PS3 bude oficiálně v listopadu

Na setkání vývojářů pro PS3, o kterém jsme vás dříve informovalil, prohlásil Ken Kutaragi, že se PS3 opozdí kvůli problémům s Blu-Ray mechanikou. Podle neoficiálních informací se jedná o problém s ochrano proti kopírování.

Ken Kutaragi, ředitel Sony Computer Entertaimnent, však nastínil velké plány týkající se uvedení PS3 na trhy. Hodlá totiž do začátku prosince uspořádat launch nejen v Japonsku, ale i v Evropě a Americe. Přitom se prý zákazníci nemusí bát nedostatků konzolí, protože Sony bude údajně vyrábět kolem milionu kusů měsíčně. Kutaragi tak předpokládá, že do března 2007 se prodá na šest milionů kusů PS3.

Další zajímavou informací, kterou na konferenci poskytl, bude přístupnost internetového hraní. Pomocí služby PlayStation Network Platform, která by měla být jakousi obdobou Xbox Live!, se bude možno propojit s ostatními majiteli PS3 a třeba hrát hry, nebo podnikat jiné aktivity. Zajímavostí jistě je, že tato služba by měla být zcela zdarma.

PS3 nebude obsahovat jen Blu-Ray mechaniku, která pojme až padesátigigové disky, ale měla by také obsahovat vlastní disk. Alespoň tak bylo řečeno vývojářům, že nemají tvořit hry pro konzoli s a bez disku, ale mají počítat s tím, že uživatelé budou disk mít. Mělo by se jednat o šedesátigigový linuxový disk, který umožní PS3 sloužit jako domácí server. Jen se zatím neví, zda disk bude dodáván s konzolí, nebo si jej musí uživatelé dokoupit zvlášť. Navíc bude konzole přijímat jak Blu-Ray disky, na nichž budou hry kvůli obtížnějšímu kopírování dodávány, tak i DVD, CD a starší herní disky pro PS2 a první PS.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Layers of Fear 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: hororový balíček a Lay…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

23.  10.  2020 | | 1 N/A