PSM2, 11. číslo – Matrix jako hra konečně odhalen!

Prosincové číslo PlayStation 2 Magazínu přineslo exkluzivní materiál, který hodně prozrazuje o nejočekávanější herně-filmové licenci současnosti. Hra Enter The Matrix vypadá lépe, než jsem od ní očekával a zdá se, že nabídne víc, než pouhé střílení ve zpomalených záběrech. Jsou ale i jiné důvody, proč PSM2 č.11 číst.
PSM2, 11. číslo – Matrix jako hra konečně odhalen!

Úvodník sálá sváteční atmosférou (aby ne, když další PSM2 se objeví až v lednu) a jako malý dárek (kromě materiálu o Enter The Matrix, Nightfire nebo Mortal Kombat: Deadly Alliance) dostanete k časopisu přibalené starší číslo TipStation (magazín zaměřený na návody pro PlayStationové hry).

V úvodu PSM2 se dočtete hořkosladké informace o online budoucnosti PlayStation v České republice, následně se lehce vytočíte u neupřímného rozhovoru s člověkem, zodpovědným za očekávaného Tomb Raidera nové generace, na kterého jsme se všichni těšili – tyhle vánoce však nakonec nevyjde, navzdory původním slibům. Další stránka je věnována zajímavostem, týkajícím se přímého pokračování Final Fantasy X, nazvaného originálně FF X – 2. Podle PSM2 SquareSoft „řekli“, že se tento titul v roce 2003 dostane i do Evropy, nezbývá tedy, než doufat a těšit se.

Sedmistránkové preview věnované hře nazvané „Enter The Matrix“ je bezesporu hlavním tahákem tohoto čísla PSM2. Text článku (napsal Joel Snape) je stejně stylový, jako byl film a jako bude podle všeho hra. Nejen, že si užijete intuitivního ovládání, které za vás bude automaticky dělat věci jako vybíhání na stěny, hvězdy během střelby atd., navíc si užijete také automobilových honiček, které mají být srdcem druhého filmu a hra bude dokonce obsahovat také hackerskou část, díky které budete získávat nové informace a schopnosti. Vzhledem k tomu, že scénář hry napsali přímo tvůrci filmu (bratři Wachovští) a tvůrce hry, Dave Perry, je považován za jednoho z nejoriginálnějších ve své branži, nemám o budoucnost Matrix-hry příliš velké obavy. Musím uznat, že mne přesvědčily i velmi působivé screenshoty, na kterých vyniká především propracovanost a realističnost herního prostředí. Jako bonus k tomuto článku najdete v PSM2 rovnou i rozhovor s Davem Perrym, který se samozřejmě točí okolo Matrixe, nicméně připomenete si v něm i starší projekty tohoto počítačového mága.

Další článek je věnován očekávané vylepšené verzi Metal Gear Solid 2 – Substance. V USA vyšlo v těchto dnech speciální DVD pro fanoušky tohoto titulu, které kromě nevyčíslitelného množství materiálů ze zákulisí tvorby hry přineslo i pět hratelných úrovní ze Substance, o kterých se v PSM2 dočtete. Pro ty z vás, kdo promeškali bleskovku na stránkách Doupěte, připomínám, že Kojima v Japonské televizi potvrdil zahájení prací na Metal Gear Solid 3.

Velice nadšené preview se zabývá netrpělivě očekávanou hrou Mortal Kombat: Deadly Alliance, která dřív probouzela v srdcích fanoušků (nejen této klasické herní série, ale bojových her vůbec) stejnou mírou obavy jako naděje, jak se však datum vydání blíží a uvolňují se stále další informace a obrázky, převládají stále více ty naděje.

Recenze zahajuje Tony Hawk´s Pro Skater 4, který je opět lepší než jeho předchůdci a PSM2 jej označil za nejlepší extrémní sport na PS2. Další recenzí je nový James Bond 007 In… Nightfire. Jde o bezesporu vynikající FPS akci, která však i přes své originální prvky a nádhernou grafiku poněkud ztrácí oproti konkurenci na PS2. Ani Regin Of Fire si navzdory velmi slibné filmové inspiraci neodnesl příliš lichotivé hodnocení, ačkoliv byl označen za nadprůměrnou hru. Dvě fotbalové recenze a podrobné srovnání Pro Evo 2 s Fifou 2003 završuje jasný rozsudek a vítězství Pro Evo. Další oslavnou recenzí je momentálně nejkrásnější plošinovka na PS2 – Ratchet And Clank. O 12% uniklo absolutní hodnocení monumentálnímu projektu SquareSoft vs Disney. Kingdom Hearts opravdu má co nabídnout. Recenzi na Pána prstenů – Dvě věže psal František Fuka a navzdory chvále technického provedení našel zásadní chyby v hratelnosti, takže hodnocení jen o málo překonalo průměr. Mezi mnoha dalšími recenzemi vyniká například Haven nebo Společenstvo prstenů podle knižní předlohy, recenze her z dovozu zdobí nové pokračování série Contra – Shattered Soldier nebo online záležitost Socom. Filmové recenze vede Spider-Man a Amadeus, stránka věnovaná konkurenci ostří na budoucnost Nintenda. Návodům kraluje Vice City a TimeSplitters 2. Tři stránky dopisů vás opět zaručeně pobaví a do příštího čísla (vychází 2. ledna 2003) slibuje PSM2 nekonečnou záplavu ještě lepších her, než které nám pro naše PS2 miláčky přinesl roky tento. Nezbývá tedy, než se těšit!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 121 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A