klec, a provinilce snad čeká několik mrzkých let sbírání mýdla ve společných sprchách.

A jak k tomu vlastně došlo? Staffordshirské policii se prý úspěšně podařilo infiltrovat jeho doupě, a po nasbírání dostatku důkazů odhalit svou skutečnou identitu a onoho muže zatknout. Ten v současné době čeká v cele předběžného zadržení, přičemž mu krom pokuty hrozí až dva roky za mřížemi. V jeho bytě totiž příslušné orgány našly přes tisíc kopií konzolových her a několik počítačů, naládovaných vypalovačkami.

Pirát se téměř okamžitě po svém dopadení přiznal k trestné činnosti (jo, s odvahou to holt bývá dost často na štíru), jíž se údajně věnoval více, než dva roky. Na kolik si za tu dobu přišel však úřady nezveřejnily.

Zdroj: CVG

Související články
  1. Další pirát odsouzen
  2. Britský pirát jde na 4 roky do vězení
  3. Počítačový pirát vyhoštěn z Číny
  4. Soud rozkáže a hráči pěkně ukáže

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Mashinky jsou v předběžném přístupu, pojďte si hrát s vláčky

Mashinky jsou v předběžném přístupu, p…

Nové tratě ve strategické hře Mashinky volají po pořádném řediteli, který postaví železniční impérium. V předběžném přístupu už ode dneška!

6.  10.  2017 | | 25 N/A
Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Herní agenda: zářijový výběr jako předzvěst podzimních hitů

Herní agenda: zářijový výběr jako před…

První měsíc tohoto školního roku je za námi, a tak je čas na naši pravidelnou agendu. Podzimní sezóna je v plném proudu, takže si konečně můžeme vychutnat pecky jako druhé Destiny, datadisk k Dishonored nebo nové závody Project Cars. To ale není ani zdaleka všechno.

4.  10.  2017 |
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K úchvatně, podívejte se

Star Wars Battlefront II vypadá ve 4K …

Nový Battlefront je takřka za rohem a internet se začíná plnit novými pohlednicemi z betatestu. Již brzy vám přineseme naše dojmy, prozatím si užijte parádní 4K obrázky.

6.  10.  2017 | | 3 N/A
Forza Motorsport 7: vstup giganta na scénu (recenze)

Forza Motorsport 7: vstup giganta na s…

Na okruh se vydal další z velkých favoritů letošního závodu o titul závodní hry roku 2017. Forza Motorsport 7 je konečně tady, pojďme si jí tedy rozebrat kousek po kousku.

3.  10.  2017 | | 4 N/A