PS4 je přizpůsobivější než PC, říká Marek Černý

Architekt konzole PlayStation 4 se ke svému dítku vyjádřil již mnohokrát. V nejnovějším rozhovoru podotknul, že se vlastně jedná o nabušené a modifikacím otevřené PC.
PS4 je přizpůsobivější než PC, říká Marek Černý

PlayStation 4 tak má působit jako otevřené pískoviště, kde si každý může dělat, co chce. Ať už půjde o veterány průmyslu nebo začínající vývojáře z oblasti indie, konzole má nabídnout volnost pro vytvoření jakéhokoliv zážitku. Právě to má být její nejsilnější stránka.

Chtěli jsme, aby bylo vše zaměřeno na hry, které chtějí kreativní týmy hráčům doopravdy přinést, nikoliv jen o hardwaru a balíčku součástek“ vysvětlil Černý. „To je univerzální. Ať už jde o Destiny a její 700 členný tým, nebo malý projekt, o který se stará jeden vývojář. Chtějí se soustředit na vizi.

K tomu jim ale také chceme dát dostačující spektrum nástrojů, které budou všichni léta používat. Hardware musí časem růst a vyvíjet se, proto také konzoli říkám naboostované PC. V útrobách se ji schovává daleko více, než najdete v počítačích. Provedli jsme velké úpravy grafického čipu a dalších oblastí konzole, do kterých se pak vývojáři mohou s chutí zavrtat.

Podobná úroveň otevřenosti dovolí PS4 časem značně nabobtnat a obohatit se o nové vymoženosti s tím, jak budou růst potřeby vývojářů a hráčů.

V základu zůstane konzole stejná, což pomůže vývojářům naučit se její silné i slabé stránky, využít ji na maximum a za několik let vytvořit tituly, které by se jinak na světlo světa nepodívaly. Stabilita platformy je extrémně důležitá, jelikož některá studia vyvíjejí své projekty i 5 let. Pokud se během tohoto období x krát změní hardware, je zaděláno na problém. S konzolemi se to nestane, a PS4 navíc nabídne maximální přizpůsobivost,“ dodal Černý.

Zdroj: VG247

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A