PS4 a Xbox One nemají na to Baldur’s Gate 3 zvládnout, tvrdí vývojáři

Pokud jste doufali, že si návrat legengárního RPG užijete ještě na této generaci, máme pro vás špatnou zprávu.
PS4 a Xbox One nemají na to Baldur’s Gate 3 zvládnout, tvrdí vývojáři

Současná generace konzolí je na svém konci a i vývojáři jsou si toho vědomi. Larian Studios pracují na návratu slavné série Baldur’s Gate a PS4 ani Xbox One by hru prý nezvládaly. Bylo by totiž nutné hru osekat podobně brutálním způsobem, jako se tomu stalo v případě Zaklínače na Nintendo Switch. A něco takového na velké obrazovce asi vidět nechcete.

Sledujte premiérové záběry z Baldur

Sledujte premiérové záběry z Baldur's Gate III prostřednictvím streamu

"Nemyslím si, že současné konzole by to zvládly. Udělali jsme v našem enginu hromadu technických vylepšení a nevím, jestli by to bylo možné na těchto zařízeních rozběhnout. Možná by to fungovalo, ale museli bychom hodně zjednodušit textury a hra by už nevypadala tak dobře," řekl producent David Walgrave. "Najali jsme nové lidi se spoustou zkušeností. Na filmečky máme nové lidi z Telltale. Tohle dělali posledních pět, šest let a vědí, co žádat od týmu, který nic takového doposud nedělal. Když se na to podíváte a vezmete v potaz naše technické možnosti a tým, můžete to nazvat AAA titulem. Máme na to ostatně rozpočet a je to tedy i náš cíl," pokračoval o ambicích nového Baldur’s Gate 3.

Baldur’s Gate 3 má vyjít na konci letošního roku v předběžném přístupu. Zatím se hra podívá na PC, ale Larian už má zkušenosti i s porty podobných RPG na konzole a je tak možné, že později uvidíme ikonu svého žánru i na PS5 a Xboxu One.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 dokáže grafiku brutálně nakopnout

Je tohle GTA 6? Ne, ale nová modifikace GTA 5 doká…

Nebyl by to další měsíc bez další grafické modifikace do GTA 5. A tentokrát jde o pořádného cvalíka.

26.  7.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a balíček strategií

Hry zadarmo nebo se slevou: letní akce na Epicu a …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

31.  7.  2020 |
Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Tsushimy vyráží dech

Fotografové vyrazili do Japonska, umělecký styl Ts…

Graficky možná nejde o naprosto špičku současné generace, jen málo co ale odkáže překonat umělecký styl hry Ghost of Tsushima.

4.  8.  2020 |
Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sam nemá penis

Hacknutá kamera v Death Stranding potvrdila, že Sa…

Můžeme mu začít říkat „bezkulčák"

28.  7.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a začátek QuakeConu

Hry zadarmo nebo se slevou: balík českých her a za…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

7.  8.  2020 | | 1 N/A