První dopadený pirát roku 2009

Že se nemá krást nám autority vtloukají do hlavy již od předškolních let. Pokud jste ovšem v tomto období běhali raději za holkami (v drtivé většině případů z úplně jiných důvodů, než nyní), či si hráli na vojáky, velice snadno jste tuto důležitou skutečnost mohli přeslechnout a vypravit se tak na cestu do pekel. Nebo alespoň do vězení.

Nejinak na tom je i jeden britský občan, který se stal prvním "úlovkem" přísné organizace ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association) v rámci protipirátské kampaně. Onen nešťastník si totiž založil živnost na prodeji kopií konzolových her, a na "hackování" Xboxů 360. Jak už to tak ale bývá (nebo by alespoň mělo být), nakonec spadla klec, a provinilce snad čeká několik mrzkých let sbírání mýdla ve společných sprchách.

A jak k tomu vlastně došlo? Staffordshirské policii se prý úspěšně podařilo infiltrovat jeho doupě, a po nasbírání dostatku důkazů odhalit svou skutečnou identitu a onoho muže zatknout. Ten v současné době čeká v cele předběžného zadržení, přičemž mu krom pokuty hrozí až dva roky za mřížemi. V jeho bytě totiž příslušné orgány našly přes tisíc kopií konzolových her a několik počítačů, naládovaných vypalovačkami.

Pirát se téměř okamžitě po svém dopadení přiznal k trestné činnosti (jo, s odvahou to holt bývá dost často na štíru), jíž se údajně věnoval více, než dva roky. Na kolik si za tu dobu přišel však úřady nezveřejnily.

Zdroj: CVG

Související články
  1. Další pirát odsouzen
  2. Britský pirát jde na 4 roky do vězení
  3. Počítačový pirát vyhoštěn z Číny
  4. Soud rozkáže a hráči pěkně ukáže

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |