PS2 a Xbox 360 před soudem za žhářství

V USA se objevily dvě unikátní žaloby. Jedna byla podána ve státě Illinois, druhá v New Yorku; jedna žaluje Microsoft, druhá Sony. Základ mají ale obě stejný: náhradu škod na majetku (a v jednom případě i životě) způsobených požárem, za nějž mohla konzole.

V roce 2004 vypukl ve Warsaw v Illinois požár, který zničil rodinný dům a při němž uhořelo novorozeně. Rodiče nyní žalují Wal-Mart, Microsoft a společnost zodpovědnou za výrobu zdrojů k Xboxu za škody na majetku přesahující 50 000 dolarů. Případ se začal řešit loni v prosinci u prvnoinstančního soudu, nyní se ale celá kauza díky Wal-Martu přesouvá k okresnímu soudu.

Na této žalobě je zajímavý fakt, že jako zdroj požáru uvádí Xbox 360 – a to i přes to, že tento systém byl na trh uveden až o rok později, než došlo k požáru. Základem žaloby je fakt, že v únoru 2005 Microsoft připustil, že nepatrné množství zdrojů (zhruba 1 kus z 10 000) mohou být vadné a teoreticky mohou způsobit požár.

"Microsoft je již seznámil s touto tragickou událostí, k níž došlo v prosince 2004", uvedl tiskový mluvčí žalované společnosti. "Plně cítíme s rodinou. Nicméně si nejsme vědomi žádných důkazů, že požár byl způsoben Xboxem. Žaloba rovněž tvrdí, že v požáru figuroval Xbox 360, ovšem tato verze konzole nebyla v době celého případu na trhu dostupná."

Žalobu proti společnosti Sony podala pojišťovna Allstate poté, co vyplatila dvěma pojištěným osobám 90 313 dolarů (1,9 miliónů korun) jako pojistné za škody na majetku způsobené požárem ze srpna roku 2005. Žaloba tvrdí, že požár byl způsoben selháním konzole Playstation 2 a uvádí, že společnost Sony byla nedbalá při designování, sestavování a testování dané konzole ve smyslu bezpečnosti jejího použití.

Žaloba byla podána minulý měsíc u newyorkského nejvyššího soudu, ale minulý týden byl spor přesunut k okresnímu soudu. Allstate žádá odškodné za vyplacenou pojistku, náhradu vynaložených nákladů v souvislosti s vyplacením této pojistky a náhradu soudních nákladů.

Stejně jako Microsoft i Sony měla problémy se zdrojovými jednotkami pro své konzole. Některé zdroje, které Sony dodávala se svými tenkými PS2, měly sklony k přehřívání a teoreticky mohly probíjet nebo představovat zvýšené riziko vzniku požáru. Sony tuto kauzu odmítla jakkoli komentovat, což je standardní postup společnosti v obdobných případech.

Zdroj: Gamespot

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

včera | | 215 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A