PS2: DVD filmy a problémy s RGB

Chtěl bych tímto uzavřít kapitolu o DVD filmech na PS2. Zřejmě došlo k nedorozumění nebo jsem třeba jen dostatečně nevysvětlil, v čem spočívá problém. PS2 podporuje RGB kabel ze staré PSOne. V tuto chvíli však neexistuje žádný PS2 RGB kabel. To znamená, že pokud si pořídíte RGB kabel, dostanete ten, který se prodává k PSOne.
PS2: DVD filmy a problémy s RGB
Chtěl bych tímto uzavřít kapitolu o DVD filmech na PS2. Zřejmě došlo k nedorozumění nebo jsem třeba jen dostatečně nevysvětlil, v čem spočívá problém. PS2 podporuje RGB (podrobnosti o kabelu jsou na konci článku) kabel ze staré PSOne. V tuto chvíli neexistuje žádný PS2 RGB kabel. To znamená, že pokud si pořídíte RGB kabel, dostanete ten, který se prodává k PSOne (to, že je na něm napsáno, že funguje i s PS2, je pravda ale platí to jen pro hry). A pokud tak učiníte a spustíte si DVD film na Playstation2 přes tento kabel, dostanete onen zelenočerný obraz o kterém jsem mluvil. To je způsobeno zablokováním zbylých dvou barev: červené a modré. K tomuto zablokování dojde uvnitř Vaší konzole. Toto jsem si ověřil u zahraničního zdroje (Dailyradar UK) a u dvou prodejců PS2 v Brně (jeden z nich je autorizovanou prodejnou Sony). Ti také neznají jiná řešení, než tato:
  • Použít klasické cinch-konektory (žlutý - obraz, červený a bílý - zvuk). Kvalita obrazu je o poznání horší než u RGB. Tyto kabely dostanete spolu s 20-pinovou scart redukcí ke své PS2 (podobně jako první PS od modelu SCPH-5500 a vyšší). Tato redukce ale není RGB kabelem, i když vypadá podobně. Takže připojením přes 20-pinový scart vám filmy poběží, ale rozhodně se nejedná o RGB kvalitu obrazu.
  • Koupit speciální S-VIDEO kabel (přípojka je podobná cinch-konektorům ale nejedná se o klasické cinche) pro PS2, který má oddělenou grafiku od zvuku podobně jako RGB kabel. Teď ovšem musíte mít buď televizi, která má slot na S-VIDEO kabel, nebo si koupit redukci, která umožní S-VIDEO kabel zapojit do 20 pinového scart slotu. Získáte tak mnohem lepší obraz než u cinch-konektorů, jen o chlup horší než poskytuje RGB kabel.
  • Neuděláte nic. Nemáte RGB kabel a tak vám vůbec nevadí, že s ním nefungují DVD filmy.
Netvrdím, že se jedná o neřešitelný problém. Je možné, že tento problém se podaří nějak obejít, jedno jakým způsobem. Pokud se tak stane, určitě se o tom zmíním, ale teprve tehdy, až si danou informaci ověřím. Ale teď, v tuto chvíli, neznám jiný způsob, jak tento problém obejít. PS2 bude nutno hardwarově upravit, ale tuto variantu bych nezkušeným majitelům zatím nedoporučoval (vrtat se v konzoli za 20 tisíc včetně zrušení záruky !!).

RGB kabel: Jedná se o speciální kabel, ve kterém je obraz veden rozložen na tři barvy: červená, modrá, zelená (Red, Green, Blue). Díky tomuto rozložení dosahuje až o 40 % vyšší hloubky barev a ostrosti obrazu. To, zda máte opravdu RGB kabel a že jej vaše televize podporuje, můžete zjistit mimo jiné tak, že si pustíte konzoli přes tento kabel a televize se buďto automaticky přepne do tohoto režimu nebo se rozmaže, rozklepe nebo jinak rozruší obraz televizního signálu. Scart se dá také odlišit od RGB tak, že má v konektoru méně pinů (kolíků) a RGB jich má všech 20. Ale scart jich může mít také dvacet, pouze jich podstatná většina není využita. Proto tento kabel vypadá na první pohled stejně jako scart konektor, ale tím veškerá podobnost končí. Dá se, podobně jako u scartu, použít redukci na cinch-konektory, ale touto redukcí se připravíte o veškeré výhody tohoto kabelu.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 2 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A