PS5 je lepší konzole než Xbox Series X, tvrdí vývojář Cryteku

Xbox Series X má lepší čísla, ale maximálního výkonu prý nedosáhne. Pro PS5 se podle vývojáře z Cryteku vyvíjí mnohem lépe. Konzolové války se rozjíždějí.
PS5 je lepší konzole než Xbox Series X, tvrdí vývojář Cryteku

Souboj o pozici nejlepší konzole na trhu brzy opět začne nanovo a kromě čísel toho o nich zatím tolik nevíme. Především Sony doposud o své konzoli spíše mlžilo a když už se rozhodlo ji představit, tak nám předvedl pouze technické specifikace. V těch na papíře byl mírně napřed Xbox, ale vývojáři k nové generaci mají také pár slov a jak se ukazuje, není všechno zlato, co se třpytí. Podle renderového inženýra Cryteku Ali Salehiho je konzole od Sony lepším strojem. Rozhovor se objevil na serveru Vigiato, který ho ale později údajně z osobních důvodů Salehiho stáhl. Co ale jednou internet schvátí, to již zpět nedostanete a rozhovor nám tak je k dispozici i po jeho stažení ze stránek a díky twitterovému uživateli man4dead ho máme k dispozici i v překladu do angličtiny.

893d9a6c-e7c1-4ef9-a3a3-96fef3e712ba
Původní článek ze serveru Vigiato.net

Podle jeho slov je mnohem jednodušší u PS5 dosáhnout maximálního výkonu. Už dříve se objevily podobné zprávy, které hovořily o tom, že PS5 je pro vývojáře zatím nejpříznivější konzole co se vývoje týče. Kódování pro něj je prý velmi jednoduché a dobře se tak z něj dá vyždímat absolutní maximum. Naproti tomu hrubá síla Xboxu jde podle Salehiho tak trochu nazmar, protože dosáhnout jejího plného potenciálu je možné pouze za naprosto dokonalých podmínek. 

Xbox Series X: vše, co víme o nové generaci konzole Microsoftu

Xbox Series X: vše, co víme o nové generaci konzole Microsoftu

"Pokud vše dokonale pracuje s grafikou Xbox Series X, může konzole opravdu dosáhnout prezentovaných čísel, ale nezdá se mi to příliš možné. Je potřeba vzít v úvahu také software. PS5 bude opravdu fungovat s 10.28 Tflopy, ale u Xbox Series X pracují některé části grafiky pomaleji a 12 Tflops tak dosáhne pouze v absolutně ideálních situacích," upozorňuje Salehi.

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

V zahraničí se také upozorňuje na to, že tato situace je velmi podobná generaci PS3 a Xboxu 360, kdy byly ovšem role obrácené. Na papíře byl sice lepší PlayStation, ale Xbox dosahoval obecně u většiny multiplatformních her lepších výkonů. Jestli se slova Salehiho potvrdí a PS5 skutečně bude šlapat lépe i přes papírově nižší výkon se dozvíme koncem roku, kdy mají obě konzole dorazit na trh, pokud jejich uvedení nezdrží pandemie koronaviru. Opoždění však zatím všichni odmítají a my se tak snad opravdu dočkáme nové generace ještě letos.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

GTA 5 zdarma: Epic Games Store láká, za Grand Theft Auto 5 nezaplatíte nic

GTA 5 zdarma: Epic Games Store láká, za Grand Thef…

Další akce, na kterou Epic láká nové hráče.

14.  5.  2020 | | 36 N/A
Mafia se vrací v kompletní trilogii, podívejte se na ochutnávku

Mafia se vrací v kompletní trilogii, podívejte se …

Netrvalo dlouho a po několika náznacích tu máme konečně toužebně očekávané oznámení.

13.  5.  2020 | | 25 N/A
PS5 bude až stokrát rychlejší než PS4 díky unikátnímu SSD disku Sony

PS5 bude až stokrát rychlejší než PS4 díky unikátn…

Už žádné nahrávací obrazovky?

22.  5.  2020 | | 35 N/A
Mafia Trilogy oficiálně: První díl čeká spousta změn, dabing nebude chybět

Mafia Trilogy oficiálně: První díl čeká spousta zm…

Konečně jsme se dočkali odhalení toho, co nás všechno čeká v Mafia Trilogy. Pro nás je samozřejmě tím nejočekávanějším remake prvního dílu, tak se na to pojďme podívat.

19.  5.  2020 | | 22 N/A
F1 2020: nové formule šlapou na plyn realismu, a přesto jsou přístupnější

F1 2020: nové formule šlapou na plyn realismu, a p…

Codemasters nám ukázali své nové formule a oproti předchozím dílům opravdu došlo k razantnímu zlepšení.

20.  5.  2020 | | 3 N/A