První světová z pohledu alternativní reality

První světová válka neskončila, naopak, je tu stále s námi. Otřesné zjištění? Ne, neděste se, taková je pouze situace v titulu Iron Storm. Ten nás zavede do roku 1964, kdy obrovský světový konflikt stále probíhá a nejbližší budoucnost nevypadá zrovna růžově. Ale to vše můžete změnit vy sami. Pokud se vám podaří úspěšně splnit vojenskou operaci s krycím názvem Iron Storm. Jak výstižné, že?
První světová z pohledu alternativní reality

Věříte na alternativní realitu? Na svět, který je ve svém jádru totožný s tím naším, ale drobné detaily v jeho vývoji ho změnily ke zcela odlišnému obrazu? Právě na takové místo vás zavede titul Iron Storm. Takže si před výčtem zajímavostí, které do světa herní zábavy tato hra přinese, pojďme představit právě tento alternativní svět.

Píše se březen roku 1964. Nechce se tomu uvěřit, ale první světová válka neskončila. Naopak, již přes 50 let zužuje celý svět. Náš hlavní hrdina se narodil v protileteckém bunkru. Nepoznal své rodiče, nemaje prakticky žádného dětství byl z něho vychován na povrchu tvrdý a neústupný bojovník. Díky svým schopnostem se brzy dostal na vrchol. Získal respekt nadřízených a tak není divu, že plní jen nejvýznamnější mise. Nyní však před ním stojí životní úkol.

 

 

Celá západní civilizace v současné době bezvýchodně bojuje za použití všech dostupných konvenčních zbraní proti východní říši, vedené estonským baronem Ungarnem. Ten připravil světu velkou ránu v podobě sjednocení poznamenaného východu. Všechny státy spojil pod hlavičkou jednotné říše, rozměrově sahající od pobřeží Atlantiku až po Vladivostok. Nejednotné je i Německo - prapůvodce celého konfliktu, který ztratil svou významnou pozici. Nyní se občané této země rozdělili na dva tábory. Jeden veřejně podporuje a bojuje za západní spojence, druhá skupinka stojí samozřejmě na straně opačné.

Léta se táhnoucí válka je únavná pro obě strany. Přichází ovšem nová naděje - náš již zmiňovaný hrdina Weazel, kterého ostatní mariňáci vtipně přezdívají Wiz. Ten byl vyslán splnit misi s krycím názvem IronStorm - její podstata tkví ve zničení nepřátelské laboratoře, kde ti nejnadanější vědci dneška kutí novou revoluční zbraň. Ano, experimentují s atomovou fyzikou. Pokud se vám podaří tento výzkum zastavit, bude konec války. A to je něco, na co čeká celý svět.

A tak právě na vašich bedrech bude ležet osud celého lidstva, všech obyvatel a civilizací. Cestou za splněním tohoto nelehkého úkolu byste měli projít více než 6 rozmanitými lokace, které se budou pochopitelně odehrávat v různých koutech světa. Čekat na vás bude nespočet misí, které se budou lišit především svým zaměřením. Dočkáte se tak misí, jejichž řešení tkví v pouhém zlikvidování všech vojáků nepřátelské základny. Na druhé straně by neměla být nouze ani o opatrné plížení a o nestandardní řešení vzniklých situací.

 

 

Zatím nezodpověděnou otázkou zůstává nabídka vybavení, speciálně pak zbraní. Přece jenom - padesát let války značně ovlivnilo i technologický vývoj. Přesto právě vojenský průmysl zažívá v období válečných konfliktů velký rozmach. Není tak vyloučeno, že se dočkáme i značně pokročilých zbraní. Zatím se veřejně hovoří o tom, že by měl být celý arzenál velmi podobný tomu, který měli k dispozici vojáci na začátku druhé světové války.

Pro zájemce je k dispozici kromě klasického 1st person i 3rd person pohled, mezi oběma budete moci v průběhu hry libovolně přepínat. V jednom z levelů bychom se také měli dočkat i možnosti ovládat spojenecký tank. Samozřejmě lze očekávat, že podobných "perliček" bude konečná hra obsahovat více.

Iron Storm pro svůj běh využívá engine PHOENIX 3D, který je vlastním dílkem tvůrčí společnosti 4x Studios. Jak se můžete přesvědčit z okolních obrázků (které jsou bohužel ve velmi nízkém rozlišení), vše zatím vypadá opravdu skvěle. A to je před autory ještě pořádný kus práce, můžeme tedy v této oblasti očekávat jen samé vylepšení. Podle všeho by měl být k dispozici i multiplayer.

 

 

Představa, že by se historie lidstva vyvíjela jiným směrem než jak se tomu opravdu stalo, není zrovna příjemná. Přesto je zvolené prostředí zatím vcelku atraktivní, to by konec konců mělo platit i o ostatních faktorech hry. Dostupné informace zatím jednoznačně hovoří o tom, že se máme nač těšit. Uvidíme, jaká bude nakonec realita.

Na závěr ještě připomínám, že distribuci má na území České a Slovenské republiky zajišťovat společnost CD Projekt. Podle dostupných informací se dočkáme kompletní profesionální české jazykové verze, jako vždy za velmi příjemnou cenu.

Související stránky:
Homepage hry - http://www.stormgame.com
Trailer z první mise hry - http://www.stormgame.com/uk/download_trailer.htm

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A