První světová z pohledu alternativní reality

První světová válka neskončila, naopak, je tu stále s námi. Otřesné zjištění? Ne, neděste se, taková je pouze situace v titulu Iron Storm. Ten nás zavede do roku 1964, kdy obrovský světový konflikt stále probíhá a nejbližší budoucnost nevypadá zrovna růžově. Ale to vše můžete změnit vy sami. Pokud se vám podaří úspěšně splnit vojenskou operaci s krycím názvem Iron Storm. Jak výstižné, že?
První světová z pohledu alternativní reality

Věříte na alternativní realitu? Na svět, který je ve svém jádru totožný s tím naším, ale drobné detaily v jeho vývoji ho změnily ke zcela odlišnému obrazu? Právě na takové místo vás zavede titul Iron Storm. Takže si před výčtem zajímavostí, které do světa herní zábavy tato hra přinese, pojďme představit právě tento alternativní svět.

Píše se březen roku 1964. Nechce se tomu uvěřit, ale první světová válka neskončila. Naopak, již přes 50 let zužuje celý svět. Náš hlavní hrdina se narodil v protileteckém bunkru. Nepoznal své rodiče, nemaje prakticky žádného dětství byl z něho vychován na povrchu tvrdý a neústupný bojovník. Díky svým schopnostem se brzy dostal na vrchol. Získal respekt nadřízených a tak není divu, že plní jen nejvýznamnější mise. Nyní však před ním stojí životní úkol.

 

 

Celá západní civilizace v současné době bezvýchodně bojuje za použití všech dostupných konvenčních zbraní proti východní říši, vedené estonským baronem Ungarnem. Ten připravil světu velkou ránu v podobě sjednocení poznamenaného východu. Všechny státy spojil pod hlavičkou jednotné říše, rozměrově sahající od pobřeží Atlantiku až po Vladivostok. Nejednotné je i Německo - prapůvodce celého konfliktu, který ztratil svou významnou pozici. Nyní se občané této země rozdělili na dva tábory. Jeden veřejně podporuje a bojuje za západní spojence, druhá skupinka stojí samozřejmě na straně opačné.

Léta se táhnoucí válka je únavná pro obě strany. Přichází ovšem nová naděje - náš již zmiňovaný hrdina Weazel, kterého ostatní mariňáci vtipně přezdívají Wiz. Ten byl vyslán splnit misi s krycím názvem IronStorm - její podstata tkví ve zničení nepřátelské laboratoře, kde ti nejnadanější vědci dneška kutí novou revoluční zbraň. Ano, experimentují s atomovou fyzikou. Pokud se vám podaří tento výzkum zastavit, bude konec války. A to je něco, na co čeká celý svět.

A tak právě na vašich bedrech bude ležet osud celého lidstva, všech obyvatel a civilizací. Cestou za splněním tohoto nelehkého úkolu byste měli projít více než 6 rozmanitými lokace, které se budou pochopitelně odehrávat v různých koutech světa. Čekat na vás bude nespočet misí, které se budou lišit především svým zaměřením. Dočkáte se tak misí, jejichž řešení tkví v pouhém zlikvidování všech vojáků nepřátelské základny. Na druhé straně by neměla být nouze ani o opatrné plížení a o nestandardní řešení vzniklých situací.

 

 

Zatím nezodpověděnou otázkou zůstává nabídka vybavení, speciálně pak zbraní. Přece jenom - padesát let války značně ovlivnilo i technologický vývoj. Přesto právě vojenský průmysl zažívá v období válečných konfliktů velký rozmach. Není tak vyloučeno, že se dočkáme i značně pokročilých zbraní. Zatím se veřejně hovoří o tom, že by měl být celý arzenál velmi podobný tomu, který měli k dispozici vojáci na začátku druhé světové války.

Pro zájemce je k dispozici kromě klasického 1st person i 3rd person pohled, mezi oběma budete moci v průběhu hry libovolně přepínat. V jednom z levelů bychom se také měli dočkat i možnosti ovládat spojenecký tank. Samozřejmě lze očekávat, že podobných "perliček" bude konečná hra obsahovat více.

Iron Storm pro svůj běh využívá engine PHOENIX 3D, který je vlastním dílkem tvůrčí společnosti 4x Studios. Jak se můžete přesvědčit z okolních obrázků (které jsou bohužel ve velmi nízkém rozlišení), vše zatím vypadá opravdu skvěle. A to je před autory ještě pořádný kus práce, můžeme tedy v této oblasti očekávat jen samé vylepšení. Podle všeho by měl být k dispozici i multiplayer.

 

 

Představa, že by se historie lidstva vyvíjela jiným směrem než jak se tomu opravdu stalo, není zrovna příjemná. Přesto je zvolené prostředí zatím vcelku atraktivní, to by konec konců mělo platit i o ostatních faktorech hry. Dostupné informace zatím jednoznačně hovoří o tom, že se máme nač těšit. Uvidíme, jaká bude nakonec realita.

Na závěr ještě připomínám, že distribuci má na území České a Slovenské republiky zajišťovat společnost CD Projekt. Podle dostupných informací se dočkáme kompletní profesionální české jazykové verze, jako vždy za velmi příjemnou cenu.

Související stránky:
Homepage hry - http://www.stormgame.com
Trailer z první mise hry - http://www.stormgame.com/uk/download_trailer.htm

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 23 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 2 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 3 N/A