PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Dvanácté číslo PlayStation 2 Magazínu se v první řadě zabývá přehledem toho, co nás nemine v roce 2003. Zdá se, že pro majitele PS2 bude tento rok zase o něco bohatší, než ty předchozí. PSM2 se zabývá těmi nejzajímavějšími lahůdkami, které nás čekají, přičemž nabízí také nejtvrdší ohodnocení aktuálního hitu The Getaway.
PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Novinky 12. čísla PSM2 zahajuje skvěle napsaný komentář k aktuálním „skandálům“ ve světě PS2 – stažení Hitmana 2 z prodeje, cenzuře BMX XXX či označení GTA:VC jako uměleckého díla uznávaným týdeníkem Time. Následuje přehled očekávaných hororových her pro PS2, který poukazuje na nedostatečnou strašidelnost těchto her (osobně znám lidi, kteří najednou snesou maximálně čtvrt hodiny takových her, jako je Silent Hill – samozřejmě jsou ženského pohlaví). Nemůže chybět upozornění na spojení Japonských gigantů Square a Enix.

Nejvýznamnější částí tohoto čísla PSM2 je bezesporu třicetistránková sekce, věnovaná novinkám chystaným na tento rok. Přehledný obsah vám umožní se v tomto monstrózním článku lépe orientovat, abyste dohledali právě to, co vás zajímá. Stále slibněji vypadá projekt Resident Evil Network (pokud opominete fakt, že v ČR si po Internetu příliš nezahrajete), závodní hra Midnight Club 2, ZOE 2 s mnohem větší účastí Hideo Kojimy (který opravdu věří, že z této hry může udělat druhého Metal Gear Solida!), Mortal Kombat: DA a krátký rozhovor s jeho sebevědomým tvůrcem, Edem Boonem, nádherným trailerem disponující netrpělivě očekávaná Final Fantasy X-2 a nesmíme zapomínat ani na Return To Castle Wolfenstein, Primal, Matrix, 13, Soul Calibur 2 a mnoho dalších.

Sekci recenzí začíná překvapivý článek o The Getaway. Hra, která jinde sklidila nekritické ovace, si v PSM2 vysloužila 72/100 bodů, přičemž se na její hlavu sneslo moře výčitek. Jejich oprávněností si ale nejsem tak jistý, protože Darek Šmíd napsal, že za moc nestojí ani příběh, který ostatní recenzenti označili jako vynikající. Slabě nadprůměrnými shledal PSM2 hry Minority Report a SW: Bounty Hunter, lépe už dopadnul nový Harry Potter, očekávaná plošinovka Sly Raccoon, remake klasické raketkové střílečky Defender nebo robotická akce Battle Engine Aquila. Vysoké ohodnocení si odnesla od základu překopaná konverze bezkonkurenčního PC hitu The Sims, ve které se budete starat o svoje virtuální lidičky a jejich „normální“ šťastný život. Stejně vysoce ohodnotil PSM2 závodní titul Grand Prix Challenge. Recenzi z dovozu zastupuje očekávané pokračování slavné akční série od Segy jménem Shinobi. Nová hra dostala 3D kabátek, který halí nezměněné jádro obtížné akční řežby, jak jsme ji milovali na starých 8-mi a 16-ti bitových konzolích. Hra v recenzi obstála jako velmi dobrá, nicméně přeci jen o pořádný krůček za modlou všech konzolových akcí jménem Devil May Cry.

Rubrika filmových DVD recenzí oslavuje Hvězdné války – Epizodu 2, dále se zabývá filmem Král Škorpión, E.T. a vynikající komedií Miliónový závod od autora série Bláznivá střela. Odvážná rubrika „Konkurence“ se zabývá úvahami nad příštími generacemi konzolí, které nás prozatím nemusí zajímat, stručně se zde recenzuje Metroid Fusion pro GBA a Unreal Championship (UT2003 pro Xbox). Rozsáhlá sekce návodů a cheatů nabízí především pořádný návod na The Getaway a další tipy do nekonečně bohaté GTA: Vice City. Dopisové rubrice kraluje dopis, který mi promlouvá z duše a připomíná všem těm akčním a závodním fanatikům, že existují mnohem hlubší a zábavnější herní žánry (RPG, samozřejmě). Další dopisy jsou obvyklou směskou až na upřímný dopis vášnivého hráče, který kromě vlastnictví 30 originálních her přiznává vlastnictví chipu a mnoha her vypálených. Jako důvod udává zpoždění, s jakým hry vycházejí v Evropě. Minimalistická a neupřímná odpověď PSM2 mne docela mrzí. Osobě znám několik hráčů, kteří si v únoru prožijí doslova peklo na Zemi, neboť v USA vychází Xenosága, zřejmě největší a nejlepší RPG hra všech dob, inspirovaná kromě anime klasiky Evangelion dílem Friedricha Nietzcheho.

Reklama na příští číslo PSM2 slibuje šokující novinky o hře Driver 3 - plus Mortal Kombat: DA, Primal, Clone Wars, Tomb Raider a ZOE2. Dobře jsem se bavil u sloganu na této stránce, hlásajícího „Ignorujte předraženou konkurenci“. Nemyslím si, že by možnost zahrát si hry sám, otestovat je na vlastní kůži díky DVD s hratelnými ukázkami, byla za 300,- Kč předražená, ale n druhou stranu chápu stanovisko PSM2. Ať žije konkurenční boj! Třinácté číslo PSM2 očekávejte na stáncích 29. ledna.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát nebo přát k Vánocům

Nejlepší hry pro PC, které si teď může…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

10.  11.  2018 | | 3 N/A
Red Dead Redemption 2: zážitek nové generace (recenze)

Red Dead Redemption 2: zážitek nové ge…

Je vůbec nutné uvádět jednu z nejočekávanějších her letošního roku?

1.  11.  2018 | | 20 N/A
Hráči vyrazili na Divoký západ, nafotili nádherné snímky z herního hitu

Hráči vyrazili na Divoký západ, nafoti…

Red Dead Redemption 2 je stejně jako každá hra Rockstaru jako stvořená pro típání krásných pohlednic.

2.  11.  2018 |
Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla oznámena předělávka Reforged

Legendární WarCraft 3 se vrací. Byla o…

Čtvrtý díl se bohužel nechystá, fanoušci Warcraftu ale dostali pěkný dárek od Blizzardu.

3.  11.  2018 | | 24 N/A
Sid Meier

Sid Meier's Civilization: Nový úsvit -…

Jednou z očekávaných deskoherních novinek letošního podzimu byla bezpochyby nová Civilizace s přídomkem Nový úsvit. Jak se nástupce dnes už legendární Sid Meier´s Civilization povedl?Prozradíme vám, že v konkurenci strategických her se rozhodně neztratí, ale více už v naší recenzi.

4.  11.  2018 | | 1 N/A