PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Dvanácté číslo PlayStation 2 Magazínu se v první řadě zabývá přehledem toho, co nás nemine v roce 2003. Zdá se, že pro majitele PS2 bude tento rok zase o něco bohatší, než ty předchozí. PSM2 se zabývá těmi nejzajímavějšími lahůdkami, které nás čekají, přičemž nabízí také nejtvrdší ohodnocení aktuálního hitu The Getaway.
PSM 2, lednové číslo – PlayStation 2 v roce 2003, The Sims a konzolové pirátství

Novinky 12. čísla PSM2 zahajuje skvěle napsaný komentář k aktuálním „skandálům“ ve světě PS2 – stažení Hitmana 2 z prodeje, cenzuře BMX XXX či označení GTA:VC jako uměleckého díla uznávaným týdeníkem Time. Následuje přehled očekávaných hororových her pro PS2, který poukazuje na nedostatečnou strašidelnost těchto her (osobně znám lidi, kteří najednou snesou maximálně čtvrt hodiny takových her, jako je Silent Hill – samozřejmě jsou ženského pohlaví). Nemůže chybět upozornění na spojení Japonských gigantů Square a Enix.

Nejvýznamnější částí tohoto čísla PSM2 je bezesporu třicetistránková sekce, věnovaná novinkám chystaným na tento rok. Přehledný obsah vám umožní se v tomto monstrózním článku lépe orientovat, abyste dohledali právě to, co vás zajímá. Stále slibněji vypadá projekt Resident Evil Network (pokud opominete fakt, že v ČR si po Internetu příliš nezahrajete), závodní hra Midnight Club 2, ZOE 2 s mnohem větší účastí Hideo Kojimy (který opravdu věří, že z této hry může udělat druhého Metal Gear Solida!), Mortal Kombat: DA a krátký rozhovor s jeho sebevědomým tvůrcem, Edem Boonem, nádherným trailerem disponující netrpělivě očekávaná Final Fantasy X-2 a nesmíme zapomínat ani na Return To Castle Wolfenstein, Primal, Matrix, 13, Soul Calibur 2 a mnoho dalších.

Sekci recenzí začíná překvapivý článek o The Getaway. Hra, která jinde sklidila nekritické ovace, si v PSM2 vysloužila 72/100 bodů, přičemž se na její hlavu sneslo moře výčitek. Jejich oprávněností si ale nejsem tak jistý, protože Darek Šmíd napsal, že za moc nestojí ani příběh, který ostatní recenzenti označili jako vynikající. Slabě nadprůměrnými shledal PSM2 hry Minority Report a SW: Bounty Hunter, lépe už dopadnul nový Harry Potter, očekávaná plošinovka Sly Raccoon, remake klasické raketkové střílečky Defender nebo robotická akce Battle Engine Aquila. Vysoké ohodnocení si odnesla od základu překopaná konverze bezkonkurenčního PC hitu The Sims, ve které se budete starat o svoje virtuální lidičky a jejich „normální“ šťastný život. Stejně vysoce ohodnotil PSM2 závodní titul Grand Prix Challenge. Recenzi z dovozu zastupuje očekávané pokračování slavné akční série od Segy jménem Shinobi. Nová hra dostala 3D kabátek, který halí nezměněné jádro obtížné akční řežby, jak jsme ji milovali na starých 8-mi a 16-ti bitových konzolích. Hra v recenzi obstála jako velmi dobrá, nicméně přeci jen o pořádný krůček za modlou všech konzolových akcí jménem Devil May Cry.

Rubrika filmových DVD recenzí oslavuje Hvězdné války – Epizodu 2, dále se zabývá filmem Král Škorpión, E.T. a vynikající komedií Miliónový závod od autora série Bláznivá střela. Odvážná rubrika „Konkurence“ se zabývá úvahami nad příštími generacemi konzolí, které nás prozatím nemusí zajímat, stručně se zde recenzuje Metroid Fusion pro GBA a Unreal Championship (UT2003 pro Xbox). Rozsáhlá sekce návodů a cheatů nabízí především pořádný návod na The Getaway a další tipy do nekonečně bohaté GTA: Vice City. Dopisové rubrice kraluje dopis, který mi promlouvá z duše a připomíná všem těm akčním a závodním fanatikům, že existují mnohem hlubší a zábavnější herní žánry (RPG, samozřejmě). Další dopisy jsou obvyklou směskou až na upřímný dopis vášnivého hráče, který kromě vlastnictví 30 originálních her přiznává vlastnictví chipu a mnoha her vypálených. Jako důvod udává zpoždění, s jakým hry vycházejí v Evropě. Minimalistická a neupřímná odpověď PSM2 mne docela mrzí. Osobě znám několik hráčů, kteří si v únoru prožijí doslova peklo na Zemi, neboť v USA vychází Xenosága, zřejmě největší a nejlepší RPG hra všech dob, inspirovaná kromě anime klasiky Evangelion dílem Friedricha Nietzcheho.

Reklama na příští číslo PSM2 slibuje šokující novinky o hře Driver 3 - plus Mortal Kombat: DA, Primal, Clone Wars, Tomb Raider a ZOE2. Dobře jsem se bavil u sloganu na této stránce, hlásajícího „Ignorujte předraženou konkurenci“. Nemyslím si, že by možnost zahrát si hry sám, otestovat je na vlastní kůži díky DVD s hratelnými ukázkami, byla za 300,- Kč předražená, ale n druhou stranu chápu stanovisko PSM2. Ať žije konkurenční boj! Třinácté číslo PSM2 očekávejte na stáncích 29. ledna.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Nejlákavější hry v předběžném přístupu: ještě nejsou hotové, ale už můžete pařit

Nejlákavější hry v předběžném přístupu…

Předběžný přístup ke hře, neboli Early Access, je novodobým trendem. Vývojáři vydají svoji hru ještě nedokončenou, přičemž hráči tolerují různé nedodělky a dávají autorům zpětnou vazbu. Díky tomu jsou hry s předběžným přístupem zpravidla velmi propracované a vyladěné komunitou hráčů. Máme pro vás 10 tipů na skvělé hry v předběžném přístupu!

2.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A