PS4 je přizpůsobivější než PC, říká Marek Černý

Architekt konzole PlayStation 4 se ke svému dítku vyjádřil již mnohokrát. V nejnovějším rozhovoru podotknul, že se vlastně jedná o nabušené a modifikacím otevřené PC.
PS4 je přizpůsobivější než PC, říká Marek Černý

PlayStation 4 tak má působit jako otevřené pískoviště, kde si každý může dělat, co chce. Ať už půjde o veterány průmyslu nebo začínající vývojáře z oblasti indie, konzole má nabídnout volnost pro vytvoření jakéhokoliv zážitku. Právě to má být její nejsilnější stránka.

Chtěli jsme, aby bylo vše zaměřeno na hry, které chtějí kreativní týmy hráčům doopravdy přinést, nikoliv jen o hardwaru a balíčku součástek“ vysvětlil Černý. „To je univerzální. Ať už jde o Destiny a její 700 členný tým, nebo malý projekt, o který se stará jeden vývojář. Chtějí se soustředit na vizi.

K tomu jim ale také chceme dát dostačující spektrum nástrojů, které budou všichni léta používat. Hardware musí časem růst a vyvíjet se, proto také konzoli říkám naboostované PC. V útrobách se ji schovává daleko více, než najdete v počítačích. Provedli jsme velké úpravy grafického čipu a dalších oblastí konzole, do kterých se pak vývojáři mohou s chutí zavrtat.

Podobná úroveň otevřenosti dovolí PS4 časem značně nabobtnat a obohatit se o nové vymoženosti s tím, jak budou růst potřeby vývojářů a hráčů.

V základu zůstane konzole stejná, což pomůže vývojářům naučit se její silné i slabé stránky, využít ji na maximum a za několik let vytvořit tituly, které by se jinak na světlo světa nepodívaly. Stabilita platformy je extrémně důležitá, jelikož některá studia vyvíjejí své projekty i 5 let. Pokud se během tohoto období x krát změní hardware, je zaděláno na problém. S konzolemi se to nestane, a PS4 navíc nabídne maximální přizpůsobivost,“ dodal Černý.

Zdroj: VG247

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 28 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A