PS3 dotahuje, ale X360 je stále před ní

Playstation divizi Sony se v loňském fiskálním roce (končil 31. března) dařilo. Konzole Playstation 3 se za uplynulých dvanáct měsíců prodalo rekordních 14,3 milionů kusů, čímž se dostala na celkových 50 milionů. Konkurenční Xbox 360 je však stále o kousek vpředu – k lednu 2011 má na kontě prodaných 53,6 milionů kusů celosvětově. Nicméně na čele je stále Nintendo Wii s náskokem 20 milionů (celkově prodáno 70,9 milionů) a navíc má nakročeno ke konzoli další generace, jejich Project Café by měl být odhalen na letošní E3.

V Sony z vysokých čísel a dotahování konkurence musejí mít radost, nicméně historie s fenomenálně úspěšnou PS2 se už opakovat nebude. Mimochodem, za loňský fiskál se Playstationu 2 prodalo 6,4 milionu, což je sice pokles z předchozích 7,3, ale na jedenáct let staré zařízení stále velmi slušné. To handheld PSP prožil svůj nejhorší rok od 2006, i když se mu v posledních týdnech daří v Japonsku okupovat první pozici v hardwarových tabulkách. Nicméně celosvětově si hráči si koupili jen 8 milionů PSP.

VIDEO: 3969 'NGP - Herní montáž'

Co se týče prodejů samotných her, je na tom výborně PS3, když se dostala z 115,6 milionů na takřka 150. A trend zřejmě bude pokračovat, před nedávnem Capcom ohlásil, že v příštím roce očekávají ze všech platforem nejvíce prodaných her na PS3. PSP má v prodejích na kontě 46,6 milionů, PS 2 razantně spadla na 14,6 milionů. Za celý rok divize Networked Products and Services, kam Playstation patří, vydělala 35,6 miliard jenů (zhruba 7,5 miliardy korun). Celá společnost Sony ovšem byla ve ztrátě 259,6 miliardy jenů (asi 54,5 miliard korun), což se hlavně přičítá devastujícím zemětřesením a cunami z března letošního roku.

Problémy s hacknutím PSN se do výsledků nepočítaly, protože k němu došlo až v dubnu. Sony očekává, že je oprava online služeb bude stát kolem 2,9 miliard korun. Do karet by jim nicméně mělo hrát vydání handheldu NGP, který by se mohl začít prodávat koncem letošního roku.

Zdroj: Eurogamer
 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 16 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |