PSM2, březnové číslo – s plakátem a mnoha novinkami

Kromě nové vazby a dvoustránkového plakátu hledejte zmíněné novinky v samotném obsahu časopisu. Budete mile překvapeni: recenze Devil May Cry 2 a MGS2: Substance, pořádné screenshoty a preview Return To Castle Wolfenstein nebo Judge Dredd a exkluzivní informace z Resident Evil Online. To vše a ještě více v PSM č.14.
PSM2, březnové číslo – s plakátem a mnoha novinkami

Smutný začátek

Nová vazba PSM (se dvěma svorkami uprostřed) působí levnějším dojmem, ale na druhou stranu má redakce pravdu, že teď se z ní dá mnohem lépe dostat ven zmíněný plakát. Na druhou stranu zapomeňte na snadné vyhledávání starších čísel podle her vypsaných ne hřbetu.

Úvodník poněkud pochmurně přiznává, že tento měsíc nebylo snadné zachovat upřímnost k čtenářům – dva netrpělivě očekávané hity – MGS2 a DMC2 nedopadly zas tak dobře, jak jsme všichni automaticky předpokládali vzhledem k jejich původu. Pochmurný podtón nese i několik dalších stránek, které se do hloubky zabývají současným nezdravým trendem videoherního trhu.

Jde o skutečnost, která vyvstala v celé své kráse o letošních vánocích. Hry jako Vice City nebo Two Towers dokázaly, že hráči kupují tituly, u kterých kvalitu zajišťuje buď úspěšná a slavná série nebo nepřekonatelně lákavá licence. Mnoho vysoce hodnocených, avšak méně známých titulů zůstalo ležet na pultech obchodů, zatímco několik „vyvolených“ her se prodalo víc, než kterékoliv vánoce předtím. Vynikající studie PSM2 na tohle téma zabírá šest velmi hustě popsaných stran, které vám vezmou klidný spánek.

Novinky

Mezi novinkami září nový Fear Effect (velmi odvážná série adventur pro dospělé), Final Fantasy X – 2 a 3D akce Die Hard: Vendetta. Mohutný článek plný exkluzivních novinek rozebírá neodolatelně slibně vypadající projekt Resident Evil Online. Pokud tato hra bude skutečně postrádat singleplayer mód, bude to nekonečná škoda.

Zklamané (viz. dále) příznivce Devil May Cry potěší preview akce od stejných tvůrců, nazvané příznačně Chaos Legion. Novátorský koncept téhle nádherné šílenosti zní tak podivně, že jsem zvědavý, jak to bude vypadat v praxi. Nový singleplayer (!!!) Resident Evil: Dead Aim kombinuje pohled třetí osoby a hru se světelnou pistolí, na první pohled se zdá slibovat mnohem více, než jeho neslavní předchůdci ze série Gun Survivor.

Několikastránkový článek vás připraví na příchod Xboxového trháku Splinter Cell, pro opravdové znalce bude potěšením preview survival hororu Galerians: Ash. Další preview představí extrémně slibný generátor hudby Music 3, samurajskou akci Tenchu 3, upravenou PS2 verzi oblíbené PC hry (spíš by se hodilo říct „trháku“) Return To Castle Wolfenstein a konečně první informace o hře Dredd Versus Death.

Recenze

Tentokrát extrémně bohatá (na poklady) sekce recenzí začíná netrpělivě očekávaným pokračováním nejstylovější PS2 akce Devil May Cry. Bohužel, hra zklamala zejména z hlediska nápaditosti, originálnosti a zábavnosti, což je pro fanoušky opravdový šok. Možná byla dvojka příliš uspěchána?

Téměř dokonale se povedla temná akční adventura Primal, na kterou všichni pějí jen chválu. Inu – vzít to nejlepší z Tomb Raidera a Soul Reavera se vyplácí. Poslední velkolepou recenzí je MGS2: Substance, jejíž výsledek je přesně takový, jak jsme se báli: jde o tunu průměrných misí ve virtuální realitě, nic nového pod sluncem.

Poslední z „hlavních“ recenzí je dovozový titul Rygar: The Legendary Adventure. Ačkoliv hra s tímto názvem může kdekoho odradit, jde o překvapivě povedený survival horor, ve kterém se zhostíte dobové role opravdivého gladiátora.

Zbývající recenze se zabývají méně významnými a méně povedenými tituly.

Sladkosti navíc

V rubrice kultury budete neodolatelně nalákaní na klasiku F. F. Coppoly jménem Apokalypsa, dozvíte se o ohromném zlevňování GameCube (lze koupit již za 4.990,-) a především her na něj (Od 499,- Kč !), které nenechá konkurenci dlouho spát.Mezi cheaty a návody najdete monumentální seznam bonusů ve hře Mortal Kombat: Deadly Alliance a v dopisech se pobavíte nad nápady některých čtenářů a jejich fascinací/odporem k počátkům sexu na konzolích.

Příští číslo slibuje první verdikt nad novým dílem série Tomb Raider a mnoho dalších zajímavých článků (recenze ZOE2, Splinter Cell, Tenchu 3… ). Těšte se na 20. března!

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 9 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A