PSM2, 9. číslo – 10 stránek o novém GTA a něco navíc

Říjnové číslo PSM2 přináší v první řadě desetistránkový materiál o netrpělivě očekávané hře Grand Theft Auto: Vice City, najdete v něm ale i mnoho dalšího – například nadšenou recenzi na hororovou akci Věc nebo novinky o Devil May Cry 2. Nechybí ani recenze importovaných her z Japonska.
PSM2, 9. číslo – 10 stránek o novém GTA a něco navíc

Nové číslo neoficiálního PlayStation 2 magazínu je mezi námi a nezbývá než prohlásit, že je to opět kvalitní čtení pro fanoušky černé konzole, plné cenných informací a exkluzivních obrázků. V novinkové sekci se nejspíš zastavíte u článku o připravované hře Mortal Kombat: Deadly Alliance, která na sebe pomalu ale jistě poutá stále větší pozornost (nejen díky Martinu Bočkovi tady na Doupěti, ale především díky videoukázkám, ze kterých skutečně sálá brutalita a důraz na detail, které mnoho hráčů od hry tohoto stylu potřebuje), malé vzdechnutí si jistě neodpustíte nad spekulacemi na téma ICO 2. Velice zajímavě vypadá připravovaná hra Haven, která hráči nabízí možnost projít loukou, nasednout do auta, dojet na letiště, nasednout do rakety, odletět do vesmíru a přistát na jiné planetě – to vše plynule bez jediného nahrávání. Nikoho také nemůže nechat chladným dvojice stránek věnovaná Devil May Cry 2, od které všichni tak nějak automaticky očekáváme nejlepší akci na PS2.

Preview na Vice City je skutečně monumentální a působí jako samostatná příloha časopisu. Pro fanoušky GTA3 naprosto povinná četba. Další preview a novinkové články se zabývají hrami jako jsou Knight Rider, WWF Smackdown (neuvěřitelně roztáhlý nadpis přes celou stránku mi připadá jako troufalé plýtvání papírem), James Bond Nightfire, Sumonner 2, Star Wars Clone Wars, Twin Caliber, Sum Of All Fears nebo Regin Of Fire.

Recenze zahajuje The Thing (Věc), což je velice povedená hra na motivy slavného sci-fi hororu z roku 1982. Tento titul bere to nejlepší z filmu a z her typu Resident Evil, navíc přináší mohutnou dávku akce plus originální nápad managementu důvěry a strachu vašeho týmu vojáků. Recenze na tento titul vyjde na Doupěti s lehkým zpožděním, bude však založena na verzi pro PC i PS2 a přinese tak mimo jiné srovnání těchto verzí (s překvapivými výsledky). PSM2 udělil verzi pro PS2 hodnocení 87%. Výčet dalších recenzí obsahuje například Turoka Evolution (75%), Onimushu 2 (89%), Tekkena 4 (90%) a několik dalších, méně významných titulů.
Velké rozhořčení ve mně vzbudil fakt, že jednotlivým článkům je věnováno neúměrné množství prostoru a také péče. Zatímco zmíněné preview zabíralo několik stránek mimo jiné díky nadpisu o velikosti dvou stran, taková recenze na Onimushu 2 má jednu stranu (přitom jde jistě o stejně významný titul, jako je třeba Věc). Tekken 4 na jednu stránku mi také připadá lehce neuvěřitelný (stejně jako kritika autora recenze, který přesto udělí hodnocení 90%).

Importované hry z Japonska pro toto číslo jsou Gungrave a Jo Jo´s Bizzare Adventure, které obě vyjdou do konce roku i v Evropě. Mnohem více potěšující je však jistě zpráva, že se konverze pro PAL dočká i oslavovaný survival horor o cestě velkoměstem ničeným zemětřesením, který v Japonsku způsobil značný rozruch. Evropský název by měl znít Destruction Report.

Kultura v devátém PSM2 se zabývá DVD verzí Pána prstenů (jak jinak) a několika dalšími filmy, které si nyní můžete sehnat pro přehrání ve svém černém miláčkovi. Stránka věnovaná konkurenci připomíná oblíbenou sérii Zelda pro Nintendo, nechybí samozřejmá sekce návodů a cheatů, které vévodí stránky věnované Stuntmanovi. Dopisová rubrika mne (tradičně) pobavila nejvíc z celého časopisu, především díky příběhu taxikáře, který má na palubní desce malý televizor a PS2, na kterém hraje (nejen) při čekání na semaforu a se zákazníky. Bez vtipnosti jistě není ani rada babičce jednoho čtenáře, aby si zahrála Medal Of Honor (ta akce, ta doba, ty vzpomínky).

Tahákem příštího čísla by měl být nový James Bond, Auto Modelista a Burnout 2. Příští PSM2 vychází 1. listopadu. Doufejme, že se polepší v přidělování místa článkům podle jejich významu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |