PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Dvanácté číslo PlayStation 2 Magazínu se v první řadě zabývá přehledem toho, co nás nemine v roce 2003. Zdá se, že pro majitele PS2 bude tento rok zase o něco bohatší, než ty předchozí. PSM2 se zabývá těmi nejzajímavějšími lahůdkami, které nás čekají, přičemž nabízí také nejtvrdší ohodnocení aktuálního hitu The Getaway.
PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Novinky 12. čísla PSM2 zahajuje skvěle napsaný komentář k aktuálním „skandálům“ ve světě PS2 – stažení Hitmana 2 z prodeje, cenzuře BMX XXX či označení GTA:VC jako uměleckého díla uznávaným týdeníkem Time. Následuje přehled očekávaných hororových her pro PS2, který poukazuje na nedostatečnou strašidelnost těchto her (osobně znám lidi, kteří najednou snesou maximálně čtvrt hodiny takových her, jako je Silent Hill – samozřejmě jsou ženského pohlaví). Nemůže chybět upozornění na spojení Japonských gigantů Square a Enix.

Nejvýznamnější částí tohoto čísla PSM2 je bezesporu třicetistránková sekce, věnovaná novinkám chystaným na tento rok. Přehledný obsah vám umožní se v tomto monstrózním článku lépe orientovat, abyste dohledali právě to, co vás zajímá. Stále slibněji vypadá projekt Resident Evil Network (pokud opominete fakt, že v ČR si po Internetu příliš nezahrajete), závodní hra Midnight Club 2, ZOE 2 s mnohem větší účastí Hideo Kojimy (který opravdu věří, že z této hry může udělat druhého Metal Gear Solida!), Mortal Kombat: DA a krátký rozhovor s jeho sebevědomým tvůrcem, Edem Boonem, nádherným trailerem disponující netrpělivě očekávaná Final Fantasy X-2 a nesmíme zapomínat ani na Return To Castle Wolfenstein, Primal, Matrix, 13, Soul Calibur 2 a mnoho dalších.

Sekci recenzí začíná překvapivý článek o The Getaway. Hra, která jinde sklidila nekritické ovace, si v PSM2 vysloužila 72/100 bodů, přičemž se na její hlavu sneslo moře výčitek. Jejich oprávněností si ale nejsem tak jistý, protože Darek Šmíd napsal, že za moc nestojí ani příběh, který ostatní recenzenti označili jako vynikající. Slabě nadprůměrnými shledal PSM2 hry Minority Report a SW: Bounty Hunter, lépe už dopadnul nový Harry Potter, očekávaná plošinovka Sly Raccoon, remake klasické raketkové střílečky Defender nebo robotická akce Battle Engine Aquila. Vysoké ohodnocení si odnesla od základu překopaná konverze bezkonkurenčního PC hitu The Sims, ve které se budete starat o svoje virtuální lidičky a jejich „normální“ šťastný život. Stejně vysoce ohodnotil PSM2 závodní titul Grand Prix Challenge. Recenzi z dovozu zastupuje očekávané pokračování slavné akční série od Segy jménem Shinobi. Nová hra dostala 3D kabátek, který halí nezměněné jádro obtížné akční řežby, jak jsme ji milovali na starých 8-mi a 16-ti bitových konzolích. Hra v recenzi obstála jako velmi dobrá, nicméně přeci jen o pořádný krůček za modlou všech konzolových akcí jménem Devil May Cry.

Rubrika filmových DVD recenzí oslavuje Hvězdné války – Epizodu 2, dále se zabývá filmem Král Škorpión, E.T. a vynikající komedií Miliónový závod od autora série Bláznivá střela. Odvážná rubrika „Konkurence“ se zabývá úvahami nad příštími generacemi konzolí, které nás prozatím nemusí zajímat, stručně se zde recenzuje Metroid Fusion pro GBA a Unreal Championship (UT2003 pro Xbox). Rozsáhlá sekce návodů a cheatů nabízí především pořádný návod na The Getaway a další tipy do nekonečně bohaté GTA: Vice City. Dopisové rubrice kraluje dopis, který mi promlouvá z duše a připomíná všem těm akčním a závodním fanatikům, že existují mnohem hlubší a zábavnější herní žánry (RPG, samozřejmě). Další dopisy jsou obvyklou směskou až na upřímný dopis vášnivého hráče, který kromě vlastnictví 30 originálních her přiznává vlastnictví chipu a mnoha her vypálených. Jako důvod udává zpoždění, s jakým hry vycházejí v Evropě. Minimalistická a neupřímná odpověď PSM2 mne docela mrzí. Osobě znám několik hráčů, kteří si v únoru prožijí doslova peklo na Zemi, neboť v USA vychází Xenosága, zřejmě největší a nejlepší RPG hra všech dob, inspirovaná kromě anime klasiky Evangelion dílem Friedricha Nietzcheho.

Reklama na příští číslo PSM2 slibuje šokující novinky o hře Driver 3 - plus Mortal Kombat: DA, Primal, Clone Wars, Tomb Raider a ZOE2. Dobře jsem se bavil u sloganu na této stránce, hlásajícího „Ignorujte předraženou konkurenci“. Nemyslím si, že by možnost zahrát si hry sám, otestovat je na vlastní kůži díky DVD s hratelnými ukázkami, byla za 300,- Kč předražená, ale n druhou stranu chápu stanovisko PSM2. Ať žije konkurenční boj! Třinácté číslo PSM2 očekávejte na stáncích 29. ledna.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

včera | | 18 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A