První Mafia bude zdarma. 2K oznamuje speciální akci spolu s potvrzením vývoje nového dílu

Oslavy výročí české Mafie jsou v plném proudu a nezapomněl na ně ani majitel značky.

Kulaté výročí Mafie jsme vám připomněli už včera. Vzpomněla si na něj spousta lidí a tuto příležitost využilo i studio Hangar 13, které má na svědomí třetí díl a předělávku Mafia: Defitive Edition. Na vývoj zavzpomínali Roman Hladík, Tomáš Hřebíček a Alex Cox. Kromě jejich poznatků z tvorby hry na závěr padla také důležitá informace. Nový díl Mafie je v rané fázi vývoje. Zatím se ale nepotvrdily spekulace o tom, že by mělo jít o prequel se Salierim jakožto hlavním hrdinou.

K této příležitosti také od 1. do 5. září proběhne speciální akce, kdy si budete moci přidat původní Mafii do své knihovny na Steamu zcela zdarma. V této verzi vám ale po stažení bude chybět část soundtracku kvůli problémům s autorskými právy. Stačí ale postupovat třeba podle tohoto návodu a mělo by vše být otázkou pár kliknutí a překopírování souborů a při jízdě městem vás bude doprovázet stará známá hudba. 

Ještě se na chvíli vrátíme ke vzpomínání zmíněných vývojářů. Mimo jiné je řeč i o remaku prvního dílu. Srovnávají možnosti, jaké měli před 20 let a co všechno mohli využít teď. Dříve se motion capture musel nahrávat pro každou postavu zvlášť, zatímco v Definitive edition mohli nasnímat všechny herce najednou včetně jejich mimiky a dalších drobnějších pohybů, což značně prospělo celkovému dojmu ze scén.

Pochvalují si také scenérie přepracovaného Lost Heaven, které v remaku vypadá opravdu skvěle. Celkově tuto předělávku považují za úspěch. Celé povídání vývojářů najdete v češtině na oficiálních stránkách Mafie. Zároveň s tím studio Hangar 13 shání nové členy do týmu, kteří by se zapojili do vývoje jejich nového projektu.

Diskuze (19) Další článek: Assassin's Creed z Bagdádu se má jmenovat Mirage. Podle spekulací se vrátí styl prvních dílů série

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně