PSM2, březnové číslo – s plakátem a mnoha novinkami

Kromě nové vazby a dvoustránkového plakátu hledejte zmíněné novinky v samotném obsahu časopisu. Budete mile překvapeni: recenze Devil May Cry 2 a MGS2: Substance, pořádné screenshoty a preview Return To Castle Wolfenstein nebo Judge Dredd a exkluzivní informace z Resident Evil Online. To vše a ještě více v PSM č.14.
PSM2, březnové číslo – s plakátem a mnoha novinkami

Smutný začátek

Nová vazba PSM (se dvěma svorkami uprostřed) působí levnějším dojmem, ale na druhou stranu má redakce pravdu, že teď se z ní dá mnohem lépe dostat ven zmíněný plakát. Na druhou stranu zapomeňte na snadné vyhledávání starších čísel podle her vypsaných ne hřbetu.

Úvodník poněkud pochmurně přiznává, že tento měsíc nebylo snadné zachovat upřímnost k čtenářům – dva netrpělivě očekávané hity – MGS2 a DMC2 nedopadly zas tak dobře, jak jsme všichni automaticky předpokládali vzhledem k jejich původu. Pochmurný podtón nese i několik dalších stránek, které se do hloubky zabývají současným nezdravým trendem videoherního trhu.

Jde o skutečnost, která vyvstala v celé své kráse o letošních vánocích. Hry jako Vice City nebo Two Towers dokázaly, že hráči kupují tituly, u kterých kvalitu zajišťuje buď úspěšná a slavná série nebo nepřekonatelně lákavá licence. Mnoho vysoce hodnocených, avšak méně známých titulů zůstalo ležet na pultech obchodů, zatímco několik „vyvolených“ her se prodalo víc, než kterékoliv vánoce předtím. Vynikající studie PSM2 na tohle téma zabírá šest velmi hustě popsaných stran, které vám vezmou klidný spánek.

Novinky

Mezi novinkami září nový Fear Effect (velmi odvážná série adventur pro dospělé), Final Fantasy X – 2 a 3D akce Die Hard: Vendetta. Mohutný článek plný exkluzivních novinek rozebírá neodolatelně slibně vypadající projekt Resident Evil Online. Pokud tato hra bude skutečně postrádat singleplayer mód, bude to nekonečná škoda.

Zklamané (viz. dále) příznivce Devil May Cry potěší preview akce od stejných tvůrců, nazvané příznačně Chaos Legion. Novátorský koncept téhle nádherné šílenosti zní tak podivně, že jsem zvědavý, jak to bude vypadat v praxi. Nový singleplayer (!!!) Resident Evil: Dead Aim kombinuje pohled třetí osoby a hru se světelnou pistolí, na první pohled se zdá slibovat mnohem více, než jeho neslavní předchůdci ze série Gun Survivor.

Několikastránkový článek vás připraví na příchod Xboxového trháku Splinter Cell, pro opravdové znalce bude potěšením preview survival hororu Galerians: Ash. Další preview představí extrémně slibný generátor hudby Music 3, samurajskou akci Tenchu 3, upravenou PS2 verzi oblíbené PC hry (spíš by se hodilo říct „trháku“) Return To Castle Wolfenstein a konečně první informace o hře Dredd Versus Death.

Recenze

Tentokrát extrémně bohatá (na poklady) sekce recenzí začíná netrpělivě očekávaným pokračováním nejstylovější PS2 akce Devil May Cry. Bohužel, hra zklamala zejména z hlediska nápaditosti, originálnosti a zábavnosti, což je pro fanoušky opravdový šok. Možná byla dvojka příliš uspěchána?

Téměř dokonale se povedla temná akční adventura Primal, na kterou všichni pějí jen chválu. Inu – vzít to nejlepší z Tomb Raidera a Soul Reavera se vyplácí. Poslední velkolepou recenzí je MGS2: Substance, jejíž výsledek je přesně takový, jak jsme se báli: jde o tunu průměrných misí ve virtuální realitě, nic nového pod sluncem.

Poslední z „hlavních“ recenzí je dovozový titul Rygar: The Legendary Adventure. Ačkoliv hra s tímto názvem může kdekoho odradit, jde o překvapivě povedený survival horor, ve kterém se zhostíte dobové role opravdivého gladiátora.

Zbývající recenze se zabývají méně významnými a méně povedenými tituly.

Sladkosti navíc

V rubrice kultury budete neodolatelně nalákaní na klasiku F. F. Coppoly jménem Apokalypsa, dozvíte se o ohromném zlevňování GameCube (lze koupit již za 4.990,-) a především her na něj (Od 499,- Kč !), které nenechá konkurenci dlouho spát.Mezi cheaty a návody najdete monumentální seznam bonusů ve hře Mortal Kombat: Deadly Alliance a v dopisech se pobavíte nad nápady některých čtenářů a jejich fascinací/odporem k počátkům sexu na konzolích.

Příští číslo slibuje první verdikt nad novým dílem série Tomb Raider a mnoho dalších zajímavých článků (recenze ZOE2, Splinter Cell, Tenchu 3… ). Těšte se na 20. března!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

včera | | 8 N/A
Jak by vypadaly současné herní hity v minulém století? (galerie)

Jak by vypadaly současné herní hity v …

Napadlo vás někdy, jak by vlastně vypadaly současné hry, kdyby byly vytvořeny v dobách dávno minulých? My už odpověď známe!

16.  1.  2018 | | 6 N/A
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A
PlayerUnknown

PlayerUnknown's Battlegrounds: v jedno…

Když ze zkušeností v herní branži vycucáte geniálně jednoduchý koncept, občas to může fungovat. Občas až tak, že se z vašeho projektu stane nejhranější titul na světě. Skoro.

12.  1.  2018 | | 8 N/A
6 tipů na originální sci-fi pařby, u kterých se nebudete nudit

6 tipů na originální sci-fi pařby, u k…

Sci-fi žánr se opět vrací do formy, a to takovým tempem, že zombie nákazu zahnal do kouta. Jaké vesmírné pecky nás potěšily během posledních pár let?

10.  1.  2018 |