PS3 bez her z druhé ruky

Společnost Sony údajně informovala obchody s hrami, že nebude možné prodávat hry z druhé ruky. Podle všech informací by prý měla být hra stále vlastnictvím Sony a hráč by za své peníze měl dostat jen možnost hrát hru.

 

I když se společnost Sony o ničem takovém oficiálně nevyjádřila, šíří se obchody tato informace. Znamenalo by to, že každý hráč, který by chtěl hru hrát, by si musel podle licence pořídit vlastní kopii hry, protože hráči by hru nevlastnili a nemohli si ji tak půjčovat, prodávat, ani vyměňovat. Tento krok by pak měl hlavně přinést větší objem peněz společnosti Sony, která již dále nezískává při opětovném prodeji hry mezi jejími jednotlivými hráči. Stejně tak byl ale měla údajně být i cílem i větší propagace her přímo z obchodů, kdy bude každý kousek pro hráče mít svoji cenu, nesníženou následným prodejem. Uvidíme, zda se tyto zprávy potvrdí.

Petr Kolář komentuje: I když se nejspíš strhne velká vlna proti Sony, kvůli situaci s hrami u nás to nebude až tak žhavé. Přeci jen, v zemi, kde si většina lidí hru raději ukradne, než by si ji koupili, nejspíš nebude nějaká licence až takový problém. Je však pravdou, že jinde by tento krok mohl také ohrozit prodejnost PS3, protože v mnoha zemích jsou lidé zvyklí nekrást a dodržovat i licenční ujednání. Nemuselo by se jim pak chtít vrážet své peníze do hry, na kterou se po dohrání bude jen prášit v poličce. Navíc pak nebudou tak pevné komunity hráčů, pokud si nebudou předávat hry a s nimi i své zážitky. Stále je však možné, že se jedná pouze o zvěst, Sony sama časem ukáže, jak tomu je.

Update: Naštěstí se veškeré spekulace ukázaly jako nepravdivé, společnost Sony nebude zavádět podobné praktiky s ohledem na komunitu svých hráčů.

Zdroj: Games Radar, Gameguru


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce