PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Dvanácté číslo PlayStation 2 Magazínu se v první řadě zabývá přehledem toho, co nás nemine v roce 2003. Zdá se, že pro majitele PS2 bude tento rok zase o něco bohatší, než ty předchozí. PSM2 se zabývá těmi nejzajímavějšími lahůdkami, které nás čekají, přičemž nabízí také nejtvrdší ohodnocení aktuálního hitu The Getaway.
PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Novinky 12. čísla PSM2 zahajuje skvěle napsaný komentář k aktuálním „skandálům“ ve světě PS2 – stažení Hitmana 2 z prodeje, cenzuře BMX XXX či označení GTA:VC jako uměleckého díla uznávaným týdeníkem Time. Následuje přehled očekávaných hororových her pro PS2, který poukazuje na nedostatečnou strašidelnost těchto her (osobně znám lidi, kteří najednou snesou maximálně čtvrt hodiny takových her, jako je Silent Hill – samozřejmě jsou ženského pohlaví). Nemůže chybět upozornění na spojení Japonských gigantů Square a Enix.

Nejvýznamnější částí tohoto čísla PSM2 je bezesporu třicetistránková sekce, věnovaná novinkám chystaným na tento rok. Přehledný obsah vám umožní se v tomto monstrózním článku lépe orientovat, abyste dohledali právě to, co vás zajímá. Stále slibněji vypadá projekt Resident Evil Network (pokud opominete fakt, že v ČR si po Internetu příliš nezahrajete), závodní hra Midnight Club 2, ZOE 2 s mnohem větší účastí Hideo Kojimy (který opravdu věří, že z této hry může udělat druhého Metal Gear Solida!), Mortal Kombat: DA a krátký rozhovor s jeho sebevědomým tvůrcem, Edem Boonem, nádherným trailerem disponující netrpělivě očekávaná Final Fantasy X-2 a nesmíme zapomínat ani na Return To Castle Wolfenstein, Primal, Matrix, 13, Soul Calibur 2 a mnoho dalších.

Sekci recenzí začíná překvapivý článek o The Getaway. Hra, která jinde sklidila nekritické ovace, si v PSM2 vysloužila 72/100 bodů, přičemž se na její hlavu sneslo moře výčitek. Jejich oprávněností si ale nejsem tak jistý, protože Darek Šmíd napsal, že za moc nestojí ani příběh, který ostatní recenzenti označili jako vynikající. Slabě nadprůměrnými shledal PSM2 hry Minority Report a SW: Bounty Hunter, lépe už dopadnul nový Harry Potter, očekávaná plošinovka Sly Raccoon, remake klasické raketkové střílečky Defender nebo robotická akce Battle Engine Aquila. Vysoké ohodnocení si odnesla od základu překopaná konverze bezkonkurenčního PC hitu The Sims, ve které se budete starat o svoje virtuální lidičky a jejich „normální“ šťastný život. Stejně vysoce ohodnotil PSM2 závodní titul Grand Prix Challenge. Recenzi z dovozu zastupuje očekávané pokračování slavné akční série od Segy jménem Shinobi. Nová hra dostala 3D kabátek, který halí nezměněné jádro obtížné akční řežby, jak jsme ji milovali na starých 8-mi a 16-ti bitových konzolích. Hra v recenzi obstála jako velmi dobrá, nicméně přeci jen o pořádný krůček za modlou všech konzolových akcí jménem Devil May Cry.

Rubrika filmových DVD recenzí oslavuje Hvězdné války – Epizodu 2, dále se zabývá filmem Král Škorpión, E.T. a vynikající komedií Miliónový závod od autora série Bláznivá střela. Odvážná rubrika „Konkurence“ se zabývá úvahami nad příštími generacemi konzolí, které nás prozatím nemusí zajímat, stručně se zde recenzuje Metroid Fusion pro GBA a Unreal Championship (UT2003 pro Xbox). Rozsáhlá sekce návodů a cheatů nabízí především pořádný návod na The Getaway a další tipy do nekonečně bohaté GTA: Vice City. Dopisové rubrice kraluje dopis, který mi promlouvá z duše a připomíná všem těm akčním a závodním fanatikům, že existují mnohem hlubší a zábavnější herní žánry (RPG, samozřejmě). Další dopisy jsou obvyklou směskou až na upřímný dopis vášnivého hráče, který kromě vlastnictví 30 originálních her přiznává vlastnictví chipu a mnoha her vypálených. Jako důvod udává zpoždění, s jakým hry vycházejí v Evropě. Minimalistická a neupřímná odpověď PSM2 mne docela mrzí. Osobě znám několik hráčů, kteří si v únoru prožijí doslova peklo na Zemi, neboť v USA vychází Xenosága, zřejmě největší a nejlepší RPG hra všech dob, inspirovaná kromě anime klasiky Evangelion dílem Friedricha Nietzcheho.

Reklama na příští číslo PSM2 slibuje šokující novinky o hře Driver 3 - plus Mortal Kombat: DA, Primal, Clone Wars, Tomb Raider a ZOE2. Dobře jsem se bavil u sloganu na této stránce, hlásajícího „Ignorujte předraženou konkurenci“. Nemyslím si, že by možnost zahrát si hry sám, otestovat je na vlastní kůži díky DVD s hratelnými ukázkami, byla za 300,- Kč předražená, ale n druhou stranu chápu stanovisko PSM2. Ať žije konkurenční boj! Třinácté číslo PSM2 očekávejte na stáncích 29. ledna.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A