PSM2, desáté číslo – o nejlepší hře všech dob

Listopadové číslo PlayStation 2 magazínu přináší v první řadě exkluzivní materiály o netrpělivě očekávané akci Nightfire v hlavní roli s Jamesem Bondem, ale nabízí také recenzi na „jednu z nejlepších her, které kdy spatřily světlo světa“ a která se hraje jako žádná jiná. Pokud chcete o PSM2 č.10 vědět více, čtěte dál.
PSM2, desáté číslo – o nejlepší hře všech dob

Úvodník nového PSM2 sálá atmosférou, která je mi aktuálně velice blízká. Redakce je zaplavena kvalitními tituly, které se na ni a samozřejmě také hráče samotné řítí v přílivových vlnách, způsobených vánocemi, klepajícími na dveře. Listopadový PSM2 je doopravdy nabitý recenzemi mnoha přitažlivých čerstvých titulů – a to by prosinec měl být ještě divočejší.

Po několika stránkách novinek narazíte na zmiňovaný exkluzivní materiál o připravované first-person 3D akci James Bond 007 in… Nightfire. Nutno přiznat, že sedm stran screenshotů a detailních informací těžko nechá někoho chladným. Od tohoto titulu lze čekat skutečně hodně. Druhým mohutnějším novinkovým článkem je Fifa 2003. Rubrika Nášup vás pořádně nažhaví na komiksovou (díky cel-shadingu doslova) akci jménem 13, připomene vám slibně vypadající variaci na Soul Reavera nazvanou Primal a upozorní na několik dalších připravovaných titulů, z nichž za zmínku rozhodně stojí StarCraft: Ghost a třetí pokračování nezapomenutelného hororu Clock Tower. Sekci preview otevírá Pro Evolution Soccer 2 (údajně nejlepší fotbalová simulace vůbec), dále zde najdete například Tony Hawk´s Pro Skater 4 nebo nové Micro Machines, které slibují zúročit fantastickou zábavnost oblíbené série.

Recenze zahajuje Need For Speed: Hot Pursuit 2, která si odnesla slušných 88/100 (a PSM2 nabízí kromě recenze podrobné a přehledné srovnání s aktuálním konkurentem, hrou Burnout 2, jež získala ohodnocení 91). Vášnivě nadšená recenze oslavuje nepopsatelně návykovou akci TimeSplitters 2 (95/100), vašemu zájmu by však neměla uniknout ani Red Faction 2 (85/100). Co však považuji za doposud nejnadšenější recenzi v rámci konzolových časopisů u nás, to je určitě Grand Theft Auto: Vice City. Jan Modrák použil ve svém článku superlativy, jaké jsem zvyklý nacházet spíše ve vlastních výtvorech a shledávám je velmi odvážnými. Pokud vás ke koupi Vice City nedonutí tohle literární dílo, pak určitě ani žádné jiné. Hodnocení nicméně dopadlo 96/100, údajně kvůli rezervě pro další díl série. Dalším pozitivně ohodnoceným titulem je Hitman 2 (89/100) a dobře dopadl i obávaný box Rocky na motivy filmové legendy (84/100). Ani NHL 2003 neskončilo nijak zle (87/100), horší už to je s titulem Terminator: Dawn Of Fate, který díky své průměrnosti a nevychytanosti skončil lehce nadprůměrnými 60/100. Druhý duel závodních her představí WRC2 a Colin McRae Rally 3, jejichž souboj skončil se skóre 85:88. Kromě recenzí PSM2 opět nabízí i mohutné dvoustránkové srovnání. PSM2 přináší ovšem i řadu dalších recenzí. Jmenujme ještě alespoň očekávané „kreslené“ závody Auto Modellista, jejichž japonskou verzi PSM2 ohodnotil 77/100.

Recenze nových filmů na DVD vám doporučí vynikající válečné drama Černý jestřáb sestřelen a jeden z nejvýznamnějších filmů roku, Harryho Pottera. Stránka věnovaná konkurenci se zabývá nejpalčivějším problémem současných konzolí, což je exkluzivita nejlepších titulů pro ten či onen systém. Vzhledem ke kvalitám nového Remake Resident Evil (a ukázkám z Resident Evil 0 a RE 4) mají majitelé PS2 skutečně co závidět fanouškům GameCube a Shenmue na Xboxu také nepatří k těm nejpříjemnějším zprávám pro zastánce Sony. Minirecenze pak oslavují nového Maria pro GameCube a šokující verzi Duke Nukema 3D pro GameBoy Advance.

Nechybí rubrika cheatů, které dominuje pořádný návod na Onimushu 2. Mezi dopisy se opět najde pár velmi podivných myšlenek rozhodně mimořádných hráčů a čtenářů, mimo jiné se zde také dozvíte slušné vysvětlení krátkosti recenzí na významné tituly v minulém čísle. Ve finále PSM2 naleznete stylovou upoutávku na příští číslo, které by mělo vnést světlo do herní podoby kultu jménem Matrix. Prosincový PSM2 by na nás měl zaútočit 29. listopadu.

Pomalu mne začíná unavovat opakovat stále to samé zhodnocení časopisu, který zkrátka a dobře nepřetržitě udržuje svoji kvalitu a vhodnost pro všechny, komu se zdá být Oficiální PlayStation 2 Magazín s DVD příliš drahý, nebo se jim nechce čekat na recenze evropských verzí trháků, které již vyšly v USA či Japonsku. Proto vám poradím jediné – kupujte si oba dva časopisy, nebo ten na který máte peníze, ale především: milujte svoji PlayStation 2 a nepodceňujte její sílu. Podle zatím nepotvrzených zpráv se přeci jen připravuje docela nové pokračování série Resident Evil pro PS2.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |