PS4 je přizpůsobivější než PC, říká Marek Černý

Architekt konzole PlayStation 4 se ke svému dítku vyjádřil již mnohokrát. V nejnovějším rozhovoru podotknul, že se vlastně jedná o nabušené a modifikacím otevřené PC.
PS4 je přizpůsobivější než PC, říká Marek Černý

PlayStation 4 tak má působit jako otevřené pískoviště, kde si každý může dělat, co chce. Ať už půjde o veterány průmyslu nebo začínající vývojáře z oblasti indie, konzole má nabídnout volnost pro vytvoření jakéhokoliv zážitku. Právě to má být její nejsilnější stránka.

Chtěli jsme, aby bylo vše zaměřeno na hry, které chtějí kreativní týmy hráčům doopravdy přinést, nikoliv jen o hardwaru a balíčku součástek“ vysvětlil Černý. „To je univerzální. Ať už jde o Destiny a její 700 členný tým, nebo malý projekt, o který se stará jeden vývojář. Chtějí se soustředit na vizi.

K tomu jim ale také chceme dát dostačující spektrum nástrojů, které budou všichni léta používat. Hardware musí časem růst a vyvíjet se, proto také konzoli říkám naboostované PC. V útrobách se ji schovává daleko více, než najdete v počítačích. Provedli jsme velké úpravy grafického čipu a dalších oblastí konzole, do kterých se pak vývojáři mohou s chutí zavrtat.

Podobná úroveň otevřenosti dovolí PS4 časem značně nabobtnat a obohatit se o nové vymoženosti s tím, jak budou růst potřeby vývojářů a hráčů.

V základu zůstane konzole stejná, což pomůže vývojářům naučit se její silné i slabé stránky, využít ji na maximum a za několik let vytvořit tituly, které by se jinak na světlo světa nepodívaly. Stabilita platformy je extrémně důležitá, jelikož některá studia vyvíjejí své projekty i 5 let. Pokud se během tohoto období x krát změní hardware, je zaděláno na problém. S konzolemi se to nestane, a PS4 navíc nabídne maximální přizpůsobivost,“ dodal Černý.

Zdroj: VG247

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |